افتتاحیه سیزدهمین نسخه اینوتکس برگزار شد


در اولین روز از سیزدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس 2024، مراسم افتتاحیه رسمی این نمایشگاه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالان اکوسیستم استارتاپی ایران و مهمانان خارجی برگزار شد.
عباسی فشمی دبیر اینوتکس 2024 در ابتدای این مراسم شرایط برگزاری سیزدهمین دوره اینوتکس را تشریح کرد. عباسی گفت: اینوتکس فقط یک نمایشگاه نیست و بستری برای شبکه سازی، سرمایه گذاری و جذب سرمایه است.
دبیر اینوتکس همچنین موضوعات مختلفی را که طی نشست های تخصصی در اینوتکس برگزار می شود، ارائه کرد.
عباسی فشمی با معرفی شب اینو، این رویداد را پس از پایان وقت رسمی نمایشگاه فضایی صمیمی خواند و از همه شرکت کنندگان خواست در این رویداد متفاوت شرکت کنند.
مهندس مسعود واقیلی نیا مدیرعامل هلدینگ فراساتان در مراسم افتتاحیه اینوتکس 2024 با ابراز خوشحالی از حضور در این نمایشگاه و اهمیت حضور یونیکورن ها در بازار ایران گفت: ده کشوری که بیشترین تعداد را دارند. تک شاخ ها بالاترین تولید ناخالص داخلی را دارند. در ایران مسیر بسیار خوبی را در این زمینه طی کرده ایم و امیدواریم این مسیر را ادامه دهیم.»
سپس برخی از جدیدترین محصولات استارت آپی به نمایش گذاشته شد. این محصولات شامل کیت تشخیص ایمنی خود، پلی اورتان ترموپلاستیک و ربات خودران است.
سفری نیا رئیس پارک فناوری پردیس در افتتاحیه نمایشگاه اینوتکس 2024 ضمن خیرمقدم به مهمانان و شرکت کنندگان به تشریح شاخص های سطح اکوسیستم نوآوری کشور پرداخت و به صورت داخلی اعلام کرد. وی گفت: رویدادها معمولاً این بستر را فراهم می‌کنند و اینوتکس یکی از رویدادها است و بستری را برای دسترسی سرمایه‌گذاران خارجی و… فراهم می‌کند. مجموعه های علم و فناوری در پارک فناوری پردیس و همچنین در آینده از منطقه اختصاصی فناوری پردیس رونمایی خواهیم کرد. “
وی در پایان از تیم اجرایی و اعضای پارک فناوری پردیس تشکر و قدردانی کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم با اشاره به فرهنگ کهن ایران گفت: قدرت و عظمت ایران در عرصه بین المللی چیزی نیست جز توان علمی ما که در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناوری است. فیروزآبادی ادامه داد: اینوتکس فرصت خوبی است تا فعالان حوزه فناوری در کشور دور هم جمع شوند تا با دستاوردهای یکدیگر آشنا شوند و برنامه های آینده را برنامه ریزی کنند، امروز حدود ده هزار شرکت دانش بنیان داریم که به 530 هزار میلیارد تومان رسیده است و طبق گزارشات گمرک دو و نیم میلیارد صادرات دانش بنیان داشته ایم و میزبان 43 گروه همکاری های فناوری خارجی بوده ایم.
وی ضمن تشکر از تیم اجرایی و مدیریتی پارک فناوری فردیس از آنها خواست تا پارک فناوری فردیس را به مرکز مشترک همکاری با کشورهای همسایه و کشورهای دوست تبدیل کنند.
دکتر فیروزآبادی افزود: سازمان توسعه سرمایه گذاری برای اولین بار مجوز گرفته است و امیدوارم در پارک پردیس یک شهر نخبه داشته باشیم. ما نیاز به یک نمایشگاه دائمی در پارک پردیس داریم و برای افتتاح این نمایشگاه در Innotex 2025 مورد حمایت کامل معاونت علمی و فناوری قرار می گیریم. همچنین متعهد به ایجاد شش قطب ملی خلاقیت هستیم که اولین آنها در سال 2025 ایجاد می شود. پارک پردیس در زمینه اپتیک و کوانتوم.
در نهایت دکتر دگانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری زنگ شروع اینوتکس 2024 را به صدا درآورد و اینوتکس رسما آغاز به کار کرد.
شایان ذکر است، هیئتی عالی رتبه از زیمبابوه یکی از مهمانان ویژه مراسم و نمایشگاه امسال بود.
سیزدهمین دوره Innotex 2024 از 18 تا 21 می برگزار می شود.

افتتاحیه سیزدهمین دوره اینوتکس برای اولین بار در روز شنبه مگ برگزار شد. به نظر می رسد.