وسایل مورد نیاز آموزشگاه زبان


راه اندازی آموزشگاه زبان، مانند راه اندازی هر کسب و کار دیگری، مستلزم صرف هزینه است. بدون ذکر هزینه های مربوط به مجوز و اجاره یا خرید مدرسه وسایل مورد نیاز آموزشگاه زبان این مهم ترین هزینه شما خواهد بود. برخی از این ویژگی ها حداقل هستند و حتی برای دریافت مجوز نیز به آنها نیاز خواهید داشت. پس از تهیه این پایه مادی نوبت به تجهیزات بیشتری می رسد که حضور آنها قطعا کیفیت آموزش را بهبود می بخشد.

در این مقاله به تجهیزات لازم برای آموزشگاه زبان می پردازیم. اگر قصد راه اندازی آموزشگاه زبان را دارید با ما همراه باشید و با یکی از مهم ترین منابع هزینه های خود آشنا شوید و برنامه مالی و زمانی بهتری برای راه اندازی این کسب و کار داشته باشید.

تجهیزات آموزشی

کمبود تجهیزات لازم برای آموزشگاه زبان وجود ندارد. اول از همه باید کلاس های درس خود را به میز و صندلی استاندارد و تخته وایت برد مجهز کنید. کیفیت میز و صندلی در بین وسایل مورد نیاز آموزشگاه زبان بسیار مهم است. بهتر است اصول ارگونومی، سن زبان آموزان و نیازهای آنها مانند قرار دادن لپ تاپ یا امکان تعامل آنها با یکدیگر را در نظر بگیرید. همچنین هنگام تهیه میز و صندلی از چپ دست ها غافل نشوید.

علاوه بر این عناصر اساسی، ابزارهای آموزشی دیجیتال مانند رایانه، ضبط و پخش فایل های صوتی و تصویری مانند ویدئو پروژکتور نیز برای یادگیری زبان های خارجی با کیفیت بالا ضروری است. شما به ویژه برای بهبود مهارت های شنیداری خود به این تجهیزات نیاز دارید. همچنین اگر بتوانید کلاس را به تلویزیون هایی با اندازه صفحه نمایش کافی مجهز کنید، عالی خواهد بود. اگر یادگیری دیجیتال نقش مهمی در آموزش شما دارد، بهتر است برای هر کلاس چند کامپیوتر در نظر بگیرید. ارائه اینترنت پرسرعت نیز برای آموزش زبان از این طریق ضروری است.

میزان این تجهیزات و قیمت آنها بستگی به تعداد کلاس های شما، قوانین و حداقل هایی دارد که در شرایط افتتاح آموزشگاه های زبان که توسط نهادهایی مانند وزارت آموزش و پرورش تعیین می شود. از دیگر تجهیزات لازم برای آموزشگاه زبان می توان به کتاب ها و سی دی های آموزشی اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: هزینه های راه اندازی آموزشگاه زبان و وام راه اندازی آموزشگاه زبان

تجهیزات آموزشگاه های زبان مبلمان اداری و دکوراسیون داخلی

برخی از مبلمان مدرسه مورد استفاده در کلاس ها با تجهیزات آموزشی همپوشانی دارند. اما در دپارتمان های اداری نیز به مبلمان اداری نیاز دارید که مهمترین آنها عبارتند از:

 • میز و صندلی پذیرایی
 • تجهیزات مربوط به بایگانی و نگهداری کتب و اسناد
 • یک میز و صندلی مدیریتی که در اتاق مدیر قرار داده شده است.
 • میز و صندلی برای مشتریان و مهمانان واقع در سالن و محوطه عمومی مدرسه.
 • کابینت و کشو برای نگهداری کیف و لوازمی که کارمندان یا دانشجویان با خود می آورند.

هنگام انتخاب این قسمت از تجهیزات لازم برای آموزشگاه زبان، بهتر است به اصول زیر توجه کنید:

 • هماهنگی طرح و رنگ تمامی قطعات مبلمان اداری با یکدیگر
 • انتخاب طرح و رنگ با توجه به سن مشتری
 • اصول راحتی و ارگونومیک
 • تمیز کردن آسان

همچنین اگر نور طبیعی در مدرسه شما کم است، بهتر است مبلمان سبک داشته باشید تا با انعکاس نور بیشتر، این کمبود را جبران کنید. تجهیزات روشنایی اعم از نورافکن و چراغ های عمومی از تجهیزات و هزینه های مهم برای راه اندازی مدرسه هستند. بسیاری از کلاس های شما در شب برگزار می شود، بنابراین کلاس های درس باید به نور عمومی قوی مانند لوستر، مهتابی و لامپ سقفی مجهز شوند. اگر بتوانید برای هر صندلی یک نور نقطه ای تهیه کنید، قطعا کیفیت تمرین شما بهتر خواهد شد.

پرده، ابزار تزئینی و وسایل آشپزخانه مدارس نیز از دیگر وسایل ضروری آموزشگاه زبان و تأسیس آن به شمار می رود.

بیشتر بخوانید: اصول تبلیغات آموزشگاه زبان انگلیسی

تجهیزات سرمایشی و گرمایشی

این تجهیزات برای اخذ مجوز آموزشگاه زبان لازم و ضروری بوده و توسط کارشناسان وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و امکانات مورد ارزیابی قرار می گیرد. بهتر است تجهیزات آموزشگاه زبان شما تا حد امکان مدرن و مدرن باشد. Spilet بهترین انتخاب برای آموزشگاه های زبان در نظر گرفته می شود. زیرا علاوه بر زیبایی، استفاده آسانی دارند و باعث تهویه بهتر هوا می شوند. پکیج و بخاری، کولر گازی یا آبی و در نهایت بخاری از دیگر گزینه های شما به عنوان وسایل گرمایشی و سرمایشی هستند. بهتر است از نصب پنکه سقفی به دلیل خطرات و صدای زیاد خودداری کنید. هنگام تهیه این تجهیزات به نکات زیر توجه کنید:

 • آیا اصول عایق کاری در ساخت ساختمان رعایت شده است؟
 • مساحت ساختمان چقدر است؟
 • میانگین تعداد دانش آموزانی که در یک زمان به مدرسه می روند چقدر است؟
 • گردش هوای طبیعی در ساختمان چگونه است؟

وب سایت آموزشگاه زبان

امروزه راه اندازی آموزشگاه زبان بدون وب سایت اشتباهی بیش نخواهد بود. آموزش آنلاین و دیجیتال یکی از راه های کسب درآمد شما خواهد بود و با اخذ مجوز آموزشگاه زبان نیز می توانید در این زمینه فعالیت کنید. برای این منظور هزینه هایی مانند خرید دامنه و هاست، طراحی وب سایت، سئو، تولید محتوا و همچنین خرید بستر آموزش آنلاین را خواهید داشت.

در این میان بحث بستر یا نرم افزار مناسب برای آموزش زبان های خارجی بسیار مهم است. نرم افزار Elokam یکی از بهترین نرم افزارهای تولید شده در این زمینه در کشورمان است که اگرچه کارکرد نرم افزارهای معروف خارجی را دارد اما مزایایی از جمله رابط کاربری ساده و جذاب، سرعت بالا و محاسبات اینترنتی ارزان برای زبان را نیز به همراه دارد. مدارس اگر قصد تهیه و فروش دوره ها و آموزش های آنلاین را دارید، بهتر است برای دوربین، میکروفون و تجهیزات نورپردازی بودجه جداگانه ای در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید: ایجاد مدرسه آنلاین، 6 مرحله برای راه اندازی مدرسه مجازی

تجهیزات امنیتی آموزشگاه های زبان

یکی از موارد مهم دیگری که برای ساخت و ساز و تجهیزات لازم آموزشگاه زبان باید تهیه کنید، تجهیزات مربوط به امنیت ساختمان است. تهیه دوربین های مدار بسته مهمترین هزینه شما در این بخش می باشد. تعداد دوربین ها باید تمام قسمت های ساختمان از جمله فضای عمومی جلوی درب ورودی را پوشش دهد. برای ضبط تصاویر به دستگاه هایی به نام DVR یا AVR نیز نیاز دارید، البته دستگاه های DVR کیفیت ضبط بهتری دارند. تجهیزات حفاظتی دیگر آموزشگاه زبان، کپسول آتش نشانی و جعبه کمک های اولیه است.

برای راه اندازی آموزشگاه زبان باید بودجه مناسبی برای تجهیزات آموزشگاه زبان در نظر داشته باشید. همانطور که در این مقاله گفتیم، مهمترین چیز است وسایل مورد نیاز آموزشگاه زبان ، شامل تجهیزات آموزشی و آموزشی، دکوراسیون و مبلمان، تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، تجهیزات آموزشی سایت و آنلاین و تجهیزات امنیتی می باشد. در این میان مبلمان، تجهیزات آموزش دیجیتال، دوربین های مدار بسته و تجهیزات سرمایشی و گرمایشی کمک بیشتری به هزینه های شما می کنند.

The post وسایل مورد نیاز آموزشگاه زبان appeared first on الکام.