روش های تولید محتوا برای افزایش ترافیک کسب و کار


افزایش ترافیک کسب و کار یکی از دغدغه های صاحبان کسب و کارهای اینترنتی است که برای رشد یک سایت و تبلیغ آن اقدام به تولید محتوا کرده اند. در این مقاله از سری مقالات هفتگی شنبه ها با روش ها و ترفندهای تولید محتوا برای افزایش بازدید وب سایت بیشتر آشنا می شوید.

چگونه تولید محتوا می تواند به افزایش ترافیک کسب و کار کمک کند؟

هر روز میلیون ها مقاله با موضوعات مختلف در بسیاری از سایت ها منتشر می شود، اما این همه محتوا امکان جذب مخاطب را ندارد. به همین دلیل فعالان حرفه ای در زمینه کمک به افزایش بازدید سایت راهکارهایی ارائه کرده اند تا تولید محتوا منجر به افزایش بازدید و کسب و کار سایت شود.

محتوای جذاب، بدون کپی و مفید درج کنید

محتوای متنی که برای سایت می نویسید باید دارای عنوان جذاب، بخش های مرتبط و متن روان بدون کپی باشد. امروزه تولید محتوا با هوش مصنوعی بسیار متداول است که به هیچ وجه مورد قبول گوگل نیست و باعث کاهش بازدید از کسب و کار شما در سایت می شود. بهتر است از محتوای مشابه و موفق به عنوان الگو استفاده کنید.

افزودن روزانه محتوا یا محصولات به سایت

برای مخاطبان یک سایت بسیار مهم است که بدانند روزانه چه محصول یا محتوایی در سایت قرار می گیرد. فقط دانستن این موضوع که این سایت روزانه محتوای جدیدی ارائه می دهد باعث می شود که روزانه از سایت شما بازدید کنند. علاوه بر این، فعالیت منظم در یک سایت باعث می شود گوگل رتبه سایت شما را بهتر کند.

به پادکست بروید

یکی از روش های تولید محتوا که اخیرا بازخوردهای مثبتی دریافت کرده است، استفاده از پادکست در سایت است. اگر پادکست مملو از محتوای مفید و صدای دلنشین باشد، می تواند مخاطب و کاربر سایت را به ماندن بیشتر در سایت ترغیب کند و آمار بازدید سایت را بهبود بخشد.

محتوای خوشه بسیار مهم است

محتوای خوشه ای اصطلاحی است که به نوعی درج محتوای سلسله مراتبی اشاره دارد. در این روش یک کلمه کلیدی اصلی انتخاب شده و محتوای مربوط به آن درج می شود. در واقع محتوای اصلی سایت مانند ستونی است که محتوای سایت زیادی در آن قرار می گیرد.

با این روش می توان اطلاعات کاملتر و دسته بندی شده تری در اختیار مخاطب قرار داد. از طرفی با پیوند دادن بین محتوا، مخاطب را به سمت محتوای دیگر در صفحات این سایت هدایت می کنید.

از طریق بهینه سازی سایت بازدیدهای تجاری را افزایش دهید

بهینه سازی سئو وب سایت ها برای دیده شدن کسب و کار و افزایش بازدید آن بسیار موثر است. با رعایت اصول سئو در محتوای یک سایت می توانید سایت را از نظر رتبه گوگل در جایگاه بهتری قرار دهید. به طور کلی برای افزایش ترافیک کسب و کار از طریق محتوای متنی باید از روش های بهینه سازی زیر استفاده کنید:

  • استفاده از کلمات کلیدی مرتبط که بخشی از پیشنهادات گوگل هستند.
  • محتوا باید خوانا و بین 500 تا 1500 کلمه باشد.
  • استفاده از مراجع مناسب و مرتبط
  • توجه به متا تگ و لزوم گنجاندن آن در محتوا.
  • شما فهرستی از مطالب بیش از 2000 کلمه دارید.
  • استفاده از عکس های جذاب و مرتبط.

علاوه بر موارد فوق، می توانید از ابزارهای تحلیلی گوگل نیز برای دریافت آمار دقیق بازدید از سایت استفاده کنید. هرچه اطلاعات بیشتری از نظر مخاطبان و کاربران سایت داشته باشید و بتوانید با سلیقه آنها ادامه دهید، قطعا سایت و کسب و کار شما رونق بیشتری خواهد داشت.

با تبلیغات ترافیک کسب و کار را افزایش دهید

یکی از راه هایی که می توانید سایت و کسب و کار خود را به افراد بیشتری نشان دهید، تبلیغات است. البته تبلیغات باید موثر و مرتبط باشد تا خواننده و مخاطب را تشویق به بازدید از یک سایت کند. امروزه تولید محتوا در تلگرام که با هدف تبلیغات در تلگرام انجام می شود در کنار تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و لینکدین بسیار رایج شده است. انواع تبلیغاتی که ترافیک کسب و کار را افزایش می دهند عبارتند از:

  • بنرهای تبلیغاتی: در این روش بنری با متن ها و تصاویر جذاب در سایت های دیگر قرار می دهید تا کاربران سایت های دیگر با دیدن سایت شما ترغیب به بازدید از آن شوند.
  • تبلیغات گوگل: در این روش شما کلیدواژه ای را انتخاب می کنید که در تولید محتوای خود زیاد از آن استفاده کرده اید و با پرداخت هزینه از گوگل می خواهید که سایت شما را با آن کلمه کلیدی برای مدت زمان مشخصی در رتبه های برتر جستجو قرار دهد.
  • گزارش تبلیغات: در این روش شما یک متن تبلیغاتی در حدود 1000 کلمه از سایت خود را در سایت های دیگری که ترافیک خوبی دارند قرار می دهید. شما باید لینک های سایت خود را در کنار متن قرار دهید تا خواننده به راحتی به سایت شما مراجعه کند.

نتیجه

افزایش ترافیک کسب و کار همیشه یک آرزو و هدف برای کسانی است که به دنبال رونق و توسعه بیشتر در فضای اینترنت هستند. روش های مطرح شده در این متن برای بازدید بیشتر از سایت بسیار مفید هستند.

روش های تولید محتوا برای افزایش ترافیک کسب و کار اولین بار در هفته نامه شنبه منتشر شد. به نظر می رسد.