تولید محتوا با هوش مصنوعی: از نوشتن داستان تا ایجاد عکس!


گوگل بار دیگر مرزهای هوش مصنوعی را با معرفی آخرین نوآوری خود، یعنی توانایی تولید تصاویر در Bard، جابه جا کرده است. بارد، هوش مصنوعی گوگل، حالا یک عکاس است! این ویژگی که با استفاده از مدل Imagen 2 AI کار می کند، به شما امکان می دهد از متن برای ایجاد تصاویر سفارشی استفاده کنید. این فناوری پیشرفته نوید ایجاد انقلابی در نحوه ایجاد و تعامل ما با محتوای بصری آنلاین را می دهد.
پیش از این، ChatGPT به دلیل توانایی آن در تبدیل متن به تصویر، برتری نسبی نسبت به Bard داشت. اما Bard AI گوگل در حال حاضر یک مزیت رقابتی بزرگ نسبت به ChatGPT دارد: توانایی تبدیل متن به تصویر. رایگان!
این ابزار می تواند فرآیند ایجاد تصاویر منحصر به فرد را برای هر کسی بدون در نظر گرفتن مهارت های هنری آنها تسهیل کند. این قابلیت می تواند افراد و کسب و کارها را قادر به ایجاد محتوای جذاب برای رسانه های اجتماعی، وب سایت ها و موارد دیگر کند. در این مقاله از افرک قصد داریم نگاهی به این ویژگی جدید و نوظهور داشته باشیم.

درک اثربخشی هوش مصنوعی بارد در ایجاد تصاویر

Bard AI از دو فناوری کلیدی برای تبدیل متن به تصویر استفاده می کند:

1. شبکه عصبی پیچیده: شبکه پیچیده ای از نورون های به هم پیوسته را تصور کنید که می توانند اطلاعات را یاد بگیرند و پردازش کنند. این شبکه که بر روی مقادیر زیادی از داده های متن-تصویر جفت شده آموزش دیده است، متن توصیفی شما را تجزیه و تحلیل می کند، الگوها و روابط بین کلمات و تصاویر را شناسایی می کند و یک تصویر مناسب ایجاد می کند.

2. الگوریتم های پیشرفته یادگیری ماشین: Bard از الگوریتم‌های خاصی برای ایجاد یک نمایش بصری بر اساس توضیحات متن شما استفاده می‌کند، با در نظر گرفتن عواملی مانند ترکیب موضوع، رنگ‌ها، بافت‌ها و خطوط کلی صحنه برای ایجاد یک تصویر منسجم و واقعی.
به عبارت ساده تر، تصور کنید که صحنه ای را برای یک هنرمند باتجربه توضیح می دهید. شما اشیا، رنگ ها و فضا را توصیف می کنید و هنرمند بر اساس کلمات شما یک تصویر می کشد. بارد کاری مشابه انجام می دهد، اما بسیار سریعتر و با توانایی رسیدگی به جزئیات پیچیده!

مقاله مرتبط: بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای تولید محتوا

این بدان معنی است که به جای نیاز به مهارت های طراحی یا نقاشی، فقط می توانید از کلمات استفاده کنید. با استفاده از دانش گسترده و توانایی های هنری خود، Bard AI کلمات شما را به یک نمایش بصری تبدیل می کند که به طور بالقوه فراتر از آن چیزی است که می توانید تصور کنید! بارد با استفاده از یک مدل یادگیری عمیق که بر روی مقادیر زیادی از داده های بصری آموزش داده شده بود، به این امر دست یافت.

استفاده از مدل یادگیری عمیق برای تولید تصویر در برد چه فایده ای دارد؟

همانطور که گفتیم، بارد به توانایی تولید تصاویر با استفاده از یک مدل یادگیری عمیق آموزش داده شده بر روی مقادیر زیادی داده بصری دست یافته است. تصور کنید به کودک هزاران عکس با توضیحات مربوطه نشان می دهید. با گذشت زمان، کودک شروع به درک چگونگی ارتباط کلمات با دنیای بصری می کند. به طور مشابه، هوش مصنوعی بارد در معرض مجموعه داده های گسترده ای از تصاویر و توضیحات آنها برای درک زبان تصاویر قرار می گیرد. بارد برای این کار از سه تکنیک خاص استفاده می کند.

تکنیک های تصویربرداری پیشرفته بارد چیست؟

به طور کلی، توانایی تولید تصاویر باردیک نشان دهنده یک جهش به جلو در پر کردن شکاف بین زبان و تصویر است. بارد با درک زبان تصاویر و استفاده از تکنیک‌های مدرن، امکانات هیجان‌انگیزی را برای بیان و ارتباطات خلاقانه باز می‌کند، از جمله:

 • پردازش زبان طبیعی (NLP): این ویژگی با تجزیه اجزای خاص (اسم، افعال، صفت و غیره) و روابط آنها برای درک معنی و هدف کلی جمله شما، به هوش مصنوعی کمک می کند تا متن شما را تجزیه و تحلیل کند.
 • ترکیب تصویر: هنگامی که بارد معنی جمله شما را فهمید، از دانش بصری خود (که در قسمت قبل توضیح دادیم که چگونه به دست آورید) برای ایجاد تصویر مناسب استفاده می کند.
 • دقت و ظرافت: حجم وسیع داده های آموزشی به هوش مصنوعی کمک می کند تا جزئیات دقیق و تغییرات زبانی را انتخاب کند و تصاویر دقیق و دقیق تری نسبت به مدل های قبلی ایجاد کند.

مقاله مرتبط: بهترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ویرایش و تولید ویدئو

اکنون که با کار، آموزش و تکنیک های تصویربرداری بارد آشنا شدید، در بخش بعدی ویژگی های این ویژگی نوظهور را توضیح خواهیم داد.

ویژگی های کلیدی هوش مولد که تصاویر بارد را ایجاد می کند چیست؟

ویژگی های کلیدی AI مولد تصویر Bard شامل موارد زیر است:

 1. انطباق: چه به یک تصویر محصول ساده برای سایت خود نیاز داشته باشید یا یک نقاشی منظره خارق العاده، Bard توانایی ایجاد هر دو را دارد. نوار می تواند تصویری از اشیاء واقعی با انتزاع بسازد.
 2. امکان سفارشی سازی: طرح یا رنگ تصویر تولید شده را دوست ندارید؟ Bard به شما امکان می دهد جنبه های مختلف عکس خود را تغییر دهید، مانند رنگ ها، سبک (به عنوان مثال آبرنگ، هنر پیکسل) و ترکیب (آرایش عناصر).
 3. سرعت بالا هنگام ایجاد تصاویر: زمان برای بارد طلاست! Bard به سرعت یک تصویر عالی برای شما ایجاد می کند، این ویژگی نیاز به روش های سنتی تولید تصویر را زمانی که شما برای زمان تحت فشار هستید و نیاز به یک تصویر خوب دارید را از بین می برد.
 4. کیفیت تصویر خروجی: نتایج تار و پیکسلی را فراموش کنید. بارد تصاویری با کیفیت بالا ایجاد می کند که با تصاویری که هنرمندان خلق می کنند رقابت می کند! این تصاویر دقیق، واقعی و از نظر بصری جذاب هستند و شما می توانید با خیال راحت از آنها برای اهداف حرفه ای یا پروژه های شخصی بدون افت کیفیت استفاده کنید.
 5. مسئولیت بالا: گوگل مانند یک مهر نامرئی، واترمارک خود را روی هر عکس قرار می دهد. این به همه می گوید که هوش مصنوعی بارد آن عکس را گرفته است. گوگل می خواهد از هوش مصنوعی برای کارهای خلاقانه استفاده شود نه کارهای غیرقانونی. به همین دلیل به صراحت گفته می شود که عکس های برد واقعی نیستند و نباید به جای عکس های واقعی استفاده شوند.
 6. تمهیدات امنیتی: گوگل قوانینی را برای جلوگیری از سوء استفاده از هوش مصنوعی وضع کرده است. به عنوان مثال، بارد مجاز به تکثیر عکس افراد مشهور بدون اجازه آنها نیست. علاوه بر این، عکس های خشونت آمیز یا توهین آمیز در Bard مجاز نیستند.

به طور کلی، این ویژگی های کلیدی باعث می شود که Bard به عنوان یک ابزار قدرتمند و همه کاره برای هر کسی که به دنبال ایجاد محتوای بصری است متمایز شود. انعطاف پذیری، سرعت و نتایج با کیفیت بالا، این هوش مصنوعی را به یک دارایی ارزشمند برای طراحان و هنرمندان تبدیل کرده است. به نظر شما کدام گروه بیشتر از این ویژگی هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد؟

در چه زمینه هایی از قابلیت ایجاد تصاویر استفاده می شود؟

کاربردهای بالقوه بارد در تولید تصویر بسیار گسترده و هیجان انگیز است:

ایجاد محتوای تصویری با هوش مصنوعی

آیا شما نویسنده وبلاگ هستید؟! تصور کنید برای مقالات به تصاویر تازه نیاز دارید. هوش مصنوعی می تواند تصاویر منحصر به فردی را بر اساس موضوع پست وبلاگ شما ایجاد کند و جذابیت بصری آن را افزایش دهد و خوانندگان را جذب کند.

آیا شما یک تاجر سایت هستید؟! ایجاد پست های چشم نواز در رسانه های اجتماعی بسیار مهم است. هوش مصنوعی می تواند با ایجاد تصاویر جذاب و افزایش تعامل و تبدیل، هویت برند شما را به مخاطبان هدف شما نشان دهد.

آیا شما تولید کننده محتوا هستید؟! از تصاویر کوچک YouTube گرفته تا معرفی ویدیو، احتمالاً می دانید که ایجاد تصاویر زمان می برد. Bard می تواند این فرآیند را ساده کند و به شما اجازه دهد روی محتوای خود تمرکز کنید.

مقاله مرتبط: ایجاد زیرنویس ویدیو

استفاده از تصاویر هوش مصنوعی در طراحی

هوش تصویربرداری نیز در زمینه طراحی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان یک طراح گرافیک، هوش مصنوعی می تواند به سرعت گزینه های مختلفی را با پالت های رنگی دلخواه شما ایجاد کند و امکانات خلاقانه شما را گسترش دهد. آیا شما یک تصویرگر هستید و نیاز به الهام از طراحی شخصیت دارید؟ بارد می تواند روند خلاقیت شما را سرعت بخشد.

استفاده از تصویر بارد در تجارت الکترونیک

با Bard، محصولات خود را در تنظیمات مختلف نمایش دهید، نماهای 360 درجه ایجاد کنید و تجسم محصول را برای مشتری آسان کنید. همچنین ایجاد بروشورهای منحصر به فرد برای محصولات، تبلیغات رسانه های اجتماعی یا بنرهای وب سایت با استفاده از Bard آسان است.

کاربرد تصویرسازی بارد در آموزش

از نمودارهای علمی تا بازسازی های تاریخی، هوش مصنوعی می تواند تجسم های تعاملی و جذابی را برای دانش آموزان ایجاد کند. تصاویری که توسط هوش مصنوعی تولید می شوند را می توان با در نظر گرفتن نیازهای فردی دانش آموزان و سبک های یادگیری طراحی کرد.

سایر فناوری های تصویربرداری هوش مصنوعی گوگل چیست؟

باید بدانید که گوگل علاوه بر برد، ابزار جدیدی به نام ImageFX نیز برای ساخت تصاویر با هوش مصنوعی ارائه کرده است. ImageFX به دو ابزار دیگر گوگل AI، MusicFX و TextFX می پیوندد که سال گذشته منتشر شدند.

با ImageFX با نوشتن چند جمله ساده تصاویر خلاقانه و جالبی خلق می کنید. هدف گوگل از این کار، تسهیل استفاده از هوش مصنوعی مولد در تولید تصویر است.

گوگل قوانینی را برای استفاده ایمن و اخلاقی از هوش مصنوعی وضع کرده است که ImageFX نیز از آنها پیروی می کند. تمام تصاویر ایجاد شده با ImageFX با SynthID تگ می شوند تا همه بدانند که این تصاویر توسط هوش مصنوعی ایجاد شده اند.

حرف آخر در مورد توانایی ایجاد تصاویر با هوش مصنوعی

در حالی که انتظار می رفت ویژگی تولید تصویر در Bard از مدل قدرتمند زبان Jumna Ultra استفاده کند، گوگل همچنان در حال توسعه این مدل است. به همین دلیل، Bard در حال حاضر از مدل ضعیف تر Jumnai Pro برای ایجاد تصویر استفاده می کند.

Bard هر روز در حال بهبود است و ویژگی های جدیدی به آن اضافه می شود. گوگل قصد دارد هوش مصنوعی Bard را برای همه در جهان مفید و قابل استفاده کند. هوش مصنوعی گوگل در حال حاضر از 40 زبان در 230 کشور پشتیبانی می کند. بنابراین شما می توانید با بارد به زبان خود صحبت کنید.

با این حال، توانایی تولید تصاویر در حال حاضر فقط به زبان انگلیسی موجود است. اما نگران نباش! گوگل در تلاش است تا این ویژگی را به زبان های دیگر اضافه کند. به نظر شما گوگل در آینده چه ویژگی های جالب دیگری به بارد اضافه خواهد کرد؟! منتظر خواندن نظرات شما هستم.

 • نمونه متن آگهی تخفیف ویژه عید 1403 در 5 کالای پرفروش
 • سئو چیست؟ کامل ترین آموزش سئو به زبان در دسترس
 • بازده سرمایه گذاری تبلیغات گوگل (ROI) چیست و چگونه می توان آن را افزایش داد؟
 • آیا از هوش مصنوعی برای تولید محتوا استفاده کنیم یا خیر؟
 • Google Ads Editor چیست و چگونه با آن کار کنیم؟

نوشتن تولید محتوا با هوش مصنوعی: از نوشتن داستان تا ایجاد عکس! برای اولین بار در آفریقا: یک آژانس تبلیغاتی آنلاین. به نظر می رسد.