ویندوز 11 از هوش مصنوعی برای ارائه وضوح فوق العاده استفاده می کند


به این پست امتیاز دهید

ویندوز 11 با استفاده از هوش مصنوعی به ویژگی وضوح فوق العاده مجهز خواهد شد

نسخه پیش نمایش ویندوز 11 قابلیتی را پیش بینی می کند که به نظر می رسد می تواند کیفیت تصویر را با استفاده از هوش مصنوعی بهبود بخشد. به نظر می رسد ویندوز 11 در حال پیشرفت و توسعه ویژگی های جدید با استفاده از هوش مصنوعی است. ویژگی “فوق العاده وضوح” ذکر شده در یکی از پیش نمایش های آن می تواند به معنای بهبود قابل توجه کیفیت تصویر برای کاربران باشد، به ویژه در زمینه هایی مانند بازی، ویرایش تصویر و ویدئو و حتی استفاده عمومی تر مانند بهبود کیفیت پخش زنده ویدیو و محتوای چند رسانه ای

این فناوری احتمالاً از الگوریتم های یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل تصاویر و افزایش دقت آنها بدون افت کیفیت یا با افزودن جزئیات مصنوعی به تصویر استفاده می کند. این می تواند به ویژه برای صفحه نمایش های با وضوح بالا و دستگاه هایی با محدودیت های پردازش مفید باشد. با توجه صفحه نمایش شفاف MicroLED سامسونگ دیدن

اگرچه هنوز اطلاعات دقیق و جزئیات فنی از نحوه عملکرد این ویژگی یا زمان در دسترس قرار گرفتن آن مشخص نیست، اما این ابتکار نشان دهنده تمایل مایکروسافت به استفاده از قدرت هوش مصنوعی برای بهبود تجربه کاربری در سیستم عامل ویندوز است. همچنین می تواند گامی به سوی ادغام عمیق تر فناوری های پیشرفته در محصولات مصرفی باشد که می تواند در درازمدت مزایای قابل توجهی برای مصرف کنندگان داشته باشد.

آخرین پیش نمایش ویندوز 11 شامل چندین ویژگی جدید است که قبلاً اعلام نشده بود و بخشی از برنامه های مایکروسافت برای به روز رسانی 24H2 ویندوز 11 است. در میان این احتمالات، عملکردی وجود دارد که قادر است به کمک هوش مصنوعی کیفیت تصویر را بهبود بخشد.

طبق گزارش‌های Neowin، قابلیتی به نام Super Resolution در بیلد 26052 ویندوز 11 موجود است که می‌تواند به‌طور خودکار تجربه بازی روان‌تر و دقیق‌تری را در سیستم با استفاده از هوش مصنوعی ارائه دهد. این ویژگی در System > Display > Graphics قرار دارد.

ویژگی Super Resolution در ویندوز 11 که به کاربر اجازه می دهد عملکرد بهتری از کارت گرافیک خود داشته باشد، مشابه فناوری هایی مانند DLSS انویدیا، FSR AMD و XeSS اینتل است. این ویژگی تصاویر را با وضوح کمتری ارائه می دهد و سپس با استفاده از هوش مصنوعی اندازه آنها را افزایش می دهد.

اکنون چندین شرکت نسخه های مختلفی از این نرم افزار را ارائه می دهند. بنابراین باید منتظر باشیم تا ببینیم نسخه توسعه یافته توسط مایکروسافت چگونه کار خواهد کرد. این ویژگی در حال حاضر در نسخه های پیش نمایش ویندوز غیرفعال است و هیچ تاثیری بر عملکرد سیستم ندارد.

شایعات حاکی از آن است که برای استفاده از این ویژگی به یک ماژول پردازش عصبی یا هسته های پردازشگر هوش مصنوعی نیاز است. اما همه ویژگی های هوش مصنوعی در ویندوز 11 به سخت افزار خاصی نیاز ندارند. بنابراین، این تابع نیز ممکن است از این قاعده مستثنی باشد.

در حالی که برخی از کاربران منتظر معرفی ویندوز 12 هستند، مایکروسافت اخیرا اعلام کرده است که این نسخه حداقل تا سال 2024 منتشر نخواهد شد. آپدیت بعدی سیستم عامل ویندوز با نام Windows 11 24H2 منتشر خواهد شد که به نظر می رسد شامل موارد قابل توجهی باشد. تغییرات، از جمله در زمینه امکانات هوش مصنوعی.

مقاله ویندوز 11 از هوش مصنوعی برای اجرای وضوح فوق العاده استفاده می کند اولین بار در مجله فناوری Science News and Technology News of the World ظاهر شد. به نظر می رسد.