نحوه حذف اکانت تلگرام


به این پست امتیاز دهید

نحوه حذف اکانت اصلی تلگرام

تلگرام به عنوان یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های پیام رسان با آخرین آپدیت تلگرام در سراسر جهان شناخته می شود و تعداد کاربران زیادی دارد. این برنامه امکانات جالب بسیاری را در اختیار کاربران قرار می دهد و به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان تقریبا بی عیب و نقص شناخته می شود. یکی از ویژگی های برجسته و قابل توجه تلگرام امکان ذخیره تمامی پیام های گذشته است که به کاربران امکان می دهد هنگام ورود به حساب کاربری خود به اطلاعات قبلی دسترسی داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است تصمیم بگیرید که اکانت تلگرام خود را حذف کنید. در زیر نحوه حذف اکانت کاربری اصلی تلگرام را به شما آموزش می دهیم.

چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم؟

حذف حساب کاربری تلگرام از طریق لینک مستقیم امکان پذیر است و شامل چندین مرحله ساده و سرراست است که در اینجا به تفصیل توضیح داده خواهد شد. لازم به ذکر است که پس از حذف فوری حساب کاربری تلگرام، دیگر امکان دسترسی به آن وجود نخواهد داشت و تمامی اطلاعات موجود در اکانت نیز حذف خواهند شد.

 • برای حذف اکانت تلگرام لینک مستقیم را وارد کنید.
 • شماره تلفن حسابی را که می خواهید حذف کنید وارد کنید.
 • وارد تلگرام خود شوید و کد ارسال شده را پیدا کنید. این کد را در قسمت نشان داده شده وارد کرده و روی Login کلیک کنید.
 • در قسمت Why are you going دلیل حذف اکانت تلگرام را وارد کنید و سپس Delete my account را بزنید (نیازی به نوشتن دلیل ندارید).
 • در نهایت روی Yes, delete my account دوباره کلیک کنید تا حساب کاربری فوری تلگرام با موفقیت حذف شود.

توجه داشته باشید که برای حذف اکانت تلگرام نیازی به دانلود برنامه ندارید و فقط باید از لینک ذکر شده در بالا برای حذف اکانت تلگرام استفاده کنید.

نحوه حذف اکانت تلگرام پس از مدتی غیر فعال بودن

تلگرام به‌عنوان یک اپلیکیشن پیام‌رسان، داده‌های حیاتی و ضروری کاربران را ذخیره می‌کند و برای افزایش حریم خصوصی، قابلیت مفیدی را در اختیار کاربران قرار داده است که به کاربران اجازه می‌دهد پس از مدتی عدم فعالیت، اکانت خود را به‌طور خودکار حذف کنند. به عنوان مثال، می توانید پس از 6 ماه عدم فعالیت، بدون نیاز به استفاده از برنامه های حذف اکانت خاص، اکانت خود را به طور خودکار حذف کنید.

 • وارد برنامه تلگرام شوید.
 • روی سه خط بالای صفحه کلیک کنید.
 • به تنظیمات بروید.
 • به بخش Privacy and Security بروید.
 • از قسمت Delete My Account روی گزینه if away for کلیک کنید.
 • حال یکی از گزینه های 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه یا 1 ساله را انتخاب کنید.
 • کل اگر 3 ماه را انتخاب کنید و به مدت 3 ماه آنلاین نشوید، حساب شما به طور خودکار حذف می شود.

حذف خودکار اکانت تلگرام

تلگرام از ابتدا دارای قابلیتی است که اگر برای مدت طولانی وارد حساب کاربری خود نشوید، به صورت خودکار اکانت را حذف می کند. به طور پیش فرض، این بازه زمانی شش ماه تعیین شده است، به این معنی که اگر کاربر تا شش ماه پس از آخرین ورود به تلگرام، دوباره وارد حساب کاربری خود نشود، حساب کاربری به صورت خودکار حذف می شود.

یک نکته مهم این است که می توانید از طریق قسمت تنظیمات نرم افزار تلگرام زمان حذف خودکار حساب کاربری خود را تعیین کنید. این گزینه به شما این امکان را می دهد تا با کاهش زمان مورد نظر، روند حذف خودکار اکانت تلگرام خود را تسریع کنید و یا با افزایش این مدت از حذف خودکار اکانت خود جلوگیری کنید. محدوده تنظیم این زمان از یک ماه تا حداکثر یک سال قابل تغییر است.

برای این کار باید مسیر زیر را طی کنید:

نتیجه

در این مقاله روش حذف دائمی حساب کاربری تلگرام را شرح دادیم و بیان کردیم که برای حذف اکانت تلگرام نیازی به استفاده از برنامه های خارجی ندارید. شما می توانید به راحتی و به طور رسمی تنها در چند مرحله ساده حساب خود را حذف کنید.

سوالات متداول در مورد حذف اکانت تلگرام

 • چگونه اکانت تلگرام را حذف کنیم؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که لینک حذف اکانت تلگرام را وارد کرده و مراحل بسیار ساده ای را طی کنید تا اکانت تلگرام خود را برای همیشه حذف کنید.
 • آدرس سایت برای حذف اکانت تلگرام چیست؟ لینک مستقیم این سایت را در مقاله ذکر کرده ایم و با انتخاب این لینک می توانید به راحتی مراحل را شروع کنید.

آموزش حذف اکانت تلگرام اولین بار در مجله فناوری اخبار علم و فناوری روز دنیا نوشته شد. به نظر می رسد.