تفاوت هاست های رایج و محبوب؛ سرعت یا اقتصاد؟


تفاوت بین یک هاست معمولی و یک هاست محبوب زمانی آشکار می شود که تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما به میزان قابل توجهی افزایش یابد، تعداد درخواست ها از ظرفیت پردازش هاست بیشتر شود و در نتیجه سایت شما در زمان اوج ترافیک با افت سرعت یا وقفه مواجه شود. .

در عین حال، وقتی مدیر فنی سایت به شما می گوید که هاست فعلی دیگر پاسخگوی نیازهای تعداد کاربران رو به رشد شما نیست و باید به ارتقا به هاست با منابع قدرتمندتر فکر کنید، این یک نقطه اوج است زمانی که باید فکر کنید. در مورد انتخاب هاست محبوب

در این مقاله از آموزش میزبانی وبلاگ پارس پک می خواهیم تفاوت هاست معمولی و هاست محبوب را به زبانی ساده اما کاربردی توضیح دهیم؛ پس تا انتها همراه ما باشید.

میزبان معمولی؛ برای وب سایت های تازه ایجاد شده بهینه شده است

مقدمه را بگذاریم کنار! احتمالاً می خواهید تفاوت بین میزبانی معمولی و محبوب را بدانید. پس مستقیم بریم سر اصل مطلب!

هاست اشتراکی سرویسی است که تقریباً تمامی وب سایت های رزومه جدید یا شخصی از آن استفاده می کنند. منابع میزبانی معمولی ممکن است در نگاه اول کوچک به نظر برسند، اما تجربه ثابت کرده است که برای بسیاری از وب سایت های جدید و یا حتی وب سایت هایی با چندین سال فعالیت اما با تعداد کاربر محدود، گزینه مناسبی است. برای آشنایی بیشتر با اصول میزبانی وب و انواع هاست، مقاله هاست چیست؟ ما پیشنهاد می کنیم.

برای نگاهی دقیق تر به تفاوت های هاست اولیه و هاست پیشرفته، باید ببینیم که هاست اولیه برای چه نوع وب سایت ها و مشاغلی مناسب تر است:

  • مشاغل با مشتریان محدود.
  • وب سایت هایی که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند.
  • وب سایت هایی با کمتر از 500 بازدید در روز.
  • وب سایت هایی که برای استفاده شخصی، نمونه کارها و رزومه هستند.
بررسی تفاوت هاست های محبوب و هاست های معمولی

احتمالا با این اطلاعات تا حد زیادی توانسته اید تفاوت هاست محبوب و هاست معمولی را درک کنید. اما یک چیز را به خاطر بسپارید که ممکن است شما را آزار دهد: از نظر امنیت، هاست معمولی تفاوت چندانی با هاست محبوب ندارد. اگرچه در ادامه این مقاله در مورد این مشکل صحبت خواهیم کرد. در واقع، اگر نکات امنیتی وب سایت را به درستی رعایت کنید، نیازی نیست نگران امنیت هاست های معمولی باشید.

برای آشنایی با ویژگی ها و انواع هاست اشتراکی و کاربردهای آن، مقاله زیر را مطالعه کنید.

هاست اشتراکی چیست؟

هاست با ترافیک بالا، چیزی که سایت های پر ترافیک به آن نیاز دارند

حال، برای بررسی بیشتر تفاوت‌های میزبانی معمولی و میزبانی پربازدید، بیایید به معرفی میزبانی با ترافیک بالا برویم و ببینیم کدام نوع هاست برای کدام کسب‌وکار یا وب‌سایت مناسب‌تر است. توضیح ساده این است که مهم ترین تفاوت هاست معمولی و هاست پربازدید در میزان منابع آنهاست. بنابراین استفاده از این سرویس میزبانی بیشتر برای وب سایت هایی با شرایط زیر مناسب است:

  • وب سایت هایی که آپتایم برای آنها بسیار مهم است.
  • وب سایت هایی که بیش از 1000 بازدید در روز دارند.
  • وب سایت هایی که ترافیک و تعداد درخواست بیشتری نسبت به وب سایت های معمولی دارند.

البته تفاوت هاست اشتراکی و هاست محبوب شامل مسائل فنی می شود. به عنوان مثال، با یک هاست محبوب، می توانید از ویژگی های زیر استفاده کنید:

  • بهبود سئو به دلیل افزایش سرعت وب سایت
  • کاهش تاخیر در پاسخگویی به درخواست های کاربران
  • امکان استفاده از پروتکل SSH برای اجرای دستورات و تنظیمات لازم

با در نظر گرفتن تمام مواردی که تاکنون در مورد تفاوت هاست معمولی و میزبانی وب ذکر کردیم، اگر فروشگاه، خبری، آموزشی و … دارید. وب سایتی با ترافیک و بازدید بالا، استفاده از هاست پربازدید می تواند باعث افزایش آپتایم و سرعت بارگذاری سایت شما شود.

با هاست پرطرفدار پارس پک یک مشتری را از دست ندهید!

اگر ترافیک زیادی در سایت خود دارید، حتما تجربه کرده اید که سایت خود در اوج ترافیک پایین می آید و این یعنی بدون مشتری! با هاست پربازدید پارس پک، نه سایت شما قطع می شود و نه حتی یک مشتری را از دست خواهید داد. اکنون روی لینک زیر کلیک کنید و اطلاعات بیشتری در مورد این نوع هاست دریافت کنید:

خرید برای میزبانی که بیشترین بازدید را دارد

ویژگی های هاست معمولی و هاست محبوب

حال برای درک بیشتر تفاوت هاست معمولی و هاست پرطرفدار بهتر است ویژگی های این دو نوع هاست را هم از نظر فنی و هم از نظر کارایی و قیمت بررسی کنیم. در جدول زیر، هاست محبوب و هاست معمولی را با هم مقایسه کرده ایم تا بتوانید در مورد انتخاب سرویسی که دقیقاً نیازهای شما را برآورده می کند، تصمیم بازتر بگیرید. البته توجه داشته باشید که برخی از این ویژگی ها مختص هاست های پربازدید پارس پک و هاست های معمولی است و ممکن است شرایط برخی از شرکت های هاستینگ دیگر با این اطلاعات متفاوت باشد:

ویژگی یک میزبان معمولی پربازدیدترین میزبان
بهینه شده برای سایت های پر ترافیک خوب آره
امنیت اوج اوج
امکان استفاده از پروتکل SSH مالک نیست ایناهاش
امکان تعیین کنترل پنل ها وجود دارد ایناهاش ایناهاش

نکته دیگری که باید در مورد تفاوت هاست معمولی و هاست محبوب از نظر امنیت بدانید این است که به دلیل اینکه هاست محبوب پارس پک امکان استفاده از پروتکل SSH را به کاربر می دهد و همچنین با استفاده از این پروتکل تمام اطلاعات بین شما و هاست منتقل می شود. رمزگذاری شده، می توان نتیجه گرفت که در صورت استفاده از این پروتکل، امنیت هاست محبوب بالاتر از هاست های معمولی است.

قبل از انتخاب و خرید هاست محبوب وردپرس هر آنچه باید بدانید را در مقاله زیر بخوانید.

محبوب ترین هاست وردپرس کدام است؟

نتیجه

تفاوت بین هاست معمولی و هاست محبوب زمانی است که وب سایت در اوج ترافیک از کار افتاده است و زمانی که به خود می گویید این زمان برای کسب سود است. همچنین به دلیل کمبود منابع عادی! این شاید بدترین خبری باشد که می توان به یک مدیر کسب و کار داد. در این مقاله آموزش میزبانی وبلاگ پارس پک توضیح دادیم که تفاوت هاست محبوب با هاست معمولی چیست؟ هر یک از وب سایت ها برای چه وب سایت هایی مناسب هستند و چه زمانی باید برای مهاجرت به یک هاست محبوب آماده شوید.

سوالات متداول

1. مهم ترین تفاوت هاست معمولی و هاست محبوب چیست؟

هاست پربازدید منابع قدرتمندتری دارد و بنابراین برای میزبانی وب سایت های پربازدید مناسب است.

2. هاست محبوب برای چه وب سایت هایی مناسب است؟

وب سایت هایی که بازدید روزانه و ترافیک بالایی دارند بهتر است از هاست های پر بازدید استفاده کنند. به عنوان مثال، اگر فروشگاه، وب سایت خبری یا آموزشی با ترافیک بالا دارید، بهتر است از این نوع هاست ها استفاده کنید.

3. آیا هاست معمولی و هاستینگ از نظر امنیت با هم تفاوت دارند؟

هم هاست های معمولی و هم هاست های محبوب امنیت بالایی دارند. اما اگر هاست محبوب شما از پروتکل SSH پشتیبانی می کند، از نظر فنی بسیار امن تر از هاست های دیگر است.

4. بهترین هاست محبوب چیست؟

پارس پک یکی از بهترین هاست های قابل استفاده برای سایت های پر بازدید می باشد.

5. استفاده از هاست پرترافیک روزانه چند بازدید بهتر است؟

پاسخ صحیح در این مورد به نیاز شما و حجم درخواست های ارسالی به هاست بستگی دارد. با این حال، به طور کلی توصیه می شود در صورتی که وب سایت شما بیش از 1000 بازدید در روز دریافت می کند، از یک هاست پر بازدید استفاده کنید.