الگوریتم به روز رسانی محتوای گوگل چیست و چگونه کار می کند؟


وقتی به الگوریتم های گوگل فکر می کنیم، بیشتر الگوریتم های معروف آن مانند پنگوئن و پاندا شنیده شده است، اما الگوریتم های مهم دیگری نیز وجود دارند که می توانند نقش بسزایی در نتایج رتبه بندی ما داشته باشند که یکی از آنها همین است. الگوریتم تازگی یا تازگی محتوا خوب.

در نوامبر 2011 که این الگوریتم معرفی شد، حدود 35 درصد از نتایج جستجو تغییر کرد و این امر باعث شد اکثر سئوکاران به اثربخشی این الگوریتم توجه کنند.

الگوریتم تازگی محتوا چیست؟

بهتر است این الگوریتم را با یک مثال تعریف کنیم. اگر به دنبال خرید گوشی هستید، پس از انتخاب مدل گوشی، قیمت آن اهمیت پیدا می کند. وقتی قیمت گوشی را جستجو می کنید، سایت های زیادی برای شما درج می شود که هر کدام برای تاریخ خاصی هستند. حتما روی سایتی که آخرین تاریخ را دارد کلیک کنید.

در واقع می توان نتیجه گرفت که جدید بودن و به روز بودن مقاله برای گوگل مهم است. هدف اصلی این الگوریتم همان طور که از نام آن پیداست، تازه بودن محتوا است و همیشه جدیدترین و جدیدترین اطلاعات را برای کاربر نمایش می دهد. در نظر بگیرید که حادثه ای مانند زلزله یا سیل در کشوری رخ داده است، می خواهید همین الان از آخرین اخبار مطلع شوید. اما نکته مهم در اینجا این است که این الگوریتم فقط برای قیمت و تصادف و غیره استفاده نمی شود. یه مثال دیگه میزنم، شما مطلبی در مورد آپدیت اندروید 10 به آخرین نسخه که 11 هست نوشتید، بعد از گذشت یک سال که اندروید 12 هم منتشر شد، باید مطلبتون رو آپدیت کنید و به اندروید 12 آپدیت کنید. اضافه کنید. بنابراین نه تنها محتوای جدید در این الگوریتم مهم است، بلکه به روز رسانی مقالات قدیمی نیز مهم است.

از الگوریتم Content Freshness برای افزایش رتبه سایت خود استفاده کنید

به طور خلاصه، چندین راه برای برآورده کردن این الگوریتم وجود دارد

همیشه محتوایی را که در سایت شما رتبه خوبی دارد به روز کنید

قبل از دیگران درباره موضوعات مختلف مقاله بنویسید و حتی متفاوت از دیگران بنویسید

تاریخ انتشار پست را حذف نکنید تا گوگل متوجه بروز رسانی و تاریخ مقاله شود.

گوگل چگونه متوجه می شود که یک مقاله تازه است؟

  • محتوا را تغییر دهید
  • تعامل خوب با کاربر
  • بازخورد جدید
  • تاریخ انتشار/تاریخ آخرین ویرایش
  • وجود کلمات کلیدی که نشان دهنده تازگی است

در نهایت این مهم است که بدانید مقالات خود را فقط برای ارائه محتوای بهتر و کاملتر به مخاطبان به روز کنید.

در صورت تمایل می توانید از خدمات سئوی شرکت ما نیز بهره مند شوید.

الگوریتم تازگی محتوا گوگل چیست و چگونه کار می کند اولین بار در آژانس بازاریابی دیجیتال و تبلیغات اینترنتی نوین مارکتینگ منتشر شد. به نظر می رسد.