مهم ترین نکاتی که قبل از خرید مرغ عشق باید به آن توجه کرد


مرغ عشق بخر و نگهداری آن مستلزم شرایطی است که در صورت عدم رعایت آن مشکل ایجاد می کند. در ادامه توضیحات لازم را ارائه می کنیم.

مرغ عشق که نام دیگر طوطی است به نژادهای مختلف طوطی اطلاق می شود. پراکندگی این پرنده کوچک و زیبا در تمام نقاط آسیا، آمریکای جنوبی، آفریقا و استرالیا می باشد. یکی از معروف ترین گونه های مرغ عشق، مرغ عشق معمولی یا مرغ عشق استرالیایی است که در انگلیسی به آن طوطی پرنده می گویند.

زیستگاه اصلی مرغ عشق معمولی یا استرالیایی همانطور که از نامش پیداست استرالیا است. در استرالیا به این پرنده بادگریگار می گویند که به معنی پرنده خوب است. انتقال مرغ عشق از استرالیا به سایر نقاط جهان برای اولین بار در سال 1840 انجام شد. در آن سال تعدادی مرغ عشق از استرالیا به انگلستان منتقل و در آن کشور پرورش یافتند و به سرعت به شهرت رسیدند.

مرغ عشق هایی که امروزه در دنیا دیده می شوند، حاصل تکثیر مرغ عشق های استرالیایی هستند که به کشورهای دیگر از جمله انگلستان آورده شده اند.

مرغ عشق استرالیایی یا مرغ عشق معمولی

ویژگی ها و نیازهای مرغ عشق

اگر مرغ عشق سالم باشد و در شرایط مساعد پرورش یابد، حدود 12 سال عمر می کند. این پرندگان می توانند بسیار سرگرم کننده باشند اگر آنها را جداگانه نگهداری کنید. پرنده عشق دوست خوبی برای شما خواهد بود. اما این نیاز به زمان و توجه زیادی دارد. اگر فردی فرصت تفریح ​​و بازی با مرغ عشق را ندارد، بهتر است حداقل یک جفت بخرد. به این ترتیب آنها با یکدیگر سرگرم خواهند شد و زمان زیادی را از شما نمی گیرند. حتی می توانید مرغ عشق بیشتری داشته باشید.

اگر قصد دارید پرنده مورد علاقه خود را به یک همراه صمیمی و یک عضو گرم جدید خانواده خود تبدیل کنید، باید به یاد داشته باشید که این پرنده زیبا و شگفت انگیز نیازهای خاصی نیز دارد که باید برآورده شود. به عبارت دیگر، اگر می خواهید مرغ عشقتان به شما نزدیک باشد و هر زمان که خواستید شما را سرگرم کند، باید دوست خوبی برای او باشید. برای این کار باید نیازهای پرنده مانند نیازهای عاطفی آن را به خوبی تامین کنید.

مرغ عشق نیاز به محبت و عشق خاصی دارد. این پرندگان علاقه مند هستند که شما با آنها دوستی عمیقی برقرار کنید. آنها همچنین باید آزادی پرواز داشته باشند. شاخه هایی برای بالا رفتن، پنهان شدن و بازی داشته باشید. چیزهایی را در اختیار آنها قرار دهید که بتوانند بجوند. برای تفریح ​​و بازی روی زمین اسباب بازی داشته باشید. همانطور که می بینید این پرنده برخلاف آنچه به نظر می رسد نیازهای زیادی دارد که اگر برآورده نشود دچار افسردگی می شود.

مرغ عشق برای تفریح ​​به اسباب بازی نیاز دارد.

خرید یک جفت مرغ عشق

اگر وقت بازی و سرگرمی با این پرنده ندارید، مرغ عشق نخرید. در این صورت حتما یک جفت یا چند مرغ عشق داشته باشید. به این ترتیب آنها با یکدیگر سرگرم می شوند و از افسردگی جلوگیری می کنند. آنها همچنین زمان زیادی را نمی گیرند. جایگزینی کود و آب و تامین نیازهای اولیه زندگی کافی است. مرغ عشق ها با یکدیگر سرگرم خواهند شد.

اگر زمان کافی برای پذیرایی از کبوترهای دوست داشتنی خود ندارید، برای خود یک جفت تهیه کنید.

نکاتی که باید قبل از خرید در نظر بگیرید

  1. طول عمر مرغ عشق استرالیایی حدود 12 تا 14 سال است. آیا می توانید 12 سال از مرغ عشق خود مراقبت کنید؟
  2. قفس پرنده عشق نیاز به مکان مناسبی برای قرار دادن دارد. آیا شما مالک این مکان هستید؟
  3. برخی مرغ عشق ها اخلاق خاصی مانند خجالتی بودن و گوشه گیری دارند. آیا شما با این مشکل دارید؟
  4. آیا در روز زمان کافی برای مراقبت و سرگرمی از مرغ عشق خود دارید؟
  5. اگر رفتی، کس دیگری در خانه هست که به مرغ عشق آب و غذا بدهد و با او وقت بگذراند؟
  6. اگر حیوانات دیگری در خانه دارید، می توانید آنها را برای دوست داشتن مرغ عشق تربیت کنید؟ به عنوان مثال یک سگ توانایی یادگیری بالایی دارد و می تواند دوست خوبی برای پرنده کوچک و زیبای شما باشد. اما برعکس، گربه نمی تواند با پرنده دوست باشد و می تواند به او آسیب برساند یا حتی مرغ عشق را بخورد.
  7. اگر می خواهید برای فرزندتان یک مرغ عشق تهیه کنید، باید در نظر داشته باشید که بچه ها نمی توانند به خوبی از حیوانات مراقبت کنند. بنابراین نگهداری از آنها نیاز به توجه و مراقبت خود شما دارد. آیا می توانید توجه کنید؟
  8. پرها و قسمت های کوچک بدن پرنده می تواند حساسیت زا باشد. آیا کسی در خانه شما وجود دارد که به پرها حساسیت داشته باشد؟
  9. آیا می توانید هزینه های دیگر مرغ عشق مانند تهیه غذا، دارو، دامپزشک و … را پرداخت کنید؟ به خاطر داشته باشید که پرورش هر پرنده و حیوانی علاوه بر تامین غذا شامل موارد دیگری نیز می شود.
  10. آیا می دانید چه خطراتی در خانه وجود دارد که مرغ عشق را تهدید می کند؟

یک پرنده عشق

خرید مرغ عشق:

برای خرید مرغ عشق با فروشندگان یا پرورش دهندگان معتبر تماس بگیرید. مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید باید در نظر گرفت سلامت و شادابی پرنده است. جنسیت عامل مهمی در انتخاب نیست. اگر رنگ و سلامت مرغی که دوست دارید مورد تایید شما باشد، جنسیت آن اهمیت چندانی ندارد. زیرا مرغ عشق نر و ماده توانایی ها و طول عمر یکسانی دارند.

اما اگر قصد تولید مثل دارید و مرغ عشق را برای تفریح ​​نمی خواهید، جنسیت عامل تعیین کننده است. در این صورت باید مرغ عشق را به صورت جفت نر و ماده بگیرید تا قابلیت تولید مثل داشته باشد. بهترین سن برای خرید و تربیت مرغ عشق 5 هفتگی است. مرغ عشق در این زمان در بالاترین سطح آموزشی قرار دارد و به سرعت به محل زندگی و منزل جدید شما عادت می کند.

قبل از خرید مرغ عشق به اندازه کافی مطالعه و تحقیق کنید.

تحقیق و بررسی قبل از خرید لازم است

برای داشتن مرغ عشق سالم بهتر است از خریدن مرغ عشقی غیر فعال، کسل، ژولیده، بی حال، قوز کرده، مبتلا به اسهال و آنهایی که چشمان درخشانی ندارند خودداری کنید. مرغ عشق سالم چشمانی براق دارد، چکه نمی کند و بی حال نیست. پرها، بالها و پاهای مرغ عشق باید عاری از هرگونه عیب و نقص باشد. یکی دیگر از نشانه های سلامتی منقار پرنده است. منقار باید شکلی کاملا طبیعی داشته باشد.

به خاطر داشته باشید که قبل از خرید پرندگان زینتی، کسب اطلاعات، مطالعه مقالات و کتاب ها ضروری است. متاسفانه در ایران معمولا مردم بعد از خرید پرنده کتاب می خرند و مقاله می خوانند. برای خرید مطمئن و مطمئن بهتر است اطلاعات لازم در مورد وضعیت سلامت، سن، جنسیت و سایر مشخصات را داشته باشید.

نوشتن مهمترین نکاتی که قبل از خرید مرغ عشق باید به آن توجه کنید. PetZip اولین بار است. به نظر می رسد.