بهبود سئوی سایت؛ ناجی تبلیغات گوگل!


آیا تصمیم گرفته اید در گوگل تبلیغ کنید؟ خیلی تصمیم خوبی گرفتی اما… قبل از آن تبلیغات گوگل فکر کن، درسته؟ سئو سایت آیا به خودتان امتیاز داده اید؟ شاید از خود بپرسید که چه ربطی به آن دارد؟ ما به شما می گوییم. در این مقاله به این سوال می پردازیم که بهبود سئو سایت سئو چگونه به تبلیغات گوگل کمک می کند. با آفریقا همراه باشید

بهبود سئوی سایت؛ گامی مهم در بهبود کیفیت تبلیغات گوگل

صفحه نتایج جستجوی گوگل (SERP)

وقتی از گوگل برای جستجو استفاده می کنید، گوگل از الگوریتم های جستجوی خود برای جستجو استفاده می کند بهترین نتایج نمایش این نتایج در صفحه نتایج جستجوی گوگل (SERP) نمایش داده می شوند. نکته کلیدی در این زمینه این است که گوگل این نتایج را پایه گذاری می کند متصل ترتیب می دهد؛ به این ترتیب، محتوای مرتبط تری را در جایگاه بالاتر نشان می دهد. تصور کنید اگر نتایجی که برای جستجوی خود می بینید مرتبط نباشند چقدر آزاردهنده خواهد بود! حالا این سوال چه ربطی به آن دارد بهبود سئوی سایت و آیا تبلیغات در گوگل ادوردز وجود دارد؟ برای پاسخ به این سوال، باید فرآیند پردازش تبلیغات گوگل را بدانیم.

صورتحساب تبلیغات گوگل

شروع کنید

حراجی که گوگل هنگام نمایش تبلیغات در نظر می گیرد

هنگامی که از حساب Google Ads خود برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی استفاده می کنید، باید کلمات کلیدی، متن، عناوین و مقصد لینک تبلیغ خود را مشخص کنید. پس از تأیید این اطلاعات، مبلغی را برای کلمات کلیدی خود به گوگل پیشنهاد می دهید. این همان قیمتی است که شما حاضرید برای هر کلیک روی تبلیغات خود به گوگل بپردازید «هزینه هر کلیک» یا CPC نامیده میشود

معمولا برای کلمات کلیدی رقابت وجود دارد. این بدان معناست که رقبای شما نیز CPC خود را برای کلمات کلیدی مورد نظر شما به گوگل ارسال کرده اند. در این صورت گوگل باید تبلیغات را بر اساس کلمات کلیدی اولویت بندی کند. پیشنهاد ما این است که برای تبلیغات خود کلمات کلیدی مانند: گوگل ادز و تبلیغات در یوتیوب این کار را به متخصصان بسپارید تا بهترین نتیجه را از سرمایه گذاری خود بگیرید. در مرحله اول، گوگل تبلیغات را بر اساس CPC های پیشنهادی اولویت بندی می کند. که منطقی به نظر می رسد. اما این تمام ماجرا نیست! بهبود سئوی سایت در نهایت نقش مهمی در اولویت بندی تبلیغات توسط گوگل دارد.

بهبود سئوی سایت گنجانده شده است

آیا مکانیسم آن را به خاطر دارید؟ SERP آیا اشاره کردیم، نتایج بر اساس میزان مرتبط بودن آنها نمایش داده می شوند. آیا مفهوم مشابهی برای تبلیغات گوگل ادز وجود دارد؟ آره

درست است که اولویت اصلی گوگل برای نمایش تبلیغات بر اساس هزینه های پیشنهادی است. اما این اولویت بندی عامل مهم دیگری را در نظر می گیرد. این مفهوم رتبه بندی کیفیت به آن امتیاز کیفیت می گویند امتیازی است که گوگل بعد از چند روز به تبلیغات گوگل ادز می دهد و هر چه امتیاز کیفیت بالاتر باشد از نظر گوگل بهتر است! به این ترتیب در موقعیت بهتری ظاهر می شود.

یکی از فاکتورهایی که گوگل در محاسبه امتیاز کیفیت تبلیغات به آن توجه می کند این است مقصد سئو لینک تبلیغ شما به طوری که می گویند صفحه فرود به این میگن تبلیغات چرا مهم است؟ تصور کنید که مخاطب روی تبلیغ شما کلیک کرده و به صفحه فرود شما هدایت می شود. اگر آن صفحه سئوی خوبی در کلمه کلیدی استفاده شده در تبلیغ شما نداشته باشد، نمی تواند مخاطبان تبلیغات را راضی کند.

برای مثال، تصور کنید تبلیغ شما درباره «خرید کفش مردانه» باشد. وقتی مخاطب روی این تبلیغ کلیک می کند، انتظار دارد به صفحه ای هدایت شود که در آن مدل های مختلف کفش مردانه را ببیند و انتخاب و سفارش دهد. اگر نه به عبارت دیگر بهبود سئوی سایت اگر در این صفحه در نظر گرفته نشود، مخاطب به سرعت آن را ترک می کند و گوگل به این نتیجه می رسد که سئوی صفحه فرود آگهی شما خوب نیست. در نتیجه امتیاز کیفیت تبلیغ شما کاهش می یابد.

افزایش امتیاز کیفیت چه فایده ای دارد؟

افزایش رتبه کیفیت تبلیغات، این یک معادله برنده است! از سوی دیگر، کاربران گوگل نتایج مرتبط تری برای تبلیغات خود پیدا می کنند و از این بابت خوشحال هستند. خوشحالی و رضایت کاربر نیز به نفع گوگل است. زیرا به گفته آنها گوگل خدمات بهتری را به آنها ارائه کرده است.

این نیز برای شما مفید است. زیرا با افزایش امتیاز کیفیت تبلیغات گوگل قیمت کمتر برای هر کلیک از شما هزینه می گیرد و همچنین برای شما تبلیغ می کند یک جای بهتر نشان می دهد. نمایش آگهی در موقعیت بهتر نیز به این معنی است ترافیک وب سایت را افزایش دهید آیا شما حالا می دانید چرا بهبود سئوی سایت بهترین دوست شما و تبلیغات گوگل شما است.

به عنوان آخرین نکته، برای بهبود سئوی سایت خود می توانید استفاده کنید ابزارهای حرفه ای سئو استفاده کنید. ابزارهایی مانند اهرفس، SEMrush، WooRankو MozPro. در صورت نیاز به مشاوره یا اطلاعات بیشتر در این زمینه، الف مشاوره تخصصی رایگان مهمان آفریقا خواهد بود!

آخرین کلمه

برای چی Google Ads را سفارش دهید تصمیم شما جدی است، فراموش نکنید که بهبود سئو سایت را در برنامه خود قرار دهید. حتی اگر برای در گوگل تبلیغ کنید باز هم راه حلی ندارید بهبود سئوی سایت یادت باشه! بهبود سئوی سایت این منجر به رضایت بیشتر کاربر می شود و مطمئن باشید که این همان چیزی است که در دنیای دیجیتال کسب و کار خود به آن نیاز دارید.

چه تجربه ای در این زمینه دارید؟ آیا تا به حال تاثیر مثبت بهبود سئو بر روی کیفیت تبلیغات گوگل را دیده اید؟

  • 3 اپلیکیشن پولساز ایرانی را به تومان به شما معرفی می کنیم
  • درآمد 80 میلیارد دلاری گوگل در یک فصل!
  • Discord چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
  • عمر باتری تلفن همراه و لپ تاپ با الگوریتم جدید دو برابر می شود!
  • Discord دوباره فیلتر شد! (فیلتر جدید در ایران)

برای بهبود سئوی سایت نوشته شده است. ناجی تبلیغات گوگل! برای اولین بار در آفریقا: یک آژانس تبلیغاتی آنلاین. به نظر می رسد.