بلاک چین و ارزهای دیجیتال زیر میکروسکوپ اینوتکس


مدیریت پنل استیج امروز را بهمن حبیبی، سردبیر و مجری پنل دی فایر مدیا، احسان ملابی، مدیرعامل صرافی سرمکس، میتبی پنده، کارشناس بلاک چین و تحلیلگر بازار مالی، و عباس آشتیانی، پژوهشگر بلاک چین و ارزهای دیجیتال بر عهده داشتند.
حبیبی با بیان اینکه روندها در ایران تغییر نکرده است و امیدواریم با تقویت هوش مصنوعی، ورود آن به صنعت بلاک چین موثرتر شود، این را به عنوان یکی از گرایش ها مطرح کرد.
آشتیانی همچنین به هوش مصنوعی اشاره کرد و به موضوع مالکیت داده ها در اپلیکیشن های رایگان پرداخت.
پسنده صرافی های غیرمتمرکز را به عنوان روند سال 2024 معرفی کرد و افزود: در صورت عدم آگاهی صرافی ها، صرافی های غیرمتمرکز در سال آینده جای خود را خواهند گرفت.
مایلی با اشاره به اینکه همیشه ملزم به نوآوری و پوست اندازی نیستیم، گفت: نوآوری در این صنعت برای افزایش کارایی، بهره وری و کاهش هزینه ها و امنیت بهتر است.
آشتیانی همچنین اظهار داشت: در اقتصادهای سنتی در گذشته می‌توان فناوری‌های خوش‌مزه‌تری انتخاب و استفاده کرد، اما در حال حاضر باید نوآوری در جهت ذائقه مصرف‌کننده و مصرف‌کننده باشد.
پسند همچنین افزود: تنها صنعتی که در ایران مانند سایر نقاط جهان کار می کند، صنعت بلاک چین است. وی به اهمیت اعتبار داده ها اشاره کرد و گفت: برخی از وب سایت ها صرفاً به دلیل استفاده زیاد به مرجع تبدیل شده اند و تأکید کرد که باید به دنبال وب سایت های معتبر باشید.
پانده همچنین به خرد جمعی اشاره کرد و اظهار داشت که برخی از جوامع در فضاهایی مانند توییتر (X) می توانند مرجع خوبی به عنوان خرد جمعی باشند. وی همچنین گفت: خیلی ها می خواهند یک شبه پولدار شوند و برای آنها سکه و ژتون هایی که در بازار نوسان زیادی دارند جذابیت بیشتری دارد.
در ادامه این پنل مقاله ای به این نکته اشاره کرد که در ایران بیشتر انرژی که باید صرف نوآوری و توسعه شود در واقع صرف دور زدن موانع می شود. وی همچنین تاکید کرد که بسیاری از موانع نیز درونی هستند.
پانده اشاره کرد که صرافی جدید KiloX که BinanceLab اخیراً یک میلیون دلار در آن سرمایه گذاری کرده است، غیرمتمرکز است و از مردم خواست از آن استفاده کنند. وی در خصوص دیفای بار دیگر تاکید کرد که اگر موانع داخلی ما را متوقف نکند، روند از سال 2024 مبادلات غیرمتمرکز خواهد بود. او همچنین امیدواری خود را برای بلاک چین ابراز کرد.
اما آشچیانی گفت که DeFi نیازمند پذیرش عمومی است و به اخبار منتشر شده در چند روز گذشته در مورد دستگیری چهار توسعه دهنده کیف پول سامورایی اشاره کرد. این توسعه دهندگان ردیابی تراکنش ها را برای دولت آمریکا غیرممکن کرده بودند و به همین دلیل دستگیر شدند. آشتیانی این خبر را مهمترین خبر در هشت سال اخیر خواند و تاکید کرد که بلاک چین غیرمتمرکز شده است اما هنوز موانع زیادی برای رسیدن به این هدف وجود دارد. وی در ادامه گفت که این هدف تنها زمانی محقق می شود که تعداد افرادی که به او اعتقاد دارند افزایش یابد و آرمان او علنی شود.
سیزدهمین دوره اینوتکس 2024 از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

مقاله بلاک چین و ارزهای دیجیتال زیر میکروسکوپ اینوتکس اولین بار در شنبه مگ ظاهر شد. به نظر می رسد.