چگونه الگوریتم رقص گوگل به افزایش رتبه سایت شما کمک می کند


مهم ترین هدف گوگل رضایت کاربران از جستجوی خود است. از این رو گوگل الگوریتم های متعددی را معرفی کرده و همواره در حال به روز رسانی آنهاست. به همین دلیل است که رتبه بندی گوگل همیشه در حال تغییر است. یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل، رقص گوگل است و رتبه سایت های تازه ایجاد شده معمولا از طریق این الگوریتم تغییر می کند.

دلیل الگوریتم رقص گوگل

گوگل این الگوریتم را برای ایجاد عدالت بین همه سایت ها منتشر کرد. هدف از ارائه این الگوریتم این است که به شما اجازه دهد برای سایت های جدید دیده شوید. همه متخصصان سئو تلاش می کنند تا در صفحه اول گوگل باشند. به عنوان مثال وقتی کلمه خرید گوشی را جستجو می کنید، کادر فروش گوشی، سایت های قدیمی و معروف را لیست می کند و شانسی برای دیدن سایت های جدید وجود ندارد. بنابراین گوگل با تغییر موقت موقعیت یک سایت این امکان را به آن می دهد که در صفحات اول گوگل دیده شود و اگر بازخورد خوبی از کاربران داشته باشد می تواند رتبه خود را تغییر دهد. البته نمی توان زمان دقیقی را مشخص کرد که سایت شما توسط الگوریتم رقص گوگل مورد توجه قرار می گیرد.

چرا به آن رقص گوگل می گویند؟

رسیدن به صفحه اول گوگل را می توان به یک مسابقه تشبیه کرد. متخصصان سئو تمام تلاش خود را می کنند تا در صفحه اول گوگل قرار بگیرند، اما این بستگی به قوانین گوگل دارد. به همین دلیل است که برای این الگوریتم گوگل آن را رقص نامیدند، زیرا صاحب سایت یا سئو باید بهترین عملکرد خود را بسته به موسیقی در حال پخش ارائه دهد. درست زمانی که گوگل سایت شما را در صفحه اول قرار می دهد، باید بهترین بازخورد را نیز از کاربران دریافت کنید.

وقتی رتبه سایت شما توسط گوگل کاهش می یابد، چه کاری باید انجام دهیم؟

همانطور که می دانید در صفحه اول گوگل 10 موقعیت وجود دارد و قطعا وقتی سایتی با رقص گوگل در صفحه اول قرار می گیرد سایت شما می تواند به صفحه دوم برود. اول، بدانید که تغییرات رقص گوگل همیشه موقتی است و شما این شانس را دارید که به صفحه اول بازگردید. در واقع بستگی به سایتی دارد که در صفحه اول گوگل قرار می گیرد. اگر کاربران از این سایت استقبال نکنند، همه چیز دوباره همان خواهد بود.

نتیجه

تصور کنید یک وب سایت جدید ایجاد کرده اید و محصولاتی را برای فروش گذاشته اید. با رقص گوگل، شما این فرصت را دارید که یک شبه از مرز صد ساله عبور کنید و محصولات خود را بفروشید. اما ماندن در صفحه اول گوگل تنها به نظر کاربران بستگی دارد. پس بهتر است سایت خود را به گونه ای پیاده سازی کنید که در صورت قرار گرفتن به نفع گوگل، شانس حضور مجدد در صفحات اول گوگل را داشته باشید. در نهایت، من یک عکس از کنسول جستجوی سایت در بالا قرار داده ام که توسط الگوریتم رقص گوگل اصلاح شده است، بنابراین می توانید ببینید که این الگوریتم چقدر می تواند به سایت شما کمک کند.

چگونه الگوریتم رقص گوگل به افزایش رتبه سایت شما کمک می کند؟ اولین نشریه بازاریابی جدید آژانس دیجیتال مارکتینگ و تبلیغات اینترنتی. به نظر می رسد.