لایحه فیلتر TikTok در سنا تصویب شد


به این پست امتیاز دهید

حساب فیلتر TikTok در سنا با تصویب 79 رای موافقلایحه فیلتر TikTok را تصویب کرد. رئیس جمهور جو بایدن وی اعلام کرد که به زودی این قطعنامه را امضا خواهد کرد. لایحه ای که شرکت چینی ByteDance را ملزم می کند تا شبکه اجتماعی TikTok را بفروشد، در صورتی که به تصویب مجلس سنا و امضای جو بایدن برسد، به قانون تبدیل می شود. این لایحه همچنین شامل مقرراتی است که بیشتر بر حمایت نظامی از اوکراین تمرکز می کند، اما همچنین شامل ماده ای در مورد TikTok است.

طبق قانون جدید، ByteDance باید TikTok را به یک شرکت خارجی بفروشد وگرنه این پلتفرم در ایالات متحده ممنوع خواهد شد.
لایحه کمک های خارجی آمریکا روز شنبه هفته جاری در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شد. جو بایدن در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد که به زودی این قطعنامه را به قانون تبدیل خواهد کرد.
پس از امضای رسمی جو بایدن، Bytedance تا یک سال فرصت داشت تا فروش TikTok را نهایی کند. در غیر این صورت، این پلتفرم در ایالات متحده ممنوع خواهد شد.

این لایحه به ByteDance یک دوره اولیه 9 ماهه برای فروش می دهد و رئیس جمهور می تواند در صورت نیاز آن دوره را سه ماه دیگر تمدید کند. با این حال، چالش های قانونی ممکن است روند فروش تیک توک را به تاخیر بیندازد.
این لایحه دومین لایحه ای است که TikTok را ممنوع می کند. لایحه اول که به طور خاص بر این مشکل متمرکز بود، به سرعت در مجلس نمایندگان تصویب شد، اما با مخالفت رهبران سنا مواجه شد، زیرا تنها شش ماه به ByteDance فرصت می داد.

همچنین بخوانید: اروپا یکپارچگی اینستاگرام و فیسبوک را شکست

پس از تغییراتی در برخی از قوانین پیشنهادی، لایحه دوم در نهایت موفق به تایید سران سنا شد و با 79 رای موافق در مقابل 18 رای موافق در مجلس سنا به تصویب رسید.
مقامات ایالات متحده نگران هستند که TikTok بتواند اطلاعات حساسی در مورد کاربران آمریکایی در اختیار دولت چین قرار دهد. اگرچه دفتر مرکزی TikTok در سنگاپور است و این شرکت بارها اعلام کرده است که اطلاعاتی را با دولت چین به اشتراک نمی گذارد، نگرانی ها همچنان وجود دارد.

یکی از رهبران ارشد سنا گفت: هدف کنگره مجازات ByteDance یا TikTok نیست، بلکه تلاش برای جلوگیری از جاسوسی، نظارت و خرابکاری دشمنان خارجی علیه آمریکایی ها، به ویژه مقامات نظامی و دولتی ما است.
یک سناتور آمریکایی نگرانی نوجوانان را در مورد ممنوعیت TikTok بیان کرد: «من می‌خواهم این را برای همه آمریکایی‌ها روشن کنم. این برای ساکت کردن شما نیست. بسیاری از شهروندان آمریکایی، به ویژه جوانان، به درستی نسبت به این لایحه تردید دارند. آنها آنچه را که کنگره در جلسات مخفی دیده است ندیده اند.

اعتراضات دولت آمریکا علیه TikTok از چه زمانی آغاز شد؟

در پاییز 2019، سه سناتور آمریکایی برای اولین بار درخواست کردند که پلت فرم TikTok را بررسی کنند. این درخواست‌ها به دنبال گزارش‌های گاردین و واشنگتن پست بود که نشان می‌داد TikTok طی یک دوره زمانی به کارشناسان خود دستور داده بود تا ویدیوهایی را که دولت چین «حساس» می‌دانستند سانسور کنند.

کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) که مسئول بررسی پیامدهای بالقوه امنیت ملی خریدهای خارجی شرکت های آمریکایی است، سپس اعلام کرد که خرید Musical.ly توسط Bytedance را بررسی خواهد کرد. در این مدت، TikTok بارها اعلام کرده است که اطلاعات کاربران آمریکایی را برای دولت چین ارسال نخواهد کرد و حتی در صورت درخواست دولت چین، محتوای حساس را از پلتفرم خود حذف نخواهد کرد.

تنش پیرامون فعالیت های Tiktok در آمریکا با گزارش های گاردین و واشنگتن پست آغاز شد. با این حال، دو قانون امنیتی چین، شرکت ها را مجبور می کند بدون مقاومت همکاری کنند و در صورت درخواست تحقیقات دولتی، تمام اطلاعات لازم را به مقامات تحویل دهند. سخنگوی شرکت در بیانیه ای رسمی گفت:

ما حریم خصوصی داده های کاربران خود را بسیار جدی می گیریم. در حال حاضر شایعات نادرست زیادی در مورد شرکت ما وجود دارد. اما حقیقت این است که TikTok به هیچ وجه در چین در دسترس نیست. TikTok توسط یک مدیر عامل آمریکایی اداره می شود و بسیاری از کارمندان و رهبران آن در امنیت دیجیتال، امنیت، محصول و سیاست عمومی در ایالات متحده مستقر هستند. ه

داده های کاربر ایالات متحده در ویرجینیا و سنگاپور ذخیره و نگهداری می شود و ما تلاش می کنیم دسترسی به آن داده ها را به حداقل برسانیم.

متن لایحه فیلتر تیک توک در مجلس سنا اولین بار در مجله فناوری اخبار و اخبار فناوری جهان پدیدار شد. به نظر می رسد.