ارسال تجربه صنعت postex افغانستان به Innotex 2024


مدیرعامل پستکس گفت: خانه خلاق پستکس در آذر ماه 1402 تفاهم نامه 10 ساله ای را با افغانستان امضا کرد که در تاریخ صنعت پست کشور بی نظیر بود و پس از آن زیرساخت های پستی نرم و سخت را به افغانستان منتقل کردیم.

به گزارش ستاد خبری Innotex2024، مدیرعامل پستکس بابک آگی نسب در سومین روز از نمایشگاه اینوتکس هاپ مدیا در خصوص تاثیر پستکس بر صنعت پست کشور گفت: پستکس در زمینه قیمت، زمان و ارسال پستی فعال است. خدمات و لجستیک مدرن را در کشور ارائه کرده است.

وی گفت: بهینه سازی، مسیریابی، فروشگاه سازی، خرید و فروش مطمئن، مرکز پیک موتوری، پستکس را در این مرکز راه اندازی کرده ایم و برنامه های دیگری نیز در دست اقدام و فعال سازی داریم.

مدیرعامل پستکس در خصوص تاثیر پستکس نیز بیان کرد: یک ایرانی و شهروند هر کشوری که قصد دارد تجارت خود را پس از تحویل به خرد لجستیک منتقل کند در انتظار تحویل محموله است.

عقیلی نسب با بیان اینکه سعی می کنیم بهترین زمان و قیمت را در صنعت پست داشته باشیم، گفت: همیشه نیاز به تعالی وجود دارد، از شرکت هایی که سالی یک بار از صنعت پست استفاده می کنند، در پستکس تا دیجی کالا تجربه داریم اما طیف وسیع مردم کشور ممکن است مشتریان صنعت پست باشند. همچنین باید گفت که نوع، زمان و قیمت در این صنعت مهم است و مشتری می تواند بهترین سناریوهای 700 صنعت پست کشور را بشناسد.

عقیلی نسب ادامه داد: فرآیند پست نیاز به زمان و بستر برنامه نویسی دارد و با حل این مشکلات می توانند مشکلات را حل کنند اما نیاز به تجربه دارند.

مدیرعامل پستکس افزود: کسب و کارهای کوچک با حذف نیروی کار و بهینه سازی فعالیت های خود هزینه خدمات پستی را کاهش می دهند، اما شرکت های بزرگ نیز می توانند اقداماتی را برای کاهش هزینه ارسال خود انجام دهند.

وی تصریح کرد: صنعت پست از معدود مشاغلی است که همه شهروندان اعم از دولت، بخش خصوصی و… در آن مشارکت و حضور دارند.

عقیلی نسب تصریح کرد: در ایران به هرکسی که یک بار از صنعت پست استفاده کند کثیرالپیست می گویند چون توانایی ارسال پست را دارد. خوشبختانه، ما توانستیم با ارسال 2.5 میلیون بسته در سال 1402 یک رکورد عالی به دست آوریم.

مدیرعامل پستکس به تاثیر بسترهای پستی بر صنعت پست کشور پرداخت و اظهار داشت: نیاز اپراتورهای تجارت الکترونیک در لجستیک خرده فروشی شامل تحویل مطمئن، رهگیری مرسوله، خدمات تحویل انعطاف پذیر، خدمات ارزش افزوده، ادغام با تجارت الکترونیک است. پلتفرم ها و تعرفه ها این رقابت است که کاملاً یکی از مزیت های Postex است.

عقیلی نسب ادامه داد: شرکت های پست در بسیاری از نقاط دنیا دارای محدودیت و قدیمی هستند و نیاز به به روز رسانی دارند و با استفاده از پلتفرم ها این کار تسریع می یابد.

وی با بیان اینکه پست نیازمند فرآیند بازیابی است، بیان کرد: عدم تخصص، تعرفه های اجباری، محدودیت های مالی، ساختار سازمانی سنتی و قدیمی، مقررات دست و پاگیر دولتی، محدودیت های قانونی و… از جمله این مشکلات هستند.

مدیرعامل پستکس اضافه کرد: قابلیت‌های نمایندگی‌های پست مجازی، پلتفرم‌های پست و نقش آن‌ها در توسعه تجارت الکترونیک حائز اهمیت است زیرا در صنعت پست آینده فرآیندهای باجه‌های فیزیکی لغو خواهد شد و فضای دیجیتال همه چیز را از خانه مدیریت خواهد کرد. . .

آگیلی نسب با بیان اینکه امروز پستکس 400 شغل مستقیم با 5 درصد هزینه واقعی 400 میلیارد تومان برای هر شغل ایجاد کرده است، گفت: سال گذشته 70 میلیارد تومان فروش داشتیم و 12 میلیارد سود داشتیم و این یکی از برکات پلتفرم های دیجیتال

وی با بیان اینکه سالانه 8 میلیارد مرسوله در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: صنعت پست 240 هزار میلیارد است و مخابرات را به سخره گرفت، اما اگر نهادهای نظارتی قوانین سنگین را کاهش دهند، روزی را خواهید دید که زمان و هزینه هزینه پست به حداقل خواهد رسید

مدیرعامل پستکس افزود: در سال 2030 صنعت پست شاهد سونامی در جهان خواهد بود و هاب های کوچک بار هنگفتی را از دوش دفاتر پست جهان و ایران برمی دارند.

آگیلینسب ادامه داد: امروز فرصت هایی به وجود آمده است و با وجود ویرانی کشورهای اطرافمان مانند عراق، یمن و افغانستان که کمتر توسعه یافته اند، می توانیم در این عرصه به موفقیت های بزرگی دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد که کشورهایی مانند امارات، قطر و غیره وجود دارند. در اطراف ایران که مرکز عجیبی را تشکیل می دهند، گفت: خانه خلاق پستکس در آذر ماه 1402 تفاهم نامه ای 10 ساله با افغانستان امضا کرد که در تاریخ صنعت پست کشور بی نظیر بود. سپس زیرساخت های نرم و سخت را ارسال کردیم. صنعت پست به افغانستان

مدیرعامل پستکس گفت: امروز در مرسولات داخلی، انتقال فناوری به کشورهای دیگر را مد نظر دارید و کار را برای شروع پست به زبان های عربی، نارنجی و … آغاز کرده ایم.

آگیلی نسب افزود: پستکس در آمریکا ثبت شده است و شروع گسترده ای در گستره جغرافیایی بزرگتری داشتیم و امیدواریم تا پایان سال 1404 یک پستکس بین المللی راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: تحریم‌ها صنعت پست مبتنی بر فناوری اطلاعات را درهم می‌ریزد اما امید ما صفر نیست و می‌توانیم بازار را تسخیر کنیم زیرا ایرانی‌ها و افغان‌هایی را داریم که در ایران و خارج از ایران زندگی می‌کنند تا نیازهای پستی خود را برطرف کنند و آن بازار چند ده دلاری را بگیریم. میلیون ها

مدیرعامل پستکس افزود: 8 تا 12 میلیون ایرانی در خارج از ایران زندگی می کنند و ما می توانیم نیازهای پستی آنها را که از طریق پست دولتی تامین نمی شود، تامین کنیم.

آگیلی نسب تصریح کرد: امروز در پستکس ده ها سرویس پستی را مدیریت کرده ایم و برای هر کدام با چالش های مختلفی روبرو بوده ایم، اما در حال اجرای سرویس چاپار (تحویل سریع) هستیم و خدمات جدیدی را در خانه خلاق و مبتکر پستکس ایجاد خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: 2 سال است که برای اجرای بیومیل یا پست سرد برای حمل نمونه های پاتولوژیک و … تلاش می کنیم چرا که این نیاز کشور است و در تلاش هستیم تا به آن برسیم.

سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس 2024 از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

پست تجربه صنعت Postex افغانستان در Innotex 2024 اولین بار در شنبه مگ منتشر شد. به نظر می رسد.