هوش مصنوعی از رویا تا واقعیت


نشست کاربرد هوش مصنوعی در صنعت پولی و مالی با حضور جمعی از مدیران، فعالان و کارشناسان این صنعت در قالب رویداد Innotex 2024 در تالار سراج پارک فناوری پردیس برگزار شد. در این نشست با تاکید بر نقش مهم هوش مصنوعی در آینده جهان، بر لزوم حرکت سریع و کیفی کشور به سمت استفاده از هوش مصنوعی در حکمرانی تاکید شد.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس 2024، در ادامه پنل کاربران هوش مصنوعی در صنعت پول و مالی، از رویا تا واقعیت، با حضور هشام فیلی، رئیس موسسه هوش مصنوعی و فناوری شناختی بانک ملت، مهدی تقی پور، مدیرعامل پرداخت ملت، مهدی محمدی، رئیس انجمن مدیریت فناوری و نوآوری، علی فنادی نایینی، معاون برنامه ریزی و توسعه و عضو هیئت عامل بیمه مرکزی، علی عبداللهی، مشاور نوآوری و فناوری در. گروه بهسازان فردا (هلدینگ فناوری اطلاعات بانک ملت) برگزار شد.

بحران سرمایه انسانی در فضای نوآوری، ایجاد استارتاپ های مبتنی بر هوش مصنوعی و نقش آن در جلوگیری از فرار مغزها و مهاجرت نخبگان، بحران رقابت با کشورهای خارجی به ویژه با ایجاد زمینه همکاری کارشناسان داخلی با استارت آپ های خارجی، لزوم پرهیز از شعار و جدیت در حوزه عمل، پرهیز از افترا و بیان واقعیت ها از مهمترین موضوعات این پنل بود.

لزوم پرهیز از ادبیات فناوری، تسهیل ورود دانشگاهیان و فارغ التحصیلان به بازار واقعی هوش مصنوعی در اکوسیستم نوآوری و فناوری، ارتقای دانش مدیران صنعتی در زمینه هوش مصنوعی، بهبود قوانین و مقررات استفاده ابزارهای هوش مصنوعی هوش، از دیگر محورهای مورد بررسی است.

سیزدهمین نمایشگاه اینوتکس 2024 از 18 تا 21 اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می شود.

پست هوش مصنوعی از رویا تا واقعیت اولین بار در شنبه مگ پدیدار شد. به نظر می رسد.