راهنمای خرید و آموزش Talking Casco با جزئیات کامل


آموزش اسپیکینگ کاسکو از سنین پایین شروع می شود. این پرنده قدرت فوق العاده ای در این قسمت دارد که شگفت انگیز است و در نر و ماده برابر است.

قدرت و توانایی کاسکو در صحبت کردن شگفت انگیز است و باعث محبوبیت آنها در بین مردم می شود. در تمام دنیا تعداد زیادی از این پرندگان وارد خانه های مردم شده اند. در گذشته این پرنده قبل از یک سالگی کلمات را یاد نمی گرفت. اما امروزه جوجه های فاخته نه تنها کمی زودتر شروع به صحبت می کنند، بلکه بسیار واضح تر نیز صحبت می کنند.

اگرچه کاسکوها به پرحرف ترین طوطی ها شهرت دارند، اما گاهی در حضور غریبه ها کاملاً ساکت می شوند. این پرندگان کمی خجالتی هستند و مدتی طول می کشد تا با فرد جدید راحت شوند.

کاسکو توانایی منحصر به فردی در صحبت کردن دارد.

شناسایی و انتخاب جوجه کاسکوهای سخنگو

کلاه ایمنی زن و مرد توانایی یکسانی در تقلید صداها دارند و هر دو جنس به تدریج تعداد کلماتی را که یاد می گیرند افزایش می دهند. یک پرنده فعال تر (چه نر یا ماده) بیشتر از یک پرنده خجالتی ارتباط برقرار می کند و صحبت می کند. به همین دلیل، هنگام انتخاب و خرید، پرنده ای را پیدا کنید که فعالیت بیشتری داشته باشد و نسبت به نور و صدا واکنش بیشتری نشان دهد.

هنگام انتخاب، به دنبال جوجه ای باشید که با بال زدن و تکان دادن سر یا حرکت سریع دم از این طرف به آن طرف، علاقه و توجه نشان دهد. این رفتارهای شادی آور که به راحتی قابل مشاهده است نشان می دهد که پرنده به آنچه در اطرافش می گذرد علاقه مند است.

آموزش کاسکو برای صحبت کردن می تواند از سنین پایین شروع شود.

اگر پرنده به اندازه کافی بزرگ باشد و رنگ چشم به اندازه کافی روشن باشد که بتوانید حرکت عنبیه را نسبت به مردمک ببینید، متوجه خواهید شد که خراطین گاهی اوقات با تنگ کردن مردمک در هنگام بستن پلک، علایق خود را نشان می دهد. صورت بادامی را نشان می دهد. به این عمل «اشاره کردن با دقت» یا «چشمک زدن» می گویند.

اگر صاحب جدید پرنده قبل از از شیر گرفتن پرنده به طور مکرر (حداقل هفته ای یک بار) ملاقات کند، در آغوش بگیرد و با او تعامل داشته باشد، می تواند در مورد سلامت، سن و موقعیت اجتماعی اش صحبت کند. در طول جلسه تغذیه با دست در مورد پرنده خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.

کاسکو فعال و هوشمند انتخاب بهتری برای خرید و یادگیری است.

وقت آن است که آموزش اسپیکینگ کاسکو خود را شروع کنید

آموزش صحبت کردن می تواند قبل از از شیر گرفتن جوجه شروع شود. توجه داشته باشید که از شیر گرفتن جوجه ها باید توسط افراد متخصص انجام شود. صحبت کردن، تقلید و آواز خواندن در گذشته، تعاملات یک به یک شامل تکرار زیاد بهترین راه برای آموزش صحبت کردن به کاسکو بود.

اگر این گفته درست باشد، این پرندگان فقط صداها را تقلید می کنند و کلمات را بر اساس معنای آنها به کار نمی برند. اما امروزه طرفداران و کاسکو داران بر این عقیده اند که بیش از آنکه مقلد باشند، حرف خود را می زنند. تجربه دکتر ایرنه پپربرگ نشان داده است که تلاش برای آموزش طوطی های خاکستری با استفاده از نوارهای صوتی و تصویری بی نتیجه است.

آموزش سخنرانی در مدل رقیب و مربی

پرنده او به نام “الکس” توانایی خود را در صحبت کردن از طریق درک از طریق روش استفاده از کلمات از یک مدل رقابتی آموخت. به این ترتیب پرنده با دو نفر تعامل داشت و این افراد رفتارهایی (کلمات و شناخت) از خود نشان دادند که باید در قالب پرسش و پاسخ آموخته می شد. یک نفر از دیگری در مورد رنگ و شکل اشیا می پرسد. این فرد رفتاری مدل دارد و در عین حال پرنده مسابقه ای نیز محسوب می شود. مدل به سوالات پاسخ می دهد و جایزه ای به عنوان جایزه دریافت می کند. گاهی اوقات نقش مدل مسابقه و مربی معکوس می شود.

این روش به طوطی های جوان اجازه می دهد تا با گوش دادن به آواز و صحبت پرندگان مسن تر با اعضای گروه ارتباط برقرار کنند.
گفتن در حضور یا غیاب آنها درس می دهد. همچنین بهتر است افراد و سایر پرندگان سخنگو را نیز در این فرآیند مشارکت دهید. البته این روش در صورتی موثر است که پرنده جوان باشد و مزاحم شرایط نباشد. اگر پرنده به خوبی از وضعیت آگاه باشد، در این تکنیک رقیب حتی می تواند یک شی، یک سگ خانوادگی یا یک طوطی سخنگو اسباب بازی باشد. طوطی ها اغلب نام ها را خیلی زود یاد می گیرند. زیرا مردم معمولاً بلافاصله با تماس پاسخ می دهند.

تعامل کنترل شده کاسکو با حیوانات دیگر به او کمک می کند تا صحبت کند.

ایجاد صداهای خیره کننده از کاسکو

کلاه ایمنی علاوه بر یادگیری صحبت کردن، ساختن صدا را نیز یاد می گیرد. احتمالاً معروف ترین صدایی که توسط کاسکو تولید می شود، صدای شکافتن گوش زنگ تلفن است که برای جلب توجه اطرافیان طراحی شده است. طوطی های خاکستری وحشی و اهلی دوست دارند انواع دیگری از صداها مانند ضربه زدن به دیوار را با منقار خود ایجاد کنند، یعنی “آنجا هستی؟” انجام دادن. با این حال، آنها همچنین صداهای سوت یا کلیک (نشانه خوشحالی) یا صداهای تشویقی مانند “اوه پسر” تولید می کنند.

صداها نسبت به گفتار واقعی پیچیدگی کمتری دارند و برای پرنده سرگرم کننده تر هستند. ایجاد سر و صدا برای برخی از طوطی های خاکستری آنقدر سرگرم کننده است که ترجیح می دهند به جای صحبت کردن، سر و صدا ایجاد کنند. آزاردهنده ترین صداها صداهایی هستند که همنشینان برای جلب توجه فوری مردم تولید می کنند.

اگر آژیر خودرو یا دتکتورهای دود فورا توجه افراد را به خود جلب کرد، مطمئن باشید که کلاه ایمنی جوان حتی با یک بار شنیدن این صداها تقلید آنها را یاد می گیرد. در این حالت روش مدل رقابتی در یادگیری و ایجاد این صداها دخالتی ندارد.

پخش یکی از صداهای مورد علاقه کاسکو است.

یادگیری گام به گام صحبت کردن

برای آموزش مرغ فاخته سخنگو به محرک های محیطی نیاز دارید. حداقل برای دو سال اول، محیط زندگی جوجه های خاکستری باید مانند یک مهد کودک باشد که تعداد زیادی اسباب بازی و لوازم جانبی جذاب در اطراف پراکنده شده باشد. تکرار کلمات مهم است. شما باید با مرغ خاکستری مانند یک کودک (کمتر از هفت سال) رفتار کنید.

یعنی از او انتظار داشته باشید که کلماتی را که بیشتر می شنود یاد بگیرد. کلمات را با توجه به معنای آنها استفاده کنید. یعنی همان طوری که برای بچه ها استفاده می کنید. اکثر فاخته های جوان اولین تلاش های خود را برای برقراری ارتباط انجام می دهند، احتمالاً برای اینکه شما را تحریک کنند که آنها را بردارید و آنها را در آغوش بگیرید. بنابراین نباید پرنده را در حین تمرین در آغوش گرفت یا در آغوش گرفت.

سعی کنید کمتر صحبت کنید و کودکانه باشید تا در مرحله اول تمرین موفق شوید. صدایی بسازید که پرنده بتواند آن را بسازد و تکرار کند. بعد از اینکه پرنده آن را تکرار کرد به او جایزه بدهید و تشویقش کنید و با این کار الگویی در پرنده ایجاد می کنید که می توانید به طور مداوم از آن برای آموزش استفاده کنید. طوطی های خاکستری دوست دارند عباراتی مانند «پرنده خوب» را یاد بگیرند که نشانه خوشبختی است. اگر پرنده خجالتی است از صداهای آرام و آرام استفاده کنید.

کاسکوی جوان را با فعالیت های روزانه آشنا کنید.

تکرار؛ نکته بسیار مهم در یادگیری و صحبت کردن کاسکو

کاسکوی جوان معمولا نمی تواند بلافاصله این کلمه را تکرار کند. علائم اولیه پیشرفت عبارتند از غرغر کردن و غرغر کردن. در همین حال، انتظار داشته باشید که پرنده هر از گاهی اشاره کند یا حتی چشمک بزند. جوجه های کوزکو کلمات و عبارات قابل فهمی را که بعد از آموزش می آیند به مردم آموزش می دهند.

مهمترین قسمت آموزش کاسکو واکنش به پرنده است. هر چه تعداد پاسخ های گروهی بیشتر باشد، پرنده جوان ورزش بیشتری می کند.
اگرچه کاسکوها به راحتی کلمات را از هر دو جنس (مرد و زن) یاد می گیرند، اما تمایل دارند صداهای بلند مردانه را تکرار کنند.

صدایی که پرنده تقلید می کند به ما می گوید که با چه کسی بیشترین تعامل را داشته است. کاسکو به خصوص دوست دارند صدای انسانی رقیب خود را تقلید کنند تا توجه محبوب خود را جلب کنند. آهسته آواز خواندن و گوش دادن مستقیم به کلاه ایمنی راهی عالی برای جلب توجه کامل پرنده است.

تکرار در تمرین کاسکو بسیار مهم است.

سوت بازی و فعالیت های روزانه

بازی های سوت زدن در یادگیری کلاه ایمنی سخنگو موثر است. این بازی ها هم برای پرندگان و هم برای مردم بسیار جالب هستند. احتمالاً اجتناب ناپذیر است که شما این بازی های طوطی خاکستری را بازی نکنید. یادگیری آهنگ و افزودن آهنگ به یکدیگر لذت و ارتباط بیشتری را فراهم می کند. اما در عین حال حواستان باشد که اگر به جای گفتن «بیا اینجا» یا «گام» برای تشویق پرنده به انجام کاری از سوت استفاده کنید، پرنده انگیزه یادگیری کلمات را از دست می دهد.

حتما کاسکوی جوان را در مورد فعالیت های روزانه به روز کنید. مانند: خوردن، خوابیدن، استحمام و ابراز علاقه به افراد یا حیوانات دیگر. این گفتگوها و گزارش ها باعث ایجاد حس تعلق به گروه در پرنده می شود. جوجه کاسکو باید تشویق شود تا با سایر اعضای گروه پیوند برقرار کند. اگر با پرخاشگری پرندگان مشکلی ندارید، می توانید اجازه دهید طوطی خاکستری شما از مزایای بلند بودن و بالا رفتن از دیگران در حالی که صحبت کردن را یاد می گیرد، لذت ببرد.

جوجه کاسکو بعد از مدتی متوجه می شود که حرف هایی که می شنود کلماتی هستند که علاوه بر سرگرمی و تنوع برای رفع نیازهای او در آینده مفید خواهند بود. اطمینان حاصل کنید که کلمات با اشتیاق و احساسات ارائه می شوند تا بیشترین تأثیر را بر پرنده داشته باشند. این نکته را نیز باید در نظر داشت که گاهی اوقات پرنده می تواند کلمات رکیک را فقط با یک بار تکرار آن ها به خاطر بسپارد، البته این در صورتی است که پرنده با معاشرت با انسان سازگار شده باشد.

دوری از چشمان کاسکو آنها را به حرف زدن وا می دارد

برخی از طوطی های خاکستری ابتدا برای جلب توجه صحبت می کنند. بنابراین، وقتی صدای انسان را می شنوند اما نمی توانند آن را ببینند، می توانند شروع به صحبت کنند. در ابتدا صحبت می کنند تا توجه مردم را جلب کنند تا از قفس خارج شوند. به این انگیزه «محرومیت مانع» می گویند. از قدیم مشاهده شده است که پرندگانی که قفس آنها در گوشه اتاق قرار می گیرد، بیشتر از پرندگانی که روی صندلی های باز نگهداری می شوند صحبت می کنند.

این گفتار که از ایستادن در کنار موانع سرچشمه می گیرد در ایجاد احساس امنیت در پرنده موثر است. البته این بدان معنا نیست که اگر پرنده را به اتاق دیگری ببرند، شروع به صحبت می کند. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد مدتی را در اتاق دیگری بگذرانید تا به پرنده فرصت صحبت بدهید.

گاهی دور از چشم کاسکو این پرنده را تشویق به صحبت می کند.

کاسکو یک اسپیکر تضمینی است

گاهی اوقات، حتی اگر مردم تمام تلاش خود را برای تشویق و آموزش کاسکوی سخنگو انجام می دهند، پرنده صحبت نمی کند. باید در نظر داشت که هر برنده ویژگی های خاص خود را دارد و همه کاسکوها مایل به برقراری ارتباط از طریق صحبت نیستند.

تنها راه برای اطمینان از اینکه یک پرنده صحبت کردن را یاد می گیرد، خرید پرنده ای است که توانایی صحبت کردن را نشان داده است. گاهی اوقات این به معنای خرید یک پرنده بالغ است. هیجان ورود به خانه و محیط جدید گاهی باعث می شود که پرنده کلمات و رفتارهای جدیدی را یاد بگیرد.

کاسکو

راهنمای مکتوب خرید و آموزش کلاه ایمنی با جزئیات کامل برای اولین بار در پت زیپ. به نظر می رسد.