نرم افزار جیرا چیست؟ کاربردهای آن چیست؟


نرم افزار Jira یک پلتفرم قدرتمند است که توانایی بسته بندی مسائل و ویژگی های مدیریت پروژه چابک را در یک برنامه واحد دارد. استفاده از نرم افزار Jira به شما کمک می کند تا وظایف، گردش کار و گزارشات را برای تیم چابک خود برنامه ریزی و سازماندهی کنید. (منبع)

جیرا ادمین چیست؟

مجموعه قدرتمند مسائل و ویژگی های مدیریت پروژه انعطاف پذیر Jira به Jira Admin متکی است. Jira Admin دارای وظایف اجرایی Jira Software است. بسیاری از تنظیمات برنامه، مانند ایجاد و ویرایش گردش کار یا پیکربندی مجوزها، در Jira Admin پیکربندی شده اند. هر زمان که از شما خواسته می شود که عملکردهایی مانند مواردی که نیاز به دسترسی مدیریتی به Jira Admin دارند، برای انجام این کارها شما را به مستندات پیاده سازی Jira ارجاع می دهیم. ویدئوی زیر را تماشا کنید:

آموزش داشبورد اکسل (در 7 مرحله آسان + ویدئو)

استفاده از مستندات

این مستندات نحوه راه اندازی، پیکربندی و شروع استفاده از نرم افزار Jira را به شما آموزش می دهد. ما مستندات را بر اساس نقش‌های معمولی و وظایفی که معمولاً با آن نقش‌ها مرتبط است، به چندین بخش تقسیم کرده‌ایم.

یک پروژه چابک را رهبری کنید

اگر مدیر محصول، مالک محصول، مدیر توسعه، استاد اسکرام، رهبر تیم هستید یا نقشی دارید که به مدیریت پروژه چابک نیاز دارد، این بخش برای شما مناسب است. موضوعات این بخش به شما کمک می کند نمونه نرم افزار Jira موجود خود را مطابق با فرآیند توسعه چابک خود پیکربندی کنید، از شروع یک پروژه جدید و ایجاد بک لاگ تا انتشار نسخه ها و تولید گزارش برای تیم خود.

به عنوان یک عضو تیم در یک پروژه چابک کار کنید

اگر یک برنامه‌نویس، طراح، مهندس QA یا QA، نویسنده فنی، یا فقط یک کاربر معمولی هستید که از نرم‌افزار Jira استفاده می‌کند (اما پیکربندی نمی‌کند)، به این بخش بروید. موضوعات این فصل به شما کمک می کند تا از نرم افزار Jira برای مدیریت وظایف توسعه خود، از یافتن و کار بر روی مسائل خود گرفته تا ایجاد شعبه برای کار خود و همکاری با تیم مسائل نرم افزار Jira، استفاده کنید.

فراموش نکنید که بدانید: چگونه می توان حجم یک ویدیو را تا 10 برابر بدون از دست دادن کیفیت کاهش داد

مدیریت نرم افزار Jira

این بخش برای مدیران سیستمی مناسب است که نسخه هایی از نرم افزار Jira را راه اندازی، پیکربندی و نگهداری می کنند. موضوعات این بخش به شما کمک می کند تا نرم افزار Jira را برای تیم چابک خود مدیریت کنید، از پیکربندی مجوزها گرفته تا مدیریت تنظیمات و داده های نرم افزار Jira.

در واقع، نرم افزار Jira یک برنامه کاربردی بسیار قابل تنظیم است، بنابراین نمونه نرم افزار Jira سازمان شما ممکن است متفاوت از آنچه در اینجا نشان داده شده است به نظر برسد. همچنین بسته به مجوزهای کاربر، ویژگی ها و عملکردهای مختلفی در دسترس خواهد بود.