آیا دیجی کالا ارزان تر ارسال می شود یا فروشگاه های دیگر؟


هزینه ارسال یکی از دغدغه های کسانی است که به صورت آنلاین خرید می کنند. در واقع به گفته اکثر کاربران، این قیمت بالاست و خرید آن ها را ارزان تر می کند.

معمولا فروشگاه های اینترنتی در این مورد با یکدیگر مقایسه می شوند و برنده فروشگاهی است که در این مورد ارزان تر باشد. اما در مقایسه دیجی کالا با سایر فروشگاه های اینترنتی نکاتی مورد توجه کاربران قرار نمی گیرد.

زمان تحویل خاص

به غیر از قیمت، موارد دیگری نیز در حمل و نقل مهم است. گاهی اوقات می بینید که قیمت تحویل یک فروشگاه مثلاً 35 هزار تومان است و می گویید از دیجی کالا ارزان تر است، اما در نظر بگیرید که قیمت تحویل در دیجی کالا مربوط به سرویس دهی مناسب کالایی است که به دست مصرف کننده می رسد.

یکی دیگر از تفاوت های دیجی کالا با سایر فروشگاه های اینترنتی و صفحات اینستاگرام این است که وقتی می خواهید محصولی را انتخاب کنید، مطمئن نیستید که هزینه ارسال را چقدر باید بپردازید. این رقم معمولا در پایان سفارش به شما ابلاغ می شود و می تواند خرید کالا را برای شما بسیار گران کند. دیجی کالا برای تحویل 49 هزار تومان رقم ثابتی در نظر گرفته است و در هنگام خرید می توانید به راحتی همه چیز را محاسبه کنید. اجناس فوق العاده سنگین مانند یخچال و ماشین لباسشویی در دیجی کالا حداکثر با 144 هزار تومان برای شما ارسال می شود، اما این رقم در فروشگاه های اینترنتی یا صفحات اینستاگرامی فروش لوازم خانگی بسیار بالاست. در دیجی کالا سهم هزینه های ارسال در مبلغی که باید برای چنین کالاهایی بپردازید بسیار ناچیز است.

نکته دیگر اینکه زمان رسیدن کالا کاملا مشخص است. مثلا 2 تا 3 بعد از ظهر. به این ترتیب می توانید برنامه ریزی کنید و همزمان در آدرسی که ثبت نام کرده اید باشید. اگر خدمات مشابه و سایر فروشگاه ها به شما اطلاع دهند که بسته ای که خریداری کرده اید، مثلاً بین ساعت 5 تا 10 بعد از ظهر به دست شما می رسد. شما دقیقا نمی دانید کالا چه زمانی تحویل می شود و باید در این 5 ساعت کار خود را متوقف کنید. این بازه زمانی برای ارسال کالا به شهرهای دیگر دقیق نیست. اگر می گوید خرید خود را بین 2 تا 5 روز دریافت خواهید کرد، دقیقاً نمی دانید چه زمانی باید آن را انتظار داشته باشید.

دیجی کالا هزینه ها را پرداخت می کند

دیجی کالا در شهری مثل تهران 4 تایم فریم برای تحویل کالا دارد و در شهرهای دیگر طبق آمار خودشان بسته ها را زودتر از سایر خدمات به دست کاربران می رسانند. از طرفی بسیاری از سرویس ها در شهرهای دیگر خدمات ارائه نمی دهند اما دیجی اکسپرس که وظیفه حمل دیجی کالا را بر عهده دارد در سراسر کشور فعالیت می کند و نقطه ای وجود ندارد که نتوانند کالا را تحویل دهند.

نکته دیگر اطمینان از تحویل سالم و بدون مشکل کالا است. اگر کالا در حین حمل و نقل آسیب ببیند، می توانید به راحتی آن را به دیجی کالا برگردانید و محصولی سالم دریافت کنید، اما زمانی که فروشگاه های آنلاین دیگر خرید شما را از طریق پست یا خدمات دیگر ارسال می کنند، تضمینی برای سالم ماندن آن نمی دهند.

تمامی این امکانات دارای هزینه هایی هستند که در دیجی اکسپرس محاسبه می شود و آنچه پرداخت می کنید شامل این هزینه ها می شود. با این حال، به گفته آن‌ها، هزینه‌های ارسال در نهایت بیشتر از چیزی است که از کاربران می‌گیرند و خود دیجی کالا به دلیل اهمیت رضایت کاربران، بخش زیادی از این هزینه‌ها را پرداخت می‌کند.

آیا دیجی کالا ارزان تر ارسال می شود یا فروشگاه های دیگر؟ اولین بار در هفته نامه شنبه. به نظر می رسد.