نمودار مصاحبه شغلی مدیر فروش!


قبل از ورود به مصاحبه شغلی مدیر فروش، بهتر است با سوالاتی که پرسیده می شود آشنا شوید. سوالات مصاحبه مدیر فروش شما را در مورد مهارت ها و تجربه خود به چالش می کشد. هنگام مصاحبه برای شغل مدیر فروش، مصاحبه کننده گاهی اوقات چندین سوال برای ارزیابی جنبه های مختلف شخصیت و مهارت های شما می پرسد. در نتیجه فرد در مصاحبه شغلی با مدیر فروش که کارهای گذشته، حال و آینده خود را از قبل بررسی کرده و برای سوالات احتمالی آماده است، عملکرد مثبتی دارد. در زیر به 15 سوال اصلی که در مصاحبه استخدام مدیر فروش پرسیده می شود نگاه می کنیم:

در مورد خودتان به من بگویید

اولین سوالی که در مصاحبه شغلی مدیر فروش از شما پرسیده می شود این است که درباره خودتان بگویید. در این بخش باید اطلاعات شخصی مانند سن و تحصیلات خود را ارائه دهید و به طور خلاصه تجربیات و موقعیت های شغلی خود را شرح دهید.

به عنوان مثال: من علی هستم و 35 سال سن دارم. 10 سال است که در بخش فروش شرکت های مختلف کار می کنم. من ابتدا در شرکت X به عنوان کارشناس فروش شروع به کار کردم و 3 سال آنجا بودم. سپس با پیشنهاد شغلی بهتر به شرکت Y پیوستم و به مدت 5 سال به عنوان کارشناس ارشد فروش مشغول به کار شدم. اخیراً احساس کردم که باید تغییراتی در کارم ایجاد کنم و پس از گذراندن دوره های آموزشی به عنوان مدیر فروش در شرکت Z منصوب شدم و 2 سال آنجا بودم.

برای موفقیت به عنوان یک مدیر فروش چه مهارت ها و صلاحیت هایی لازم است؟

قبل از مواجهه با این سوال، باید بدانید که مدیر فروش کیست؟ و به چه مهارت هایی نیاز دارد؟ با پاسخ به این سوال، مصاحبه کننده متوجه می شود که آیا موقعیت خود را به درستی درک کرده اید و آیا با اهداف سازمانی که می خواهید برای آن کار کنید هماهنگ هستید یا خیر.

برای موفقیت در مصاحبه شغلی مدیر فروش، مهارت ها و دوره های آموزشی خود را به نمایش بگذارید.

در پاسخ به این سوال می توان بر مهارت های ارتباطی، رهبری، تحلیل داده ها، شناخت مشتری و سنجش رضایت مشتری، گزارش دهی و … تاکید کرد. اگر برای کسب این مهارت ها در یک دوره آموزشی یا کارگاهی شرکت کرده اید بهتر است آن را در اینجا ذکر کنید.

چرا می خواهید مدیر فروش شوید؟

با طرح این سوال در فرآیند استخدام مدیر فروش، سوال کننده به دنبال پاسخ صادقانه است. پس بهتر است به جای آن یک پاسخ کلیشه ای مانند «من به کارم خیلی علاقه دارم» بدهید. آن را کوتاه و دقیق نگه دارید و نمونه هایی از چالش های محل کار را ذکر کنید که توانستید آنها را حل کنید و بعد از آن احساس خوبی داشته باشید. به طور کلی در پاسخ به سوالات شخصی سعی کنید حقایقی را در مورد عملکرد خود مطرح کنید که قابل اثبات و باور باشد.

صداقت و شفافیت کلیدهای موفقیت در مصاحبه شغلی مدیر فروش است.

چرا می خواهید در فروشندگی کار کنید؟

این یکی دیگر از سوالات مصاحبه مدیر فروش است که به تجربه شخصی شما مربوط می شود. در این سوال، مصاحبه کننده به دنبال ارتباط منطقی بین علایق شخصی شما و کار شما است. بهترین مدیران فروش با مثال و داستان سرایی از محیط های کاری قبلی خود به این سوال پاسخ می دهند. این داستان ها باید نشان دهند که چگونه به مرور زمان یا به یکباره به کار در تیم فروش علاقه مند شدید.

بهترین عضو تیم فروش شما را چگونه توصیف می کند؟

این سوال مصاحبه شغلی مدیر فروش بیشتر شبیه یک تله است! از آنجایی که مصاحبه کننده بیشتر از آن که به دنبال پاسخ اساسی برای این سوال باشد، آنها می خواهند بدانند که شما به عبارت «بهترین عضو تیم فروش» چه واکنشی نشان می دهید. اگر پاسخ دهید که «همه اعضای تیم من بهترین هستند»، قطعاً در مصاحبه شغلی مدیر فروش شکست خواهید خورد. در عوض باید صادقانه بگویید «رضا یکی از بهترین کارشناسان فروش تیم من بود و…»

اکنون زمان پاسخ به سوال اصلی مصاحبه مدیر فروش است. سعی کنید به خوبی روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و بازخورد مثبتی که دریافت کرده اید را در نظر بگیرید. البته علاوه بر تعریف و تمجیدهای بهترین فرد گروه، انتقاداتی را که به شما وارد می شود نیز مطرح کنید. مراقب باشید ادامه بحث را طوری رها نکنید که سوال کننده فکر کند برای اصلاح کار خود اقدامی نکرده اید.

چقدر پول برای شما مهم است؟

سوال کننده از قبل می داند که پول برای شما و همه مهم است. اما او به دنبال چیزهای بیشتری در کلمات شماست. به عنوان مثال نحوه برنامه ریزی برای دستیابی به اهداف مالی سازمان یا نحوه تنظیم حقوق و پورسانت کارکنان فروش. در نتیجه، این بخش به بیشتر مهارت های مدیریتی شما می پردازد.

چقدر در تجزیه و تحلیل اطلاعات مهارت دارید؟

ارزیابی مهارت های تجزیه و تحلیل اطلاعات مهمترین بخش مصاحبه شغلی مدیر فروش است. اگرچه اکثر شرکت های بزرگ دارای عنوان شغلی Data Scientist هستند، یک مدیر فروش حرفه ای باید بتواند آمار فروش و اهداف مالی سازمان را با استفاده از ابزار تجزیه و تحلیل کند. اگر با ابزارهای تجزیه و تحلیل داده ها مانند Excel یا SPSS کار می کنید، بهتر است مهارت های خود را اثبات کنید.

برای تبدیل شدن به یک رهبر خوب به چه چیزی نیاز دارید؟

در این موضوع نحوه مدیریت اعضای تیم فروش اهمیت بیشتری دارد. آیا با آنها به شیوه ای منظم برخورد می کنید یا دوستانه و برون گرا هستید؟ چه عوامل انگیزشی را در کار رهبری خود در نظر می گیرید و از چه عباراتی برای راهنمایی اعضای تیم برای رسیدن به اهداف استفاده می کنید؟ نحوه برخورد شما با تیم در فرآیند استخدام مدیر فروش موثر است.

یک مدیر فروش خوب در این سازمان چه باید بکند؟

این سوال مصاحبه مدیر فروش از دو منظر مهم است. ابتدا، مصاحبه‌کننده می‌خواهد بداند که شما چقدر با سازمان، راه‌ها و اهداف احتمالی آن آشنا هستید و آیا قبلاً تحقیقی انجام داده‌اید یا خیر.

قبل از شرکت در مصاحبه شغلی مدیر فروش، درباره سازمانی که قصد همکاری با آن را دارید تحقیق کنید.

قبل از شرکت در مصاحبه مدیریت فروش، درباره سازمانی که قصد همکاری با آن را دارید بیشتر بدانید.

دوم، پیشنهادات شما باید کارشناسان فروش را توسعه دهند و نسبت به گذشته تغییراتی ایجاد کنند. در واقع سوال کننده می خواهد بداند که چه چیزهای جدیدی به مجموعه اضافه خواهید کرد. برای موفقیت در مصاحبه شغلی مدیر فروش، باید از تمام منابعی که در اختیار دارید برای کسب اطلاعات در مورد سازمان از قبل استفاده کنید.

چگونه مسیریابی می کنید؟

نحوه تعیین اهداف تیم فروش باید عینی و قابل دسترس و مهمتر از همه قابل اندازه گیری باشد. مدیران فروش هدف کلی را به اهداف فرعی کوچک و قابل دستیابی تقسیم می کنند و اعضای تیم را برای دستیابی به اهداف کوچک راهنمایی می کنند. اگر می خواهید پاسخ هوشمندانه ای به سوال کننده بدهید می توانید به اهداف هوشمند مراجعه کنید. اصطلاحی در علم مدیریت است که نشان می دهد اهداف باید مشخص، قابل اندازه گیری، دست یافتنی، مرتبط و به موقع باشند.

چگونه سازمان ما را به کسی که با آن آشنا نیست معرفی می کنید؟

شما باید به این سوال مصاحبه شغلی مدیر فروش “به طور خلاصه” و “روشن” پاسخ دهید. درخواست کننده مخاطب شما را به مشتری تبدیل کرده است. در نتیجه برای او مهم است که بتواند مفاهیم پیچیده را به صورت ساده و قابل فهم بیان کند و در کمترین زمان ممکن مشتریان را به سازمان جذب کند. قبل از رفتن به مصاحبه شغلی مدیر فروش، چند خط در مورد سازمان و کار آن تهیه کنید و تمرین کنید که چگونه آن را برای یک فرد ناآگاه توضیح دهید.

چه ویژگی هایی شما را به یک مدیر خوب تبدیل می کند؟

شما باید به این سوالات مصاحبه مدیر فروش با نهایت اطمینان پاسخ دهید. مصاحبه کننده می خواهد بداند آیا شما اختیار کافی برای مدیریت و رهبری یک تیم دارید یا خیر. نقاط قوت کلیدی خود را از نظر رهبری، ارتباطات اجتماعی، رفتار و غیره برجسته کنید و نقش آنها را در تیم سازی برجسته کنید.

چقدر در فن آوری تسلط دارید؟

این سوال مصاحبه شغلی مدیر فروش بر جنبه های ارتباط با مشتری متمرکز است. از آنجایی که اکثر مدیران فروش نقش مدیران ارشد ارتباط با مشتری را نیز ایفا می کنند، تسلط و توجه آنها به فناوری و نرم افزار بسیار مهم است.

علاقه و مهارت شما در فناوری احتمال قبولی در مصاحبه برای شغل مدیریت فروش را افزایش می دهد.

به عنوان مثال، مدیر فروش که رابط کاربری و UX سایت را می شناسد و می تواند برای طراحی بهتر سایت و سهولت خرید توسط مشتریان به تیم فنی پیشنهاد دهد، نسبت به فردی که آشنایی کمتری با فناوری ها دارد، اولویت بیشتری دارد.

چه چیزی را در شغل خود دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید؟

شما باید با بیشترین صداقت به این سوال پاسخ دهید و سعی کنید مراحل کار خود را با علایق شخصی خود مرتبط کنید. سعی کنید ویژگی های منفی کار خود را توضیح دهید، دلیل آن را بگویید و بگویید مدیر فروش برای اصلاح آن چه راه حلی می تواند ارائه دهد.

چقدر مایل به حفظ سمت مدیر فروش هستید؟

با پرسیدن این سوال در مصاحبه شغلی مدیر فروش، مصاحبه کننده می خواهد مطمئن شود که شما به کاری که انجام می دهید علاقه مند هستید. بهتر است برنامه هایی را که در ذهن دارید بیان کنید تا به او اطمینان دهید که حفظ سمت مدیر فروش برای شما مهم است.

نتیجه

شرکت در مصاحبه شغلی مدیر فروش می تواند استرس زا و اضطراب آور باشد. بهترین راه برای موفقیت در مصاحبه شغلی مدیر فروش این است که از قبل با سوالات احتمالی آشنا شوید. در این یادداشت، ما 15 سوال مصاحبه مدیر فروش را بررسی کرده ایم و گفته ایم که برای موفقیت در فرآیند استخدام بهتر است به آنها پاسخ دهیم. صداقت و شفافیت در فرآیند مصاحبه با یک مدیر فروش بسیار مهم است و ارائه مدارکی که مهارت شما را در موارد ضروری ثابت کند ضروری است.

نوشتن برگه تقلب مصاحبه شغلی مدیر فروش! اولین بار در وبلاگ ایران استعداد. به نظر می رسد.