معرفی بهترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی


/*! elementor – v3.21.0 – 30-04-2024 */
.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-stacked .elementor-drop-cap{background-color:#69727d;color:#fff}.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-framed .elementor-drop-cap{color:#69727d;border:3px solid;background-color:transparent}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap{margin-top:8px}.elementor-widget-text-editor:not(.elementor-drop-cap-view-default) .elementor-drop-cap-letter{width:1em;height:1em}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap{float:right;text-align:center;line-height:1;font-size:50px}.elementor-widget-text-editor .elementor-drop-cap-letter{display:inline-block}

قطعا شما هم می‌دانید که ویدیوها یکی از بهترین گزینه‌ها برای جذب مخاطب بیشتر هستند، یعنی با انتشار ویدیو نسبت به متن، توجه افراد بیش‌تری را جلب می‌کنید. حتی در زمینه آموزش‎ هم یادگیری درس‌ها از طریق ویدیو راحت‌تر است. اما صاحبان کسب‌وکارها برای تبلیغ بیش‌تر کار خود یا مربیان برای آموزش بهتر دروس چقدر زمان می‌توانند صرف کنند تا ویدیوهای باکیفیت و تاثیرگذاری بسازند؟ این‌جاست که هوش مصنوعی به کمک شما می‌آید تا بتوانید با صرفه‌جویی در زمان و هزینه خود، ساخت ویدیو را به بهترین نحو انجام دهید. شما می‌توانید از این ابزارها به صورت سایت یا نرم ‌افزار ساخت ویدیو با هوش مصنوعی استفاده کنید. در این مطلب از سایت الوکام همراه ما باشید تا بهترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی را بشناسید و بدانید هر یک از این ابزارها چه ویژگی‌هایی دارند.

/*! elementor – v3.21.0 – 30-04-2024 */
.elementor-heading-title{padding:0;margin:0;line-height:1}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title(class*=elementor-size-)>a{color:inherit;font-size:inherit;line-height:inherit}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-small{font-size:15px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-medium{font-size:19px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-large{font-size:29px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xl{font-size:39px}.elementor-widget-heading .elementor-heading-title.elementor-size-xxl{font-size:59px}

منظور از AI Video Generator چیست؟

با وجود ساخت و انتشار تعداد زیادی ابزار هوش مصنوعی برای راحتی در انجام کارها، هنوز هم افرادی هستند که درباره ماهیت این ابزارها و کاربرد آن‌ها اطلاعات زیادی ندارند. با مطالعه درباره چیستی هوش مصنوعی و معرفی ابزارهای آن همراه با ویژگی هر کدام، راحت‌تر می‌توان با هر ابزار کار کرد. برای مثال هوش مصنوعی تولیدکننده ویدیو یا AI Video Generator، برنامه‌ای است که در آن، هوش مصنوعی بر اساس متن، صدا، تصاویر و سایر داده‌هایی که ارائه می‌کنید، ویدیوها را به‌صورت خودکار می‌سازد. عملکرد این ابزارها به‌گونه‌ای است که حتی بدون استفاده از دانش تخصصی و تجهیزات مورد نیاز برای فیلمبرداری، می‌توان ویدیوهای مورد نظر را ساخت. همچنین اگر افراد برای ساخت ویدیو تمایلی به حضور در آن نداشته باشند، با کمک این ابزارها می‌توانند ویدیوی مورد نظر خود را تولید کنند. بنابراین یک فرصت طلایی برای این دسته از افراد است!

/*! elementor – v3.21.0 – 30-04-2024 */
.elementor-widget-image{text-align:center}.elementor-widget-image a{display:inline-block}.elementor-widget-image a img(src$=”.svg”){width:48px}.elementor-widget-image img{vertical-align:middle;display:inline-block}

8 نمونه از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

اگر شما هم به دنبال ابزارهایی برای ساخت ویدیو با استفاده از هوش مصنوعی باشید، قطعا با نمونه‌های زیادی از این ابزارها روبه‌رو می‌شوید. برخی از این ابزارها برای افراد مبتدی و برخی از آن‌ها برای حرفه‌ای‌ها مناسب هستند، اما برای استفاده از هیچ یک از این ابزارها نیازی به دانش تخصصی یا مهارت خاصی ندارید. کافیست فقط داده مورد نظرتان را به هوش مصنوعی بدهید تا ویدیو را با بهترین کیفیت، کمترین هزینه و در مدت زمان کوتاه تحویل بگیرید. 

در ادامه همراه ما باشید تا 8 نمونه از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی را معرفی کنیم. این روزها شما می‌توانید هر کاری را با ابزارهای هوش مصنوعی انجام دهید. برای مثال پیش از ساخت ویدیو، آهنگ مخصوص برند خود را بسازید و آن را روی ویدیو پخش کنید. آیا می‌دانید برای ساخت آهنگ با هوش مصنوعی باید از چه ابزارهایی استفاده کنید؟

Synthesia

یکی از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی پیشرفته در دنیای امروز، Synthesia است. سایتی که با دریافت متن، ویدیو مورد نظر شما را با متنوع‌ترین زبان‌ها، آواتارهای متنوع و واقعی و قالب‌های ویدیویی منحصربه‌فرد تولید می‌کند. نحوه ساخت ویدیو با هوش مصنوعی Synthesia خیلی سخت نیست و رابط کاربری خوبی هم دارد. شما می‌توانید برای ساخت ویدیو تبلیغاتی با هوش مصنوعی یا ساخت ویدیوهای آموزشی به این سایت مراجعه کنید، سپس ویدیوی مورد نظر خود را به‌صورت رایگان در این وب‌سایت بسازید یا برای فعال‌سازی امکانات بیشتر، یکی از طرح‌های آن را بخرید.

ویژگی‌های کلیدی

 • مجهز به بیش‌تر از 140 زبان و لهجه
 • تولید ویدیو با بیشتر از 160 آواتار هوش مصنوعی
 • بیش از 60 قالب ویدیو طراحی‌شده
 • امکان ایجاد آواتار سفارشی‌سازی‌شده
 • امکان افزودن ژست یا حرکت‌های کوچک مانند چشمک زدن، تکان دادن سر و… به آواتار انتخاب‌شده
 • نوشتن پرامپت به کمک ابزار موجود در Synthesia
 • ترجمه ویدیو به‌صورت خودکار

Colossyan

یکی دیگر از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی با کمک آواتارها، Colossyan است. البته آواتارهای این ابزار، کیفیت هوش مصنوعی Synthesia را ندارند. در هر صورت شما می‌توانید در سایت این ابزار هوش مصنوعی، ویدیویی با مدت زمان 5 دقیقه به‌صورت رایگان بسازید که همراه با واترمارک است. استفاده از این هوش مصنوعی هم خیلی کار سختی نیست و مزایای زیادی دارد، ولی از معایب آن می‌توان به عدم وجود تنوع در آواتارها اشاره کرد. 

ویژگی‌های کلیدی

 • مجهز به بیشتر از 70 زبان و لهجه
 • تولید ویدیو با بیشتر از 130 آواتار (بازیگر) هوش مصنوعی
 • امکان ساخت ویدیو با حضور چند بازیگر هوش مصنوعی در صحنه
 • تنظیم سن و احساسات برای هر بازیگر هوش مصنوعی
 • امکان تغییر اندازه ویدیو با نسبت‌های مختلف
 • امکان ساخت آواتار سفارشی‌سازی‌شده

Hour One

یکی دیگر از برنامه‌هایی که در لیست ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی قرار می‌دهیم، Hour One است، گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای ساخت ویدیو که شما می‌توانید از نسخه رایگان آن برای تولید ویدیو به اندازه سه دقیقه استفاده کنید یا برای ساخت ویدیو با مدت زمان بیشتر یکی از پلن‌های آن را بخرید. 

ویژگی‌های کلیدی

 • تولید ویدیو با بیشتر از 30 آواتار هوش مصنوعی
 • مجهز به 27 قالب ویدیویی
 • مجهز به بیش‌تر از 19 زبان
 • امکان تعریف رنگ مخصوص برای برند خود در ویدیوها

D-ID

بیش‌تر ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی به کمک آواتارها مانند ابزارهایی که تا کنون معرفی کردیم، روی تولید ویدیو با شخصیت‌های واقعی تمرکز دارند. این آواتارها درست مانند بازیگران واقعی هستند که در صحنه مورد نظر شما نقش بازی می‌کنند، ولی D-ID یک سایت ساخت ویدیو با هوش مصنوعی است که این کار را به وسیله آواتارهای ثابت انجام می‌دهد. یعنی آواتارهای خود سایت یا عکس‌هایی که شما آپلود می‌کنید، بدون هیچ‌گونه حرکت، متن یا صدای درخواستی شما را می‌گویند. 

شما می‌توانید تولید متن (اسکریپت) را با GPT-3 و تبدیل متن به عکس را با Stable Diffusion در سایت D-ID انجام دهید. در ضمن از معایب کار با این سایت می‌توان به مواردی مانند نبود قابلیت ویرایش برای ویدیو، عدم امکان تغییر اندازه ویدیو و عدم وجود آواتارهای واقع‌گرایانه (رئالیسم) اشاره کرد.

ویژگی‌های کلیدی

 • امکان تولید ویدیو با عکس‌های خودتان یا آواتارهای هوش مصنوعی به‌صورت ثابت
 • تولید تصویر از روی متن با ابزار موجود در هوش مصنوعی D-ID
 • تولید پرامپت متنی با ابزار موجود در هوش مصنوعی D-ID

Elai

در سال‌های اخیر یکی دیگر از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی عرضه شد که عملکرد آن با سایر ابزارها فرق داشت. شما می‌توانید با چهره‌های موجود در این سایت، ویدیوی دلخواه خود را بسازید، اما آن‌چه که این ابزار ساخت ویدیو با هوش مصنوعی را نسبت به سایر ابزارها متمایز کرده، امکان ایجاد آواتار خودتان با روش‌های مختلف است. در واقع می‌توانید در این سایت عکس‌های قبلی خود را به آواتاری برای ویدیوها تبدیل کنید. همچنین می‌توانید در قالب عکس سلفی یا استودیویی، عکس خود را آپلود کنید و از آن برای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی استفاده کنید. البته قابلیت ساخت آواتار از عکس‌های خودتان از ویژگی‌های نسخه پرمیوم این ابزار به حساب می‌آید. 

در ساخت آواتار با عکس سلفی هیچ‌گونه تغییراتی در تصویر ایجاد نمی‌شود و عکس‌های استودیویی، بالاترین کیفیت تصویر را دارند. ساخت آواتارهای انیمیشنی متحرک و سخنگو نیز یکی دیگر از ویژگی‌های سایت Elai است.

ویژگی‌های کلیدی

 • مجهز به بیش از 65 زبان برای تولید ویدیو
 • دارای بیش از 25 آواتار برای ساخت ویدیو
 • امکان تولید انواع مختلف آواتار و آواتارهای سفارشی‌سازی‌شده

Pictory

اگر شما هم تجربه چندانی از کار با ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی ندارید، می‌توانید از Pictory برای این کار استفاده کنید. این سایت، یک ابزار ساخت ویدیو با متن هوش مصنوعی است که برای کار با آن باید یک پرامپت یا مقاله‌ای را به‌عنوان راهنمایی برای ساخت ویدیو ارائه دهید. شما می‌توانید به جای نوشتن متن برای درخواست ویدیو، یکی از مقالات سایت خود را به این برنامه بدهید تا ویدیویی متناسب با آن محتوای سایت یا پیج اینستاگرام شما بسازد. همچنین می‌توانید از متن استفاده کنید و برای ویرایش ویدیو خود، تغییراتی در آن به وجود آورید.

Pictory قابلیت افزودن زیرنویس به ویدیوهای شما را هم دارد. پس با کمترین تجربه، ویدیو خود را با این هوش مصنوعی بسازید. در ضمن Pictory یکی از بهترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی بدون چهره است. شما می‌توانید به راحتی از این ابزار استفاده کنید، ولی در حال حاضر فقط از زبان انگلیسی در ویدیوها پشتیبانی می‌کند. در پرامپت یا متنی که می‌نویسید، جزئیات را به خوبی شرح دهید تا ویدیو با چیزی که در ذهن شما بوده تفاوت زیادی نداشته باشد.

ویژگی‌های کلیدی

 • امکان افزودن زیرنویس به‌صورت خودکار
 • وجود قالب‌های متنوع برای ویدیوها
 • پشتیبانی از نسبت‌های مختلف ویدیویی

HeyGen

اگر می‌خواهید تجربه ساخت ویدیو با عکس هوش مصنوعی را داشته باشید، کافیست وارد سایت HeyGen شوید. HeyGen از ابزارهایی است که از مدل‌های متنوع آواتارها برای ساخت ویدیو پشتیبانی می‌کند. تنوع این شخصیت‌ها بسیار زیاد است، ولی امکان ساخت آواتار با عکس خودتان و سفارشی‌سازی آن هم وجود دارد. Avatar Lite، Avatar Pro و CG از گزینه‌های دیگر ساخت آواتار در این ابزار هستند که هر کدام ویژگی‌های خاصی دارند. 

در این ابزار شما می‌توانید نمونه‌ای دیجیتالی برای خود بسازید. برای این کار کافی است از قابلیت ویرایش چهره‌ها استفاده کنید و عکس خود را روی شخصیت هوش مصنوعی قرار دهید. همچنین شما می‌توانید در ویدیوهای تولیدشده توسط این ابزار از صدای خود نیز استفاده کنید. با این ابزار، هر روز به مدت یک دقیقه ویدیوی رایگان بسازید، ولی حواستان باشد که استفاده از آن برای ساخت ویدیو با مدت زمان طولانی‌تر، نیاز به خرید اکانت پریمیوم و پلن‌های ارائه‌شده در سایت دارد.

ویژگی‌های کلیدی

 • مجهز به بیش از 100 آواتار هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو
 • دارای 36 قالب ویدیویی
 • دارای 40 زبان متفاوت برای تولید ویدیو

DeepBrain AI

فرقی نمی‌کند توانایی شما در ساخت ویدیو چقدر است و چه چیزهایی از تولید ویدیو می‌دانید. DeepBrain AI به‌عنوان یکی از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی به شما کمک می‌کند تا بتوانید با هر سطحی از دانش، ویدیوی مورد نظرتان را بسازید. در این هوش مصنوعی از ChatGPT برای اسکریپت‌نویسی استفاده شده است، در نتیجه راحت‌تر می‌توانید با این ابزار ارتباط برقرار کنید. ساخت ویدیو کلیپ با هوش مصنوعی DeepBrain AI به راحتی و خیلی سریع انجام می‌شود، بنابراین در زمان و هزینه کاربران صرفه‌جویی می‌کند. در این ابزار، ساخت ویدیو 4K هم برای کاربران امکان‌پذیر است و شما به‌عنوان یک فرد با سطح مبتدی هم می‌توانید ویدیوهای مورد نظرتان را با این برنامه بسازید. 

ویژگی‌های کلیدی

 • آواتارها و صداهای واقع‌گرایانه هوش مصنوعی 
 • امکان تولید ویدیو با خروجی 4K
 • ساخت ویدیو با هزینه کمتر

مزیت‌های ساخت ویدیو با هوش مصنوعی

با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد ابزارهای هوش مصنوعی با کاربردهای مختلف، کار افراد برای ساخت ویدیو، نوشتن متن، تولید آهنگ و… راحت‌تر شده است. آشنایی با این ابزارها به شما کمک می‌کند که کارتان را در مدت زمان کوتاه‌تر و با کیفیت بهتری انجام دهید. برای مثال آشنایی با ابزارهای هوش مصنوعی تبدیل متن به صدا کمک می‌کند که به جای نیاز به گوینده و تجهیزات لازم برای ضبط صدا، این کار را با صرفه‌جویی در زمان و هزینه انجام دهید. اگر شما هم قصد دارید در مدت زمانی کوتاه، بدون استفاده از تجهیزات فیلمبرداری، بدون حضور خودتان و با هزینه کمتر ویدیو بسازید، کافیست از ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی استفاده کنید. از مزیت‌های استفاده از این ابزارها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • صرفه‌جویی در وقت: ابزارهای هوش مصنوعی بسیاری از فرایندهای ساخت ویدیو را به‌صورت خودکار انجام می‌دهند، در نتیجه در مدت زمان ساخت آن صرفه‌جویی می‌شود. در واقع ویدیوها به وسیله هوش مصنوعی نسبت به ساخت ویدیو به روش عادی، 4 تا 9 برابر سریع‌تر ساخته می‌شوند.
 • استفاده آسان: برای تولید ویدیو و ویرایش آن با ابزارهای هوش مصنوعی نیازی به مهارت فنی یا دانش تخصصی ندارید. یک اسکریپت بنویسید، تنظیمات ساخت ویدیو را آن‌طور که می‌خواهید تغییر دهید و ویدیوی خود را دانلود کنید. 
 • صرفه‌جویی در هزینه: شما برای ساخت ویدیو به روش سنتی نیاز به استخدام نیروی فیلمبردار، تدوینگر و… دارید. همچنین در صورت نیاز باید تجهیزات گران‌قیمتی را بخرید. ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی میزان هزینه لازم برای تولید ویدیو را کاهش می‌دهند و گزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای به حساب می‌آیند. برخی از ابزارهای هوش مصنوعی هم ساخت ویدیو را به‌صورت رایگان امکان‌پذیر می‌کنند. 
 • ساخت ویدیو با بالاترین کیفیت: حرفه‌ای‌ترین ابزارهای هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو به‌گونه‌ای تنظیم می‌شوند که ویدیوها را با بهترین کیفیت به کاربران تحویل دهند. 

قابلیت تنظیم: شما می‌توانید برای ساخت ویدیو در ابزارهای هوش مصنوعی، پس‌زمینه، فونت، صدا، موسیقی، جلوه‌های ویدیویی، قالب ویدیو و… را به شکل دلخواه تغییر دهید.

بهترین ابزار هوش مصنوعی برای ساخت ویدیو کدام است؟

برای انتخاب بهترین ابزار از میان تعداد زیاد ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی باید ویژگی‌های کلیدی هر ابزار، پلن‌های آن ابزار برای خرید و کسانی که از این هوش مصنوعی استفاده می‌کنند را در نظر بگیرید. پیش از انتخاب هر ابزار، نظرات کاربران قبلی درباره آن را بخوانید، به خصوص نظراتی که درباره راحتی استفاده از هوش مصنوعی مورد نظر یا امکان استفاده از آن با چند اکانت (به‌صورت تیمی) توضیح دادند. پیشنهاد ما این است که قبل از کار با هر ابزار هوش مصنوعی، ابتدا نسخه آزمایشی آن را استفاده کنید. 

هوشمندانه ویدیو تولید کن!

اکنون که با ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی آشنا شدید، می‌دانید چگونه ویدیوها را با بهترین کیفیت در مدت زمان کوتاه و با هزینه کمتر بسازید. برنامه ساخت ویدیو با هوش مصنوعی به شما این امکان را می‌دهد که بدون حضور در کلیپ، از خودتان ویدیو بسازید یا این کار را با استفاده از آواتارهای هوش مصنوعی انجام دهید. با خرید اشتراک از این ابزارها، به‌صورت منظم ویدیو تولید کنید و آن را در سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. همچنین با ساخت ویدیو مرتبط با مباحث مورد نظرتان، می‌توانید آموزش درس‌ها را در قالب ویدیویی ارائه دهید.

در واقع شما می‌توانید از طریق برگزاری کلاس‌ها، رویدادها یا جلسات آنلاین در سایت الوکام، جلسه آموزشی یا کاری خود را به‌صورت مجازی برگزار کنید و از قابلیت اشتراک‌گذاری فایل در این پلتفرم بهره‌مند شوید، به این صورت که ویدیوها را با کمک هوش مصنوعی تولید کنید و با شرکت‌کنندگان در کلاس، جلسه یا رویداد به اشتراک بگذارید.

نوشته معرفی بهترین ابزارهای ساخت ویدیو با هوش مصنوعی اولین بار در alocom. پدیدار شد.