بهترین صفحه ساز وردپرس


فرض این مقاله این است که شما با وردپرس آشنا هستید و این ابزار سایت سازی را می شناسید. در اوایل وردپرس طراحان سایت قالب ها و پوسته ها را از ابتدا کدنویسی می کردند و مثل الان نبود که انواع قالب های آماده وردپرس در مناطق مختلف موجود بود و همین مشکل محدودیت هایی را برای صاحب سایت ایجاد می کرد. زمانی که سایت تحویل داده می شد، در عمل صاحب سایت یا شخصی که می خواست مدیریت سایت را بر عهده بگیرد نمی توانست هیچ تغییری در چیدمان و طراحی انجام شده ایجاد کند و در عمل همیشه وابستگی به نسخه اصلی وجود داشت. طراح.

با توسعه و انتشار ابزارهای طراحی سایت وردپرس، افزونه ها و قالب هایی معرفی شدند که کار را بسیار آسان کردند. برای افرادی که هیچ دانشی از کدنویسی نداشتند فرصت هایی ایجاد شد و این بود که عناصری به سایت اضافه می شد و با قرار دادن آن عناصر در قسمت های خاصی از صفحه، طرح بندی سایت به دست می آمد. به عنوان مثال، در یک صفحه از بالا به پایین، عناصر صفحه نمایش کشویی، آخرین مقالات، آخرین محصولات، بنرهای فروش، نظرات کاربران و سایر عناصر به راحتی با ماوس حذف شده و در محل مورد نظر قرار می گیرند.

این ابزارهایی که صفحات را بدون کدنویسی چیدمان می کنند در فضای طراحی سایت وردپرس صفحه ساز نامیده می شوند. صفحه سازهای وردپرس امروزه بسیار قدرتمند و منعطف شده اند و می توانند سایت های بسیار قدرتمند با امکانات فراوان را برای شما پیاده سازی کنند. در زیر به معرفی چند افزونه صفحه ساز وردپرس می پردازیم و همچنین بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس را معرفی می کنیم. البته قالب هایی وجود دارند که صفحه سازهای مخصوص به خود را دارند که ما آنها را نیز معرفی خواهیم کرد.

1. افزونه مرشد

Elementor یکی از محبوب ترین افزونه های صفحه ساز وردپرس است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. رابط کاربری بسیار ساده و روان، المان های زیاد برای چیدمان، جابجایی عناصر با ماوس، افزونه های اضافی زیاد، تنظیمات پیشرفته زیاد برای زیباتر شدن طراحی المان ها، سرعت بالا و سازگاری عالی با افزونه های محبوب از بخش های بسیار مهم عملکرد این افزونه است. . این افزونه دارای یک نسخه رایگان است که در مخزن وردپرس موجود است و یک نسخه حرفه ای که هزینه دارد و برای نصب باید آن را خریداری کرد، البته نسخه پولی آن به صورت ریالی در فروشگاه های ایرانی موجود است.

برخی از پرکاربردترین ویژگی های صفحه ساز Elementor

هدرهای سفارشی ایجاد کنید
ساخت فوترهای سفارشی
صفحات سفارشی برای صفحه محصول و آیتم داخلی، آرشیو محصول و آیتم، صفحه جستجو ایجاد کنید
ساخت هر نوع پاپ آپ
سفارشی کردن صفحات مرتبط با WooCommerce (صفحات حساب، سفارشات، دانلودها، آدرس ها، جزئیات حساب)
متحرک سازی کنید و به افزونه ACF پیوند دهید
دارای فرم ساز پیشرفته با قابلیت اتصال به پنل های ایمیل انبوه مانند Mailerlite
اضافه کردن فونت های سفارشی
و بسیاری امکانات دیگر که می توانید در سایت او مشاهده کنید.

حال بیایید گزارش بهینه پلاگین Elementor را از نظر سرعت و بار بررسی کنیم

به گفته وب سایت Cloudways، افزونه Elementor از نظر بارگذاری و آپلود امتیاز بسیار خوبی دریافت کرده است. این سایت تست هایی را با 3 ابزار Loader.io، GooglePageSpeed، GTmetrix و PingDom انجام داده است و می توانید نتایج آنها را مشاهده کنید. این بررسی ها در سایتی انجام شد که فقط یک پلاگین Elementor نصب و فعال شده است و هیچ افزونه دیگری وجود ندارد. بنابراین در شرایط واقعی که یک سایت ممکن است از چندین افزونه استفاده کند، ممکن است تفاوت هایی با این وضعیت وجود داشته باشد.

بررسی بهینه بودن آیتم در GTMetrix

Elementor Speed ​​Checker در Google Page Speed

شخصاً به عنوان نویسنده و گردآورنده این مقاله قصد داریم یک مقاله کاربردی ارائه دهیم، برای این منظور به معرفی و توضیحات بسیار کوتاه در مورد سایر صفحه سازها اکتفا می کنم، زیرا در حال حاضر افزونه Elementor بهترین صفحه ساز وردپرس است.

2. افزونه Breakdance

صفحه ساز Breakdance یکی دیگر از افزونه های قدرتمند در زمینه طراحی وب سایت بدون دانش کد نویسی است و همه چیز با جابجایی عناصر با ماوس انجام می شود. یکی از نکات بسیار مهم این افزونه این است که می تواند تمامی صفحات سایت مانند صفحات ووکامرس، تمامی صفحات سایت را بدون وابستگی به افزونه های اضافی ویرایش کند، در المنتور این سفارشی سازی از طریق افزونه های مکمل انجام می شد. سازگاری با WooCommerce یکی دیگر از ویژگی های مهم این افزونه است. وجود بیش از 130 ویجت طراح، امکان ویرایش تمامی قسمت های سایت، سئوی بالا، سرعت مطلوب از نکات مثبت افزونه Breakdance است.

پلاگین Breakdance یک افزونه پولی است که برنامه های آن سالانه بین 99 تا 299 دلار فروخته می شود.

برخی از پرکاربردترین ویژگی های صفحه ساز Breakdance

هدرهای سفارشی ایجاد کنید
صفحات سفارشی برای صفحه محصول و آیتم داخلی، آرشیو محصول و آیتم، صفحه جستجو ایجاد کنید
ساخت هر نوع پاپ آپ
سفارشی کردن صفحات مرتبط با WooCommerce (صفحات حساب، سفارشات، دانلودها، آدرس ها، جزئیات حساب)
زمینه های پویا
دارای فرم ساز پیشرفته و فیلدهای تکرار شونده است
قابلیت جستجو و فیلتر را اضافه کنید

3. افزونه Fusion Page Builder

این افزونه از سری افزونه های صفحه ساز وردپرس است که دارای ابزارک های طرح بندی سایت می باشد. اما تعداد این ویجت ها محدود است و در مقایسه با مثلا پلاگین Elementor بسیار ضعیفتر است. پلاگین های محدودی برای این افزونه نوشته شده که قابل استفاده است. ایجاد قالب، ویرایش سفارشی صفحات، سازگاری با ووکامرس، فرمساز 7 و سایر هدرها از ویژگی های این صفحه ساز است.

یکی از پرفروش ترین قالب هایی که از این صفحه ساز استفاده می کند، قالب آوادا است که دارای ویجت های مخصوص آن است و قابل استفاده است. افزونه Fusion که یک افزونه رایگان است که در مخزن وردپرس موجود است و قابل نصب است.

4. افزونه ویژوال کامپوزر

این یک افزونه صفحه ساز قدرتمند با سابقه طولانی (بیش از 13 سال) است که دارای ویژگی ها و افزودنی های زیادی است. افزونه ویژوال کامپوزر رایگان و در مخزن وردپرس موجود است. اما برخی از افزونه های این افزونه پولی هستند و البته می توانند ویجت ها و المان های زیادی را در اختیار شما قرار دهند.

این افزونه قبل از ورود المنتور پرکاربردترین افزونه صفحه ساز وردپرس بود. من نمی خواهم به طور قطع بگویم که Elementor اکنون برای کاربران خوشحال تر است. اما در محافل وردپرس رضایت از المنتور بیشتر است.

برخی از پرکاربردترین ویژگی های صفحه ساز ویژوال کامپوزر

هدرهای سفارشی ایجاد کنید
ساخت فوترهای سفارشی
صفحات سفارشی برای صفحه محصول و آیتم داخلی، آرشیو محصول و آیتم، صفحه جستجو ایجاد کنید
ساخت هر نوع پاپ آپ
سازگار با ووکامرس
سازگار با افزونه Yoast

5. افزونه WPBakery

و پنجمین افزونه صفحه ساز وردپرس یعنی افزونه WPBakery را ارائه می دهیم که یک افزونه پولی با امکانات محدود اما پرکاربرد است. این صفحه ساز محدودیت هایی دارد که می تواند چالش های مهمی برای طراحی وب سایت باشد. در ادامه به چند نمونه از این موارد و محدودیت ها اشاره می کنم.

هیچ ساختار درختی در صفحه طراحی ندارد
بدون ویرایش در حالت پاسخگو
بدون ویرایش سرصفحه، پاورقی یا نوار کناری
صفحه ویرایش آرشیو ندارد
حالت کپی/پیست برای عناصر استفاده شده در طراحی صفحه ندارد
مورد هیچ لیستی ندارد
جریان های خروجی و ورودی هیچ فرمتی ندارند

در این مقاله به معرفی 5 افزونه صفحه ساز وردپرس پرداخته و به مزایا و معایب آن ها پرداخته ایم. نطر شما چی هست؟ تجربه کار با کدام صفحه ساز وردپرس را دارید و به نظر شما کدام یک بهتر است؟

پست بهترین صفحه ساز وردپرس اولین بار در مدیر سبز ظاهر شد.