امنیت هاست اشتراکی


هاست اشتراکی، علیرغم مزایای قیمت و سهولت استفاده، حساسیت های امنیتی منحصر به فرد خود را دارد. همانطور که می دانید، این نوع هاست با تقسیم منابع یک سرور فیزیکی بین چندین وب سایت، دسترسی یکسان به منابع را برای وب سایت ها فراهم می کند. مهم ترین نکته امنیتی در هاست اشتراکی این است که هکرها می توانند به اطلاعات تمامی وب سایت های یک سرور دسترسی داشته باشند! این مشکل امنیتی را با انتخاب ارائه دهندگان هاست قابل اعتماد، استفاده از رمزهای عبور قوی، احراز هویت دو مرحله ای، پشتیبان گیری منظم و به روز رسانی نرم افزار کنترل کنید.

چگونه امنیت هاست اشتراکی را افزایش دهیم؟

باید بدانید که با رعایت برخی اقدامات می توانید امنیت هاست اشتراکی خود را ارتقا دهید و از وب سایت خود در برابر حملات سایبری محافظت کنید! برای مشاهده کلی راه حل های امنیتی، لطفاً به جدول زیر مراجعه کنید.

یک برند قابل اعتماد انتخاب کنید انتخاب یک ارائه دهنده خدمات میزبانی برند معتبر و مجاز با پشتیبانی 24 ساعته؛ تاثیر زیادی در حل مشکلات امنیتی شما دارد.
یک رمز عبور قوی انتخاب کنید استفاده از رمزهای عبور قوی و پیچیده برای دسترسی به کنترل پنل هاست، پایگاه داده و سایر نرم افزارها از نفوذ هکرها جلوگیری می کند.
تایید دو مرحله ای استفاده از قابلیت احراز هویت دو مرحله ای در کنترل پنل، امنیت وب سایت شما را تا حد زیادی تضمین می کند.
بروز رسانی نرم افزار به روز رسانی نرم افزار، فریمورک و افزونه های مورد استفاده از وب سایت محافظت می کند و آسیب پذیری های امنیتی را کاهش می دهد.
رمزگذاری داده ها استفاده از رمزگذاری سمت سرور داده هایی که در پایگاه داده یا شبکه ذخیره می شوند، امنیت وب سایت شما را تضمین می کند.
پشتیبان گیری منظم از داده ها در صورت رخنه امنیتی، یکی از مهم ترین گزینه ها برای حل بحران، دسترسی شما به نسخه های پشتیبان داده های وب سایت است. به همین دلیل است که باید به طور منظم از اطلاعات وب سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!
نظارت و نظارت نظارت بر فعالیت های سرور و آگاهی از هرگونه فعالیت غیرعادی می تواند به شناسایی و جلوگیری از حملات کمک کند.
استفاده از فایروال قدرتمند استفاده از فایروال های سخت افزاری قدرتمند برای محافظت از ترافیک سرور ورودی و خروجی نقش مهمی در تامین امنیت هاست اشتراکی دارد.

ساختار امنیتی هاست اشتراکی چیست؟

خرید هاست اشتراکی اگرچه به عنوان یک راه حل میزبانی وب سایت مقرون به صرفه شناخته می شود، اما به دلیل استفاده از سرور اشتراکی برای تامین منابع می تواند خطرات امنیتی را برای وب سایت های میزبانی شده ایجاد کند. با به اشتراک گذاری منابع سرور، زمانی که یکی از وب سایت ها مورد حمله قرار می گیرد، احتمالاً امنیت سایر وب سایت های میزبانی شده به خطر می افتد.

علاوه بر این، احتمال خطاهای پیکربندی توسط سایر کاربران و ضعف امنیت سرور نیز می تواند منجر به خطرات امنیتی شود. برای افزایش امنیت هاست اشتراکی باید از ابزارها و فناوری های امنیتی بر اساس استانداردهای امنیتی استفاده کرد! بنابراین لازم است اطمینان حاصل شود که شرکت ارائه دهنده این نوع میزبانی ها، سیاست ها و فرآیندهای حفاظت از داده های مناسب را برای اطمینان از امنیت در محیط های میزبانی و خدماتی در نظر گرفته است.

امنیت سرورهای اشتراکی چگونه تعیین می شود؟

امنیت سرورهای اشتراکی معمولاً توسط شرکت های میزبانی وب تضمین می شود. برای اطمینان از امنیت این نوع سرورها، ارائه دهندگان هاست باید تدابیر امنیتی مناسبی را اعمال کنند! در زیر برخی از این اقدامات را بررسی کرده ایم. با ما همراه باشید

تغییر مجوز فایل ها

از آنجایی که نگهداری داده ها و عدم دسترسی به این اطلاعات یک اصل محسوب می شود. بهتر است مطمئن شوید که مجوزهای فایل خود را فقط برای خواندن تنظیم کرده اید. به یاد داشته باشید که هنگام تغییر مجوزهای خود مراقب باشید. با تنظیم دسترسی فایل به 777، امکان دسترسی هکرها به اطلاعات و داده ها فراهم می شود.

بروز رسانی نرم افزار

شرکت های هاستینگ موظفند نرم افزارهای نصب شده روی سرور را به سرعت آپدیت کنند تا نرم افزار بتواند با بدافزارها، حملات و غیره مقابله کند. با ماژول های امنیتی به روز شده در واقع، به روز رسانی منظم نرم افزار آسیب پذیری آنها را کاهش می دهد.

نظارت و پشتیبانی 24 ساعته

ارائه دهنده خدمات میزبانی وب باید به طور مداوم بر فعالیت های سرور میزبان نظارت داشته باشد. این فرآیند که مانیتورینگ نامیده می شود، برای شرکت های میزبانی وب شبیه یک سناریوی «برد-برد» به نظر می رسد! زیرا نظارت و نظارت مستمر در برابر حملات و خطرات امنیتی سرورهای میزبان اشتراکی نشان دهنده سیاست و برنامه ریزی این گروه است.

رمزگذاری داده ها

شرکت های میزبانی وب با رمزگذاری داده های هر وب سایت در سطح سرور از اطلاعات کاربران محافظت می کنند تا در صورت نفوذ هکرها، اطلاعات برای مهاجمان قابل درک نباشد.

احراز هویت و دسترسی محدود

استفاده از سیستم‌های احراز هویت دو مرحله‌ای و تعریف سطوح دسترسی با توجه به نیاز کاربر، دسترسی افراد به مدیریت هاست را تعیین می‌کند. با تعیین نوع دسترسی و تعیین نقش کلیدی کاربر، اطلاعات در مکان امن تری قرار می گیرد و افراد دیگر به آن دسترسی نخواهند داشت.

تفاوت “امنیت” انواع خدمات هاست چیست؟

اگرچه امنیت سرویس ها از جمله هاست اشتراکی بر عهده سرویس دهنده است و لازم است تنظیمات سرویس های آن به صورت اصولی اعمال شود؛ اقداماتی که صاحبان وب سایت برای اطمینان از امنیت انجام می دهند بسیار مهم هستند! برای بررسی این تفاوت های امنیتی در هر سرویس میزبانی با ما همراه باشید.

به اشتراک گذاری منابع

با هاست اشتراکی چندین وب سایت بر روی یک سرور اشتراکی قرار می گیرد، از طرفی با سرورهای اختصاصی یا هاست منابع سخت افزاری به صورت جداگانه در اختیار هر کاربر قرار می گیرد. تخصیص منابع سخت افزاری و محیط مجهزتر احتمال بدافزار، خطرات امنیتی و حملات سایبری را کاهش می دهد.

کنترل دسترسی

در این نوع هاست، کاربران دسترسی رایگان به مدیریت سرور میزبان ندارند و تنها با استفاده از کنترل پنل می توانند فضای میزبانی خود را مدیریت کرده و تنظیمات امنیتی مورد نظر خود را از طریق سفارشی سازی ایجاد کنند، اما رویه های مدیریت منابع و اطمینان از امنیت سرورهای مختلف به شرح زیر است. شما نمی توانید نرم افزار امنیتی سفارشی را نصب کنید یا تنظیمات امنیتی را خودسرانه تغییر دهید. اما در سرور اختصاصی کنترل شما بر سرور و مدیریت فضای آن کاملا انحصاری است و این دسترسی بالا در مدیریت سرور به شما کمک می کند تا نیازهای امنیتی خود را برآورده کنید.

منابع محدود

با میزبانی اشتراکی، منابع محدودی برای هر وب سایت در دسترس است که می تواند دسترسی یک سایت یا همه سایت های موجود در این نوع میزبانی ها را در مواجهه با حملات DDoS یا افزایش ترافیک مختل کند. اما در سرور یا هاست اختصاصی می توانید منابع سرور را به اندازه دلخواه افزایش دهید و از خود در برابر این حملات محافظت کنید.

سرور یا هاست اختصاصی انتخاب خوبی برای مشاغلی است که وب سایت های بزرگتری دارند. وب سایت مناسب این خدمات حاوی حجم زیادی از اطلاعات است که اکثر آنها دارای ارزش سازمانی بالایی هستند. بنابراین اگر وب سایت سنگینی دارید و حفظ حریم خصوصی برای شما در اولویت است، این خدمات برای شما مناسب خواهند بود. به طور کلی هاست اشتراکی معمولا برای وب سایت های کوچک و متوسط ​​با ترافیک کمتر مناسب است. به یاد داشته باشید که با رعایت اقدامات امنیتی مناسب می توان امنیت هاست اشتراکی را تا حد مطلوبی ارتقا داد!

امنیت میزبانی مشترک ایران

ایران هاست یکی از ارائه دهندگان خدمات هاست معتبر در ایران است که با ارائه خدمات شفاف و باکیفیت به کاربران امکان میزبانی وب سایت خود را با قیمت مناسب و با کیفیت بالا می دهد.

این شرکت امکانات مختلفی را برای این نوع خدمات هاست ارائه می دهد که شامل هاست اختصاصی وردپرس، هاست لینوکس، هاست ایرانی و خارجی و هاست ایمیل می باشد.

با پشتیبانی 24 ساعته، کاربران می توانند از خدمات پشتیبانی فنی حرفه ای برای رفع مشکلات و رفع مشکلات فنی و امنیتی خود استفاده کنند. این ویژگی هاست ایران هاست را به گزینه ای مناسب برای میزبانی وب سایت های دانلودی، تجاری، فروشگاهی و سازمانی تبدیل می کند.

نتیجه

هاست اشتراکی با ارزانی و سهولت استفاده، گزینه ای محبوب برای بسیاری از وب سایت ها است، اما امنیت آن با چالش هایی همراه است. از آنجایی که چندین وب سایت بر روی یک سرور میزبانی می شوند، اگر یکی از آنها مورد حمله قرار گیرد، بقیه نیز در معرض خطر قرار می گیرند. برای افزایش امنیت هاست اشتراکی، انتخاب یک ارائه دهنده قابل اعتماد، استفاده از رمزهای عبور قوی، احراز هویت دو مرحله ای، پشتیبان گیری منظم، به روز رسانی نرم افزار و استفاده از پروتکل های امنیتی ضروری است. استفاده از فایروال و SSL نیز برای محافظت از انتقال داده حیاتی است.