همه چیز درباره تولید محتوای فعال‌ساز فروش در کسب‌‌وکارهای B2B‌ 


اگر هنوز به روشی که ۱۰ سال پیش‌تان می فروشید، از آشنایی با شما خوشحالیم.

و به قول یکی از دوستانم: «به سقوط سلام کن!»

استراتژی‌های فروش منسوخ‌شده و قدیمی راهی مطمئن برای از بین بردن عمر کسب‌وکار شما و سقوط آزاد آن هستند.

واضح است که در این سال‌ها خریداران باهوش‌تر شده‌اند و قبل از اینکه در نهایت خرید کنند، به‌دنبال اطلاعات زیادی هستند.
(پس قدم اول یک پیشنهاد خوب: کتاب « رمزگشایی تصمیم‌های مشتری هنگام خرید
با مدل آشفته‌بازار گوگل» را که همین دیماه 1402 با ترجمه سید علی علیزاده و توسط راتین منتشر شده، بخوانید. نگاهی جامع و به روز به خریداران آنلاین در عصر جدید و نحوه تصمیم‌گیری آن‌هاست از دریچه آمارهای گوگل.)

بگذریم! خلاصه به دلیل همین تغییر رفتار و دگرگونی تصمیم‌گیری خریداران است که محتوای فعال ساز فروش (Sales Enablement) و محتوای B2B حرفه‌ای برای کسب‌وکارهای این حوزه، برای انتقال و تبدیل مشتریان تجاری از طریق قیف فروش بسیار مهم‌تر از قبل شده‌است.

Sales Enablement یا فعالسازی فروش کسب‌وکارهای B2B چیست؟ 

فعالسازی فروش یا Sales Enablement یک فرآیند استراتژیک و مهم برای متخصصان فروش شرکت است که، ابزارها، تکنولوژی، آموزش و دیگر منابع لازم را برایشان فراهم می‌کند؛ تا عملکرد آن‌ها را در تعامل با مشتریان بهبود بخشیده و در ایجاد ارزش برای همه‌ی ذینفعان در فرآیند فروش موثر باشد.
خیلی خودمانی‌اش می‌شود، باز کردن و هموارکردن مسیر فروش مجموعه و برای تیم فروش.
البته اینجا ما به طور ویژه سراغ محتواهایی خواهیم رفت؛ که این مسیر مهم را هموارتر خواهد کرد. یعنی دقیقا سراغ: B2B sales enablement content

چرا محتوای فعالسازی فروش مهم است؟ 

فعال سازی فروش در سال‌های اخیر رشد بی‌نظیر ۳۴۳ درصدی را تجربه کرده‌است؛ بنابراین دو راه بیشتر ندارید:‌
یا باید در این قطار نشسته باشید یا عقب‌نشینی و از بازار حرفه‌ای خداحافظی کنید.

اولین و مهمترین قدم این است که انواع محتوایی را که تیم فروش شما به آن نیاز دارد کشف کنید.
در قدم دوم به چگونگی غلبه بر چالش‌هایی که در استراتژی فعال سازی فروش B2B با آن مواجه خواهید شد، برسید.
اما محتوای فعالساز فروش چرا اینقدر اهمیت دارد؟‌

  •  محتوای فعال ساز فروش B2B به فروشندگان شما کمک می‌کند تا آموزش و منابع لازم را برای جذب مشتریان بالقوه و برای کسب نرخ تبدیل‌های بالاتر داشته باشند.
  •  محتوای فعال ساز فروش B2B به شما کمک می‌کند برند خود را از رقبا متمایز کنید، تیم‌های خود را هماهنگ‌ و توجیه کنید؛ و فرایند خرید را ساده سازی کنید.
  • بهترین انواع محتوای فعال ساز فروش شامل بلاگ، کیس استادی، کتاب الکترونیکی، وبینار، وایت پیپر مواردی است که در ادامه خواهیم گفت.
  • شما باید استراتژی‌هایی طراحی کنید تا بر چالش‌های رایج استفاده از محتوای فعال ساز فروش، مانند تردید یا مقاومت تیم خودتان، غلبه کنید.

محتوای فعال ساز فروش B2B برای سازمان شما چه کار می‌کند؟

مفهوم فعلی فعال سازی فروش زمانی آغاز شد که در سال ۱۹۹۹ همه نگران Y2K بودند. به دلیل اینکه اینترنت  باعث آسان سازی دسترسی به محصولات و اطلاعات شده و جهان شروع به کوچک شدن کرده‌بود.

در گذشته یک فروشنده راحت‌تر می‌توانست با خوش صحبتی و چرب‌زبانی بفروشد یا خیلی راحت با ارتباط گرفتن و ایجاد صمیمیت با مشتری از پروسه فروش راحت شود.

امروز با اینکه که ارتباط شخصی با مشتریان بالقوه هنوز هم در عصر دیجیتال یک پارامتر مهم تلقی می‌شود، اما ماهیت آن نیز به اندازه سبک و سیاقش ضروری شده است.

خوشبختانه شما، می‌توانید به تیم فروش کمک کنید تا هردو پارامتر یعنی ماهیت و سبک فروش را با داشتن محتوای فعال ساز فروش با کیفیت، داشته باشند.

این مدل محتوا شامل انواع محتوای چاپی و دیجیتالی می‌شود که به فروشندگان کمک می‌کند تا یک معامله را راحت‌تر و سریعتر نهایی کنند. نیروی محرک اصلی در پشت این مدل محتوا، تیم بازاریابی و مارکتینگ است.

این مقاله‌ها، جزوه‌ها، بروشورها، پرزنتیشن و کتاب‌ها به خریداران آگاه و متخصص انگیزه می‌دهد تا به سمت انتهای قیف فروش شما یعنی  نقطه نهایی تبدیل هدایت شوند.

آشنایی با 7 مزیت محتوای فعال ساز فروش B2B

محتوای فعال ساز فروش B2B مزایای زیادی در مسیر سفری مشتری و تبدیل فرصت های فروش به ارمغان می‌آورد.

مجموعه شما، پس از بهبود فرآیندها و پشتیبانی از از رسیدن به تارگت های بالاتر فروش، به عنوان یک کل، قوی‌تر و مستحکم‌تر می‌شود.
اما از نظر ما 7 مزیت اصلی برای محتوای فعالساز فروش در حوزه کسب و کارهای B2B وجود دارد.

خودتان را از رقبا متمایز کنید

محتوای فعال‌کننده فروش B2B معمولاً مطالبی تخصصی و ویژه است؛ که می‌تواند صدای برند شما را حتی بیشتر از بازاریابی محتوای معمولی به مخاطبان برساند. کپی کردن این محتوا برای رقبا بسیار دشوارتر است و به شما کمک می‌کند تا از دیگران متمایز شوید.

رهبری فکری خودتان را توسعه دهید

همه چیز در مورد شرکت شما ممکن است در سطح ظاهری برای یک مشتری بالقوه خوب به نظر برسد. با این حال، محتوای فعال ساز فروش B2B به شدت به حقایق و مثال‌های سختی متمایل می‌شود که نشان می‌دهد راه‌حل شما واقعا کارآمد است.

شما اعتبار خود را با محتوای جذابی می‌سازید که ارزش شما را به خریداران محتاط B2B نشان می‌دهد. در نتیجه، مشتریان بیشتر شما را به‌عنوان یک مشاور می‌بینند و برای پاسخ و مشاوره به شما مراجعه می‌کنند.

اثر قوی از خودتان به جا بگذارید

قبلاً برای به‌دست آوردن تبدیل بالا در بازاریابی، ۷ قدم لازم بود. حالا، انگار 77 قدم طول می‌کشد.

قدرت محتوای فیزیکی توانایی به جا گذاشتن چیزی برای مشتریان بالقوه است که آن‌ها می‌توانند به‌عنوان دلایل قانع کننده برای سرمایه‌گذاری روی شما به دیگران نشان دهند. همانطور که فرد دوباره محتوای فعال ساز فروش B2B شما را بررسی می‌کند، برداشت عمیق‌تری از کار شما خواهد داشت.

به جا گذاشتن چیزی برای خودآموزی مخاطب، از همه چیز مهم‌تر است؛ زیرا رقبای شما سعی می‌کنند در زمانی که حاضر نیستید، به میدان بروند.

هنگامی که بحث در مورد خدمات یا صنعت شما مطرح می‌شود، محتوای فروش اختصاصی شما را در مکان مناسب نگه می‌دارد.

فرآیند خرید و فروش را ساده کنید

به یاد داشته باشید، فروش (و بازاریابی) کار سختی است. آن‌ها نیستند که محصول را تولید می‌کنند، اما خریداران انتظار دارند که مانند تیم فنی، پشت صحنه هر محصولی را درک کنند.

وقتی در فضای B2B هستید، ممکن است محصولات و خدمات پیچیده‌ای داشته باشید، که توضیح آن‌ها برای حرفه‌ای‌های اکوسیستم متفاوت دشوار است.

یک فرآیند ساده با محتوای فعال ساز فروش B2B به فروشندگان شما کمک می‌کند تا به سرعت به نظرات، نگرانی‌ها و سردرگمی‌های مخاطبان رسیدگی کنند و روند قیف فروش را تا انتها ببینند.

این محتوا باعث می‌شود تا کارها برای خریداران آسان شود. یک فرایند ساده می‌تواند انگیزه‌ای قوی برای خریدار باشد تا در نهایت ماشه نهایی را بکشد.

خریداران متخصص و با تعامل بیشتر جذب کنید

مشتریان باهوش تر یعنی مشتریان بهتر.
افرادی که ارزش یک چیز خوب را درک می‌کنند، با کمال میل هزینه آن را می‌پردازند؛ زیرا آن ها ROI را می‌بینند.

این مشتریان آگاه به جای اینکه شما را به خاطر مسائل بی‌اهمیت و پوچ تحت فشار قرار دهند، ارزش سرمایه‌گذاری روی راه‌حل‌های شما و پایبندی به آن‌ها را می‌دانند. به علاوه، فرمت دیجیتال به شما امکان می‌دهد محتوا را تعاملی کنید و خریداران را بیشتر درگیر سازید.

تیم‌های فروش و بازاریابی را هماهنگ کنید

محتوای فعال ساز فروش B2B مرجع آسانی را برای تیم فروش و بازاریابی شما فراهم می‌کند و سردرگمی مخاطبین شما را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید مشخص کنید که یک نفر در پایپ لاین اشتباه می‌کند یا کجا باید به‌عنوان یک سازمان پیشرفت کنید.

داده‌های بهتری از مشتریان بگیرید

امروز بیشتر محتواهای شما دیجیتالی خواهند بود؛ به این معنی که می‌توانید کارایی آن‌ها را راحت تر از نسخه‌های چاپی پیگیری کنید. باز شدن‌ها، کلیک‌ها و فرم‌ها به شما کمک می‌کنند مخاطب هدف خود را درک کنید و محصولات، خدمات و محتوای آینده خود را بهبود بخشید.

محتوای فعال ساز فروش B2B و بازاریابی محتوا 

در  (marketing insider group (MIG، آن‌ها دقیقاً در حوزه بازاریابی محتوا مشغول هستند؛ بنابراین آن‌ها اطلاعات زیادی در مورد محتوای فعال ساز فروش B2B دارند. با این حال، از جنبه‌های مهم در MIG با یکدیگر ارتباط دارند.

در وهله اول، یک استراتژی بازاریابی محتوای خوب به شما کمک می کند تا محتوای فعال ساز فروش بهتری را با موارد زیر تولید کنید:

  • موضوعات و مطالبی که می‌توانید آن‌ها را تغییر دهید.
  • تولید مستمر محتوا که ثبات لحن و شخصیت برند را ترویج می‌کند.
  • تحلیل آنچه که باعث جذب مخاطب می‌شود. تا بدانید چه چیزی تولید کنید و چه کسی را هدف قرار دهید.

آن‌ها به مشتریان کمک کرده‌اند تا سهم مناسبی از محتوای فعال‌کننده فروش، مانند وایت پیپر و کتاب الکترونیکی تولید کنند. آن‌ها با یک رویکرد استراتژیک، به شرکت‌های B2B کمک کرده‌اند لیدها و تبدیل‌های خود را چند برابر کنند.

۱۵ محتوای حرفه ای که باید برای افزایش فروش B2B تولید کنید

همراه ما نگاهی به خلاصه‌ای کوتاه از انواع مختلف محتوای فعال ساز فروش B2B بیندازید که می‌تواند به تیم شما  برای افزایش فروش کمک کند. (۱۲ مورد اول مواردی هستند که مشتری شما می‌بیند و استفاده می‌کند، در حالی که ۳ مورد آخر اسناد داخلی تیم شما هستند.)

۱. بلاگ‌ها و مقالات با کیفیت بالا

پست‌های بلاگ معمولی شما در جایی که هستند، با مشتریان ملاقات می‌کنند و اطلاعاتی را که می‌خواهند در هر کجای قیف فروش به آن‌ها می‌دهند. وقتی خریداران باهوش می‌خواهند چیزی یاد بگیرند، بدیهی است که ابتدا به جستجوی آنلاین می‌پردازند.

(منظور این است که LMGTFY یا «اجازه دهید آن را برای شما در گوگل جستجو کنم» به دلایلی یک الگوی رفتاری پرطرفدار است.)

مشکلات را حل کنید و رهبری فکری را به‌طور مداوم با پست‌های بلاگ خود نشان دهید.

بلاگ‌های عالی و حرفه‌ای می‌توانند آنچه را که با لید به اشتراک می‌گذارید، پس از نسخه‌ای نمایشی مستحکم کنند و حتی آموزش عملی برای تیم فروش شما باشند.

۲. کیس استادی یا مطالعه موردی

اثبات جمعی یا سوشال پروف با آمار به شدت برای مخاطب متقاعد کننده است. به‌عنوان مثال، آیا می‌دانستید که Televerde پس از کار با MIG برای بازاریابی محتوا، شاهد افزایش ۶۵ درصدی مشتریان آنلاین و افزایش ۱۷ درصدی در تبدیل‌ها بود؟

آن‌ها از داده های مختلفی در کیس استادی‌های خود و برای مشتریانشان استفاده می‌کنند تا ارزش آن‌ها را به مشتریان بالقوه نشان دهند.

با کیس استادی و بررسی موردی مشکلات با مثال‌های دقیق و آمارهای واقعی، بیش از یک رضایت مشتری درخشان در مورد برند خود ارائه می‌دهید. شما توانایی‌تان را با جزئیات ثابت می‌کنید.

علاوه بر این، کیس استادی همیشه نباید به صورت مقاله نوشته شود. می‌توانید یک اینفوگرافیک جذاب بسازید، که به‌عنوان محتوای فعال ساز فروش B2B معجزه می‌کند.

۳. وایت پیپر یا سپیدنامه

اگر به محتوای پیشرفته و آکادمیک برای فروش B2B تمایل دارید، یک وایت پیپر تولید کنید. وایت پیپرها رابطه نزدیکی با کیس استادی‌ها دارند؛ زیرا اغلب دربرگیرنده نمونه‌های دنیای واقعی هستند.
وایت پیپرها گزارشی جامع و کامل از عملکرد یک طرح یا محصول و خدمت شما است که مشکلی را حل می‌کند.

از اینفوگرافیک مطلب اصلی استفاده شود

با این حال، این اسناد بیشتر به تحقیق و آمار متمایل هستند و اغلب از چند نقل قول مناسب برای برجسته کردن نکات اصلی استفاده می‌کنند. ببینید که چگونه Intermedia، یک وایت پیپر جذاب و معتبر برای سرویس بایگانی خود که اخیرا راه‌اندازی کرده، تولید کرد.

۴. کتاب الکترونیکی و فایل ‌های pdf

کتاب الکترونیک، پدر رهبری فکری و محتوایی قدرتمند از محتوای فروش B2B است. تعداد کمی از محتواها بیشتر از یک کتاب می‌توانند نشان دهند که چقدر به تجارت خود متعهد هستید.

امروزه انتشار کتاب الکترونیک ساده‌تر از همیشه شده است و می‌توانید آن را تا جایی که می‌خواهید کوتاه یا طولانی کنید. پس انتشار یک ایبوک را حتما امتحان کنید.

علاوه بر این، می‌توانید در کتاب الکترونیک خلاقیت خود را نشان دهید. من به کتاب‌هایم افتخار می‌کنم و مایلم آن‌ها را به‌طور رایگان در اختیار هرکسی که یک مشاوره رایگان رزرو می‌کند، ارائه دهم.

نگران این نباشید که بخواهید شبیه شکسپیر به نظر برسید. با نثری روان بنویسید و برای جلب توجه خواننده، تصاویری موثر را در آن قرار دهید.

یک نکته کوتاه و خیلی مهم

خیلی راحت می‌توانید خدمات و نرم‌افزارهایی که ادعا می‌کنند، کتاب شما را برایتان می‌نویسند؛ با استفاده از هوش مصنوعی پیدا کنید.

با این حال، هوش مصنوعی یک میدان مین از نظر قانونی برای تولیدکنندگان محتوا است و ممکن است نسبت به هر چیزی که از طریق ابزارهای هوش مصنوعی مولد (Generative Artificial Intelligence) ایجاد می‌کنید، ادعای حق کپی‌‌رایت نداشته باشید.

با این حال، می‌توانید به یک ghostwriter یا نویسنده سایه، ساختار و طرح کلی را ارائه دهید. آن‌وقت چیزی را که دریافت کنید ۱۰۰ درصد مال شما است.

البته همچنان پیشنهاد می‌کنیم که به جای تولید با هوش مصنوعی، همکاری انسانی را مد نظر قرار دهید.

۵. وبینار و سمینار

مهارت‌های صحبت کردن خودتان را تقویت کنید و به دیگران در یک رویداد حضوری یا وبینار آموزش دهید. این روش یکی دیگر از انواع مورد علاقه از محتوای فعال ساز فروش B2B است.

درست مانند محتوای نوشتاری، تعدادی عکس و گرافیک زنده داشته باشید تا نکات طلایی خودتان را نشان دهید و توجه مخاطبان را جلب کنید.

دلیل دیگر برای صحبت در جمع برای مخاطبان این است که بازخورد زنده در مورد آنچه دیگران را درگیر می‌کند، دریافت می‌کنید. تجربه ای که هیچ چیز دیگر ندارد!

۶. محتوای حاوی رضایت مشتری

رضایت مشتری هنوز هم جواب می‌دهد و شما باید سعی کنید تا جایی که می‌توانید از مشتریانی که در محدوده مخاطبان هدف شما قرار دارند، محتوای رضایت مشتری بگیرید.

این کار برادر کوچک‌تر کیس استادی است و شما می‌توانید آن را با یک محتوا متن کوتاه یا ویدیو به خوبی ارائه دهید.

Intermedia در این مورد نیز کار شگفت‌انگیزی انجام می دهد. کانال یوتیوب این شرکت تجربه مشتریانی را که از ارتباطات یکپارچه آن به عنوان یک سرویس بهره می‌برند، برجسته می‌کند.

۷. ویدئو و کلیپ های تصویری

ویدیوها هنوز ابزار بازاریابی بسیار مؤثر و نوع قدرتمندی از محتوای فعال ساز فروش B2B هستند. اگر یک عکس ارزش هزار کلمه داشته باشد، عکس‌های متحرک، یک میلیون ارزش دارند.

ویدیوهای توضیحی البته زمانی موثر هستند که محصولی پیچیده دارید و نحوه استفاده از آن نیاز به توضیح دارد

همکاری با میکرو اینفلوئنسرهای مربوطه برای حمایت مالی یا تولید محتوا می‌تواند راه عالی دیگری برای جلب توجه باشد.

حتی لازم نیست خودتان استعداد جلوی دوربین رفتن داشته باشید. خدماتی وجود دارد که ساخت انیمیشن یا قرار دادن ویدیوهای دارای کپی‌رایت و متن مناسب را برای روایت‌گری شما آسان می‌کنند.

۸. برگه فروش (‌معرفی محصول) تک صفحه‌ای

برگه فروش روشن و رنگارنگی تولید کنید که ویژگی‌های محصول را مورد توجه قرار دهد. این صفحات زمانی که شما محصول جدیدی را وارد بازار می کنید یا به فروش می‌رسانید، برای مشتریان فعلی عالی هستند.

علاوه بر این، می‌توانید برگه‌های فروش تک صفحه‌ای (‌معرفی محصول) شرکت را تولید کنید که به‌عنوان ارائه آسانسوری برای برند شما عمل می‌کنند.

زمانی که به صورت شفاهی نمی‌توانید ارزش پیشنهادی منحصربه‌فرد خود را ارائه کنید، در یک برگه فیزیکی یا دیجیتالی آن را ارائه دهید.

۹. بروشور آنلاین

بروشورهای دیجیتالی از نسخه‌های چاپی هم بهتر هستند؛ زیرا برای چاپشان نیازی به پرداخت هزینه ندارید و می‌توانید عناصر تعاملی به آن‌ها اضافه کنید. هایپرلینک‌ها و CTA-ها می‌توانند خواننده را مستقیماً به سایت شما بفرستند تا به قطعه‌ای کامل و قوی از محتوای فعال ساز فروش B2B تبدیل شود.

۱۰. تمپلیت ایمیل

با داشتن یک تمپلیت ایمیل، به تیم فروش خود کمک کنید تا زمان کمتری را روی دستور زبان و ساختار پیام با قالب‌ها و نرم‌افزارهای ویرایش اختصاص دهند.

سپس، فروشندگان می‌توانند بیشتر بر شخصی‌سازی پیام‌ها برای مشتریان بالقوه تمرکز کنند، که نرخ باز کردن و پاسخ‌های بالاتری دریافت می‌کند.

۱۱. پاورپوینت فروش

ایده یک پاورپوینت قوی و جذاب باعث می‌شود چشم‌ها بچرخند؛ زیرا این چشم‌ها معمولا ثابت می‌مانند. با این حال، اگر به درستی از آن‌ها استفاده کنید، پاورپوینت‌های فروش همچنان کار می‌کنند.

روی نکاتی تمرکز کنید که رهبران، مدیران و تیم شما را هیجان‌زده می‌کند. اسلایدها را به ترتیب منطقی مرتب کنید و با یک CTA قوی آن را به پایان برسانید که می‌تواند در مورد پرورش بیشتر لید باشد و نه صرفاً بستن یک مسیر فروش.

۱۲. پروپوزال

پروپوزال‌ها بروشورهایی هستند که طرح شما را برای نحوه همکاری شما و یک مشتری خاص به تفصیل شرح می‌دهند. پروپوزال به برگه فروش تک صفحه‌ای مختص شرکت شما است؛ اما شما اطلاعات را برای یک مشتری خاص و به صورت سفارشی تنظیم می‌کنید.

توجه داشته باشید: بخش‌های زیر انواع محتوای فعال ساز فروش B2B هستند که شما فقط به صورت داخلی از آن‌ها استفاده خواهید کرد.

۱۳. فروش شیوه‌نامه‌های فروش و کارت‌های نبرد

شیوه‌نامه، راهنمای شما برای نحوه برخورد فروشندگان شما با تماس‌های مشتری‌یابی و فروش است.

کارت‌های نبرد (Battle cards) برگه‌های تقلبی هستند که به فروشندگان شما می‌رسانند، وقتی در تنگنا قرار گرفتند باید چه کاری انجام دهند.

۱۴. پرسونای مشتری

پرسوناها باید تفکیک مختصر و البته دقیقی داشته باشند که توضیح دهند مشتری ایده‌آل کیست و نقاط درد مهم آن‌ها چیست. از تیم‌های فروش و بازاریابی بخواهید با هم کار کنند تا شخصیت‌هایی خلق کنند که مناسب برند شما باشد.

۱۵. نقشه سفر مشتری

حواستان باشد همیشه داده‌ها را برای تعیین سفر عادی برای مشتری ایده آل خود جمع آوری کنید. سپس با یک کپی از نقشه سفر مشتری، این پیشرفت را از طریق قیف فروش و بازرایابی تجسم کنید.

چالش‌های رایج که با محتوای فعالساز فروش B2B خواهید داشت

شما نمی‌توانید فقط محتوای فعال ساز فروش B2B تولید کنید و انتظار داشته باشید که تمام مشکلات فروش شما را حل کند.

مانند هر یک از برنامه های فروش و بازاریابی خود، نیاز به یک استراتژی دقیق دارید که برای موانع آماده شده باشد و موارد زیر را در نظر بگیرد:

همکاری بین فروش و بازاریابی

بخش‌های فروش و بازاریابی B2B باید به‌عنوان یک تیم کار کنند، تا محتوای عالی برای فروش B2B تولید کنند. فروشندگان باید آشکارا و با احترام آنچه را که نیاز دارند، به اشتراک بگذارند و بازاریابان باید بازخورد آن‌ها را بپذیرند و در صورت لزوم، محتوا را اصلاح کنند.

شرکت‌های بیشتری در حال ایجاد دپارتمان‌های فروش اختصاصی برای مقابله با این چالش هستند. با این حال، ممکن است هنوز به‌عنوان یک شرکت کوچک یا متوسط نتوانید این کار را انجام دهید.

با این حال، حداقل باید نقش‌ها و مسئولیت‌های ویژه‌ای را بین تیم خود محول کنید. همچنان که شرکت شما رشد می‌کند، این وظایف را گسترش دهید.

تعیین ROI یا نرخ بازگشت سرمایه

اگر می‌خواهید استراتژی فعال سازی فروش شما ثابت بماند، باید معیارهایی را تعریف کنید که نتایج را نشان می‌دهند و به طور منظم آن داده‌ها را جمع‌آوری و در نظر بگیرید. یک پشته فناوری بسازید که به شما کمک می‌کند تا نحوه حرکت مشتریان بالقوه از طریق قیف فروش و سطح تعامل آن‌ها را نظارت کنید.

علاوه بر این، پلتفرم مدیریت ارتباط با مشتری بسیار مهم است و پلتفرم‌های فعال‌کننده فروش می‌توانند مدیریت محتوا، آموزش، گزارش‌دهی روزانه و تغییر فرآیندها را تسهیل کنند.
داده‌های مناسب نشان می‌دهند که از چه محتوای فعال ساز فروش B2B و چگونه استفاده شود.

سهیم کردن تیم‌های فروش

تیم‌های فروش می‌توانند اعتبار بدی داشته باشند. چون همیشه در حال کار هستند و البته کار خسته‌کننده و فرآیندهای تأیید شده و مصوب شرکت را دنبال می‌کنند.
عدم پایبندی به اسکریپت و فرآیند، تولید یک روش تکرارپذیر برای موفقیت پایدار را برای سازمان شما دشوارتر می کند.

باید در شرکت خودتان برنامه‌های آموزشی طراحی کنید که هنگام آنبوردینگ یک فرد جدید شروع می‌شوند. سپس، دستورالعمل‌های مستمری را برنامه‌ریزی کنید، که آخرین داده‌های شما را در نظر می‌گیرد، تا نحوه استفاده تیم از محتوای فعال ساز فروش B2B شما را بهبود دهد.

برای ایجاد محتوای فعال ساز فروش B2B به کمک نیاز دارید؟

احتمالاً شما هم مثل تمام صاحبان کسب و کارهای ‌B۲B‌حسابی سرتان شلوغ است و هیچ وقت اضافی در روز ندارید تا شروع به تولید محتوای فعال ساز فروش B2B درجه یک کنید.

با این حال، راتین می‌تواند با تولید محتوای با کیفیت بالا که حداکثر ROI به شما را ارائه دهد، به شما کمک کند.

کافیست یک تماس با کارشناسان سئو و محتوای ما بگیرید. حتی می‌توانید از مشاوره تخصصی راتین در مورد استراتژی محتوای B2B‌ کمک بگیرید.

The post همه چیز درباره تولید محتوای فعال‌ساز فروش در کسب‌‌وکارهای B2B‌  appeared first on آژانس دیجیتال مارکتینگ و تبلیغاتی راتین.