نگاهی به ویژگی های قرقاول و فواید نگهداری از این پرنده مفید


قرقاول پرنده ای با ویژگی های منحصر به فرد است که برای اهداف مختلف پرورش داده می شود. اندازه این پرنده شبیه مرغ و خروس معمولی است.

قرقاول پرنده ای زیبا است که جزو پرندگان طبقه بندی می شود. این پرنده از نظر ظاهر و ویژگی های فیزیولوژیکی کم و بیش تمامی مشخصات گروه پرندگان اهلی را داراست. قرقاول شبیه مرغ و خروس است اما با این تفاوت که پرهای دم قرقاول بسیار رشد کرده است. حتی در برخی از نژادها طول دم به 1.5 متر می رسد. بدین ترتیب گاهی اندازه پرنده از سر تا دم به دو متر می رسد.

پرهای دم قرقاول بسیار رشد کرده است.

قد قرقاول ها از 50 تا 100 سانتی متر می باشد.ارتفاع پرهای دم در هنگام پرواز به خوبی قابل تشخیص است. چون در آن زمان صف وضعیت خاص و خاصی دارد. قرقاول خیلی قشنگه

جوجه قرقاول زیبا

بررسی ویژگی های قرقاول:

وزن قرقاول بالغ حدود 2 تا 3 کیلوگرم است. اما در یک نژاد که به قرقاول غول پیکر یا آرگوس معروف است وزن پرنده به پنج تا شش کیلوگرم می رسد. پرها و بال های پرنده در نر و به رنگ قهوه ای مایل به خاکستری در ماده است. این پرنده سر کوچک و منقاری کوتاه و خمیده دارد. سوراخ های بینی آنها ظریف و پوشیده از پرهای رنگارنگ است. پاهای پرندگان پر ندارد، اما پاهای طاووس بلندتر و برهنه است.

قرقاول پرهای زیبایی دارد که بر خلاف بسیاری از پرندگان مثلثی، کوتاه و منظم است و به ترتیب خاصی روی هم چیده شده اند. پرهای دم کم و بیش از حالت مثلثی خارج شده اند، اما از نظر رنگ و طرح همان آرایش طبیعی را حفظ می کنند. در تمامی پرهای رنگی پرنده علاوه بر درخشندگی و لاک خاص، حاشیه قهوه ای زیبا و منظمی به چشم می خورد.

محل قرارگیری پرهای قرقاول خاص است.

موقعیت پرها روی سر خاص است و با هم شکل دو شاخ به قرقاول می دهند. وضعیت پرها نیز به نوبه خود نقش مهمی در زیبایی پرنده دارد. پاهای قرقاول طوری است که پرنده به راحتی می تواند روی زمین راه برود.

آهنگ و پرواز قرقاول:

بسیاری از نژادهای این پرنده می توانند پرواز کنند و می توانند ساعت ها در آسمان پرواز کنند. به طور کلی قرقاول ها هنگام پرواز صدای خاصی تولید می کنند که می تواند شکارچیان را به سمت آنها هدایت کند. برای کسانی که با صدای پرندگان آشنایی ندارند، صدای مذکور شبیه به گریه طاووس یا مرغ شاخدار است، اما شکارچیان حرفه ای به راحتی می توانند این صداها را تشخیص دهند.

به طور کلی صدای قرقاول غیر معمول است و صدای نر از صدای ماده بلندتر است و به ویژه در فصل جفت گیری شنیده می شود. در برخی موارد مشاهده می شود که صدای مرد بلندتر از حد معمول شنیده می شود و در چنین حالتی هدف از تولید صدای مذکور تهدید و ایجاد ترس در طرف مقابل است.

برخی از قرقاول ها می توانند پرواز کنند.

زیستگاه اصلی قرقاول:

به گفته جانورشناسان، زیستگاه اصلی قرقاول خاورمیانه به ویژه قفقاز و سواحل دریای خزر است. این سوال برای مدت طولانی توسط دانشمندان تایید شده است. شاردن معروف در جلد دوم سفرنامه خود می نویسد: «آنچه در مصب رود ایونی نزدیک دریای سیاه کاملاً مطابق با نوشته های مورخین باستانی یافتیم، قرقاول های زیبا و عظیمی هستند که مانند لطافت، فراتر از افق هستند، بی نظیر و به نظر من، در هیچ کجای دنیا چنین پرنده ای با این گوشت خوش طعم و خوش طعم وجود ندارد…

صرف نظر از آنچه شاردن نوشته است، اگر به نام فیسان دقت کنید، این نام نشان می دهد که از کلمه Phase گرفته شده است که نام رودخانه ای است که از کوه های قفقاز سرچشمه می گیرد. امروزه این رودخانه به نام محلی فاچس نامیده می شود و در گرجستان امروزی جریان دارد که در قدیم به آن کالشید می گفتند. بدیهی است که نام علمی قرقاول رایج Ph.Colchicus از نام آن گرفته شده است.

پرهای زیبای قرقاول

تاریخچه پرورش قرقاول:

مارسیال، محقق و شاعر یونانی، در نوشته های خود اشاره می کند که قرقاول ابتدا از قاره آسیا در یونان برده شده و سپس به کشورهای دیگر برده شده است. مورخ مذکور می نویسد که آرگونات قهرمان افسانه ای یونان در سفرهای خود به نقاط مختلف جهان با کشتی معروف و تاریخی خود آرگو توانست قرقاول را به همراه سایر حیوانات شگفت انگیز به عنوان هدیه برای مردم یونان به ارمغان بیاورد.

امروزه نیز با وجود اینکه قرقاول به اقصی نقاط جهان منتقل شده است، پرنده مذکور تنها در مناطق مرطوب و معتدل پوشیده از بوته ها، درختان و جنگل ها زاد و ولد می کند و به راحتی پرورش می یابد. پس از یونانیان، رومی ها جزو اولین کشورهای اروپایی بودند که این پرنده را مورد مطالعه قرار دادند. در قرون وسطی قرقاول وارد فرانسه شد و در ابتدا فرانسوی ها آن را Coq de limoge نامیدند.

قرقاول ها ابتدا در فرانسه و بعداً در انگلستان فقط برای استفاده از گوشت لذیذ پرنده پرورش داده شدند. بنابراین توجه زیادی به زیبایی پرنده نمی شد. دلیل این امر بیشتر به دلیل علاقه پادشاهان و سرداران آن زمان به خوردن غذاهای لذیذ و به اصطلاح عادت آنها به پرخوری و پرخوری است.

آثار موجود نشان می دهد که در اوایل قرن چهاردهم، خوردن گوشت قرقاول در فرانسه و اروپا رایج شد و این علاقه به حدی بود که پادشاهان ترجیح می دادند پس از تهیه پرنده، با همان پرها، دم بلند و پاها، آن را روی سفره سرو کنند. ، برای نمایش به مهمانان. چارلز هفتم از طرفداران جدی گوشت قرقاول بود و دستور داد در تمام ضیافت های رسمی فقط از گوشت قرقاول استفاده شود.

قرقاول

انگلستان اولین کشوری است که قرقاول ها را پرورش می دهد:

در هر صورت پیشرفت پرورش قرقاول در اروپا مرهون فعالیت پادشاهانی چون: هانری چهارم، لویی سیزدهم و به ویژه لویی چهاردهم و پانزدهم است. جدای از مصرف گوشت، علاقه بسیاری از امپراتوران و سرداران اروپایی به شکار و شرکت در مراسم مذکور باعث شد تا عده ای برای پرورش این گونه پرندگان گمارده شوند.

در این راه برای رشد طبیعی پرندگان و حیوانات شکار تلاش و مراقبت لازم صورت گرفته است. به طور کلی باید در نظر داشت که تا سال 1861 حداکثر تلاش افسران و پرورش دهندگان فوق برای پرورش طبیعی قرقاول بود و به این ترتیب اقدامی برای پرورش دستی پرنده مذکور صورت نگرفت، اما از آن زمان به بعد، با توجه به اینکه پرورش و پرورش قرقاول کنترل می شد و مردم می توانستند در پرورش این حیوان دخالت بیشتری کنند، پرورش قرقاول در بین دامداران رواج بیشتری پیدا کرد و دامپروری نیز به این فعالیت اضافه شد.

اولین کشوری که در این راه قدم برداشت، انگلستان بود. پرورش دهندگان انگلیسی برای پاسخ مثبت به تقاضای خریداران داخلی و خارجی این پرنده سعی کرده اند مراکز نسبتا بزرگی را برای پرورش دستی قرقاول آماده کنند و کم و بیش از روش های علمی و صحیح پرورش این پرنده پیروی کنند.

انگلستان اولین کشوری بود که گامی رو به جلو در پرورش قرقاول برداشت

اهداف پرورش قرقاول:

به طور کلی پرورش قرقاول به 4 دلیل رایج شد. این 4 دلیل عبارتند از:

  1. استفاده از گوشت لذیذ قرقاول
  2. ایجاد شکارگاه های مصنوعی
  3. بهره گیری از ظاهر زیبای پرنده
  4. تهیه قرقاول

1. استفاده از گوشت لذیذ قرقاول:

می توان گفت هدف اصلی از پرورش قرقاول استفاده از گوشت این پرنده است. گوشت قرقاول یکی از خوش طعم ترین و لذیذترین انواع گوشت در جهان است که طرفداران بی شماری دارد. گوشت طیور نسبت به گوشت مرغ و بوقلمون کیفیت بالاتر و خواص بیشتری دارد. بنابراین در جایگاه بالاتری قرار می گیرد.

در بررسی ذائقه نباید فراموش کرد که بسیاری از مردم معتقدند که گوشت شکار از جمله کبک، قرقاول، آهو، بز کوهی یا هر حیوان دیگری نسبت به سایر گوشت های پرورش یافته در مزرعه دارای کیفیت و طعم بهتری است. هزینه می کند و دسترسی آن را محدود می کند و فقط کلاس خصوصی می تواند به طور مداوم از آن استفاده کند.

گوشت قرقاول بسیار خوشمزه است.

2. ایجاد شکارگاه های مصنوعی:

یکی از ورزش های قدیمی و پرطرفدار که در بین ایرانیان بسیار رواج دارد و در دین اسلام نیز به اهمیت آن اشاره شده شکار گوشت حلال پرندگان است. به همین دلیل می توان با پرورش دسته جمعی قرقاول و رهاسازی آنها در شکارگاه های مصنوعی سرگرمی های جالبی برای دوستداران این ورزش ایجاد کرد.

این نوع شکارگاه های مصنوعی نیز برای جذب گردشگر بسیار مفید بوده و از جاذبه های گردشگری محسوب می شوند. در چنین حالتی می توان ضمن جلوگیری از آسیب و تخریب محیط زیست، فرصت های شغلی بسیاری ایجاد کرد. با توجه به اینکه ایران کشوری در حال توسعه به شمار می رود، یافتن راهکارهای قانونی برای ایجاد اشتغال یکی از موضوعات مهم و ملی محسوب می شود.

لازم به ذکر است که در سال های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی در زمینه ایجاد شکارگاه های مصنوعی تلاش کرده اند که از جمله آنها می توان به کشور انگلستان اشاره کرد که سالانه حدود 15 میلیون پرنده را عمدتاً برای اهداف تیراندازی ورزشی پرورش می دهد. افزایش علاقه به مصرف گوشت این نوع پرندگان. تولید پرنده ای در انگلیس برای پرواز به هوا و شلیک گلوله حدود 10 تا 15 پوند هزینه دارد.

ایجاد شکار مصنوعی قرقاول یکی از اهداف پرورش این پرنده است.

ظهور تیراندازی تفریحی به عنوان یک ورزش و پرداخت سخاوتمندانه این ورزش توسط ورزشکاران این رشته باعث تحریک پرورش این نوع پرنده در انگلستان شد. برای شکار هر پرنده 15 پوند برای شکارچی هزینه دارد. عضویت در اتحادیه شکارچیان 2000 پوند هزینه دارد. بنابراین این ورزش درآمد زیادی را برای گردانندگان به همراه دارد.

3. بهره گیری از ظاهر زیبای پرنده:

قرقاول پرنده ای بسیار زیبا و منحصر به فرد است. هدف دیگر از پرورش آن استفاده از زیبایی پرنده در باغ های بزرگ خصوصی و عمومی است. برخی از پرورش دهندگان قرقاول با انتخاب برخی از نژادهای زیبا، آنها را پرورش می دهند و در نهایت این قرقاول ها را به باغ وحش ها، پارک های پرندگان و پارک های معمولی می فروشند تا در معرض دید عموم قرار گیرند.

امروزه شهرداری های بسیاری از شهرهای کوچک و بزرگ قفس های بزرگی را برای پرورش پرندگان مختلف در پارک های شهر ایجاد و قرار داده اند و این قفس ها تعداد زیادی از گونه های مختلف پرندگان را پرورش می دهند و روزانه هزاران نفر از آنها بازدید می کنند. می گیرند

گونه بسیار زیبا و کمیاب قرقاول

4. تهیه قرقاول:

به طور کلی، فرآیند خشک کردن، پخت نامیده می شود. به این ترتیب پرنده را خشک کرده و به مجسمه ای زیبا و دیدنی تبدیل می کنند. بدیهی است راه اندازی کارگاه های تاکسیدرمی می تواند منبع درآمد خوبی برای مردم باشد و این پرندگان خشک شده گردشگران و مسافران را در سراسر جهان جذب کرده و ارزآوری خوبی برای کشور به همراه داشته باشد.

دو تا قرقاول زیبا پر شده.

مقاله بررسی خصوصیات قرقاول و فواید نگهداری از این پرنده مفید برای اولین بار در PetZip منتشر شد. به نظر می رسد.