10 کتاب تیم سازی که هر صاحب کسب و کاری باید بخواند


کتاب تیم سازی به مسائل مربوط به ایجاد، مدیریت و توسعه تیم های کاری می پردازد. این کتاب حاوی اصول، راه حل ها و روش های موثر برای ایجاد تیم های موفق و ارتقای همکاری و هماهنگی بین اعضای تیم است. هدف این کتاب افزایش دانش و مهارت های مورد نیاز برای توانمندسازی و بهره وری در تیم های کاری متنوع است. ما همیشه از صاحبان مشاغل شنیده ایم که تیم سازی مهمترین بخش کار آنهاست. هر پروژه ای را می توان با کار گروهی به بهترین شکل انجام داد. از آنجایی که مدیران پروژه پروژه را به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌کنند و با تیم‌سازی مناسب، کار را بین اعضای شرکت بر اساس مهارت‌های فردی خود توزیع می‌کنند. در نتیجه اگر گروه کار خود را با تعهد انجام دهد، نتیجه مطلوب برای شرکت حاصل می شود.

برای تیم سازی حرفه ای می توانید از مشاوران در این زمینه کمک بگیرید اما اگر می خواهید خودتان این علم را یاد بگیرید و آن را در کسب و کارتان به کار بگیرید، این مقاله به شما کمک می کند. در ادامه پس از توضیحات مهم در مورد تیم سازی، کتاب های معتبر در این زمینه را به شما تقدیم می کنیم.

تاثیرات مهم تیم سازی

1- افزایش بهره وری: زمانی که هر فردی در شرکت در حوزه تخصصی خود مشغول باشد، کار با کیفیت بهتری انجام می شود و بهره وری سازمان افزایش می یابد.

2- حل مشکلات در سریع ترین زمان: شرکت های بزرگ با تیم سازی مناسب، نظرات همه اعضا را فرا می گیرند و با داشتن اطلاعات در زمینه های مختلف، مشکلات آنها را سریعتر حل می کنند.

3- مهارت های افراد رشد می کند: در کار گروهی همه افراد از یکدیگر یاد می گیرند و به برکت تعاملشان مهارت هایشان تقویت می شود.

4- افزایش انگیزه: از نظر روانشناسی در صورت تیم سازی افراد تعهد بیشتری می گیرند و با انگیزه بالاتری برای رشد سازمان تلاش می کنند.

5- تقویت ارتباطات سازمانی: انجام فعالیت هایی مانند کار تیمی باعث ایجاد ارتباط بین اعضای سازمان و ارتباط بین اعضای گروه باعث می شود تا اعضای گروه پروژه ها را دنبال کنند.

علاوه بر این، hr.berkeley.edu می گوید:

تیم سازی است یک فرآیند مداوم که به یک گروه کاری کمک می کند تا به یک واحد منسجم تبدیل شود. اعضای تیم نه تنها انتظارات خود را برای انجام وظایف گروهی به اشتراک می گذارند، بلکه به یکدیگر اعتماد و حمایت می کنند و به تفاوت های فردی یکدیگر احترام می گذارند.

تیم سازی فرآیندی مداوم است که به یک گروه کاری کمک می کند تا به یک واحد منسجم تبدیل شود. اعضای تیم نه تنها انتظارات خود را برای وظایف گروهی به اشتراک می گذارند، بلکه به یکدیگر اعتماد و حمایت می کنند و به تفاوت های فردی احترام می گذارند.

در اینجا 10 کتاب در مورد تیم سازی و بهبود کار تیمی آورده شده است

1- پنج نقطه ضعف اصلی یک تیم

نویسنده: پاتریک لانچیونی – ترجمه: هاله رضوان

کتاب «پنج عیب بزرگ یک تیم» به مسائل مربوط به ایرادات و عیوب اصلی که می تواند در یک تیم کاری وجود داشته باشد می پردازد. این کتاب به تحلیل و بررسی عوامل ایجاد کاستی ها و مشکلات در عملکرد و قابلیت های تیم می پردازد و راه حل هایی برای اصلاح و بهبود آنها ارائه می دهد.

2- دانش تیمی

نویسنده: ریچ کارل گارد، مایکل مالون – ترجمه: مهدی زین آبادی

کتاب دانش تیم موضوعات مختلفی را در رابطه با مدیریت و عملکرد تیم پوشش می دهد. این کتاب حاوی راهبردها، روش ها و اصول مهمی برای تشکیل، مدیریت و بهره وری تیم های کاری است. هدف این کتاب ارتقای دانش و توانایی های مدیران و افرادی است که در محیط های گروهی و تیمی کار می کنند.

3- کار گروهی

نویسنده: جان ماکسول – ترجمه: محمد قهرمانی

کتاب «کار تیمی» به بررسی مسائل مربوط به مدیریت و بهره وری تیم های کاری می پردازد. این کتاب شامل استراتژی ها، اصول و تکنیک های مورد نیاز برای ایجاد یک تیم موثر، مدیریت کار گروهی، ارتباطات درون گروهی، حل مشکلات و بهبود عملکرد تیم است. هدف این کتاب بهبود دانش و مهارت های مورد نیاز برای رهبری و مدیریت تیم های کاری است.


از صفر تا صد اصول بازاریابی (برای مطالعه اینجا کلیک کنید)


4- تیم نرد

نویسنده: بن کالینز، جنی وسکات – ترجمه: حمید فتاحی

5- خرد تیم ها

جان کاتزنباخ، داگلاس سی اسمیت – ترجمه: فرهاد سلیمان پور

6- تیمی از تیم ها

نویسنده: ژنرال استنلی – ترجمه: مهدی روحانی

7- شجاعت رهبری

نویسنده: برنه براون – ترجمه: شهریار کریمی

8- چگونه بهترین رهبران همه را باهوش تر می کنند

نویسنده: لیز وایزمن – ترجمه: فرزانه رهنما

9- شروع آسان

نویسنده: اریک ریس – ترجمه: مجید مطلق زاده

10- تیم رقیب

نویسنده: گودوین – ترجمه: امیرحسین سنگامی

نتیجه

اهمیت تیم سازی برای مدیران بسیار واضح است، اما بسیاری از مدیران نمی دانند چگونه یک تیم سازی حرفه ای داشته باشند تا تجارت خود را سریعتر رشد دهند. در این مقاله سعی کرده ایم با ارائه بهترین کتاب های کار گروهی به شما کمک کنیم، اگر شما هم نیاز به ایجاد یک تیم قوی و حرفه ای برای سازمان خود دارید می توانید این کتاب ها را مطالعه کنید. کتاب های برجسته و بسیاری از کتاب های دیگر را می توان از کتابخانه دیجیتال ما سفارش داد. برای تهیه کتاب با شماره پشتیبانی ما تماس بگیرید.