12 خطر نگهداری مرغ عشق بدون قفس در خانه


پرورش مرغ عشق بدون قفس در در خانه بطور کلی فکر تعداد زیادی وجود دارد اگر پرنده خود را رها کنید، به نکات زیر توجه کنید.

زمانی که یک مرغ عشق می خرید و آن را در خانه نگهداری می کنید، علاقه شدیدی بین شما و این پرنده کوچک و زیبا ایجاد می شود. اگر پرنده عشق آزادانه در خانه پرواز کند و آسیب ببیند، نه به خاطر پولی که خرج کرده اید یا برای درمان خواهید پرداخت، بلکه به خاطر عشقی که به او دارید، عمیقاً ناراحت خواهید شد. مرغ عشق پرنده ای کوچک و بسیار ظریف است که یک ضربه ساده می تواند آن را بکشد. برای جلوگیری از چنین آسیب هایی، خطرات احتمالی که ممکن است در خانه شما وجود داشته باشد و پرنده را به خطر بیندازد در متن زیر مورد بحث قرار گرفته است.

برای حفظ سلامتی این مانگوس وفادار، کوچک و بی دغدغه نکاتی را ذکر می کنیم که با رعایت آنها می توانید به مرغ عشق خود اجازه پرواز و بازی آزادانه در خانه را بدهید. ممکن است برخی چیزها برای شما مهم به نظر نرسند، اما خطری جدی برای پرنده به همراه دارند. بنابراین توصیه می کنیم تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

نگهداری مرغ عشق بدون قفس می تواند برای آن پرنده خطرناک باشد.

توالت و حمام یکی از مهم ترین خطرات هستند

فرار پرنده از پنجره حمام یا افتادن در کاسه توالت یکی از مهمترین خطرات برای مرغ عشق است و برای بسیاری از افراد اتفاق افتاده است. راه جلوگیری از این مشکل این است که همیشه درب توالت و حمام را بسته نگه دارید. بهتر است پرنده وارد حمام یا توالت نشود و یا فقط مرغ عشق را در این مکان ها با خود ببرید.

قفسه ای درباره خطرات مرغ عشق های بدون قفس

اگر در خانه خود قفسه کتاب دارید، بدانید که این مکان برای پرنده شما خطرناک است. به این ترتیب مرغ عشق پشت کتاب ها پنهان می شود و ممکن است نتواند بیرون بیاید. اگر کتاب ها را جابجا کنید، پرنده را می توان له کرد. راه جلوگیری از این مشکل این است که کتاب ها را به لبه قفسه فشار دهید و چند کتاب را به صورت افقی روی آن ها قرار دهید تا پرنده به داخل آنها نرود. همچنین می توانید یک برگه روی قفسه کتاب بگذارید تا مرغ عشق نتواند وارد آن شود.

قفسه کتاب تهدیدی برای مرغ عشق است

شمع؛ دلیل سوختن پرنده عشق

قبل از اینکه پرنده عشق را از قفس خارج کنید، اگر شمع روشنی در خانه دارید، آن را خاموش کنید. یک پرنده می تواند با پرواز از روی شمع خود را بسوزاند. وقتی پرنده در اتاق آزاد است شمع روشن نکنید.

کابینت و کشوهای میز

کشوهای باز ممکن است کنجکاوی پرنده را برانگیخته و وارد آن شوند. میزان اکسیژن این مکان کم است و حتی این احتمال وجود دارد که مرغ عشق پشت وسایل برود و آنجا گیر کند. ورود پرندگان به داخل کشوها می تواند باعث خفگی یا گرسنگی این موجودات شود. وقتی یک پرنده آزاد در خانه دارید، هرگز کمدها و کشوها را حتی کمی باز نکنید. زیرا کوچک بودن این پرنده باعث می شود از کوچکترین شکاف عبور کرده و وارد کشو شود. من هم نمی توانم از آن دور شوم. به همین دلیل در کشو و کمد را همیشه بسته نگه دارید.

قبل از خروج مرغ عشق، کابینت و کشوها را ببندید.

ظروف پر از آب تهدیدی برای نگهداری مرغ عشق بدون قفس است

یک ظرف کوچک آب که ممکن است به نظر شما بی ضرر باشد، تهدیدی برای مرغ عشق محسوب می شود. زیرا پرنده می تواند در هر ظرف آبی بیفتد و غرق شود. همچنین یک ظرف حاوی مایع و کف ممکن است مکان مناسبی برای فرود آمدن پرنده باشد و با نشستن روی آن غرق شود. به همین دلیل همیشه مراقب باشید که قبل از رها کردن مرغ عشق همه ظروف حاوی آب و مایعات را بپوشانید و هنگام تمیز کردن خانه پرنده را از قفس خارج نکنید.

نور مستقیم خورشید و گرما در ماشین

گرمازدگی می تواند باعث حمله قلبی پرنده شود. اگر در تابستان مرغ عشق یا هر نوع پرنده ای را با ماشین بیرون بیاورید و مجبور شدید در جایی توقف کنید، ماشین را خاموش کنید و شیشه ها را بالا بزنید و بعد از مدتی بروید و برگردید، نور خورشید و هوای گرم باعث می شود فضای داخلی بیش از حد گرم است اتومبیل ها و پرندگان دچار گرمازدگی می شوند. از انجام این کار به شدت خودداری کنید زیرا گرمازدگی می تواند منجر به مرگ پرنده شما شود.

به طور کلی، پرنده مقاومت کمی در برابر گرما دارد و زمانی که گرم می شود، می تواند تا حدی گرمای اضافی را از بدن خود خارج کند و ریه های خود را تبخیر کند. اما اگر گرما بیش از حد تحمل شود و پرنده نتواند با مکانیسم های خنک کننده خود از شر گرمای اضافی خلاص شود، اگر نتوانید آن را درمان کنید قطعا دچار گرمازدگی می شود و می میرد.

هرگز پرنده را بیش از 5 دقیقه در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید. هرگز پرنده را در ماشینی که در تابستان گرم است نگذارید، بلکه ابتدا درهای ماشین را باز کنید تا خنک شود. توجه داشته باشید که هر شرایطی که در آن گرمای شدید را احساس کنید برای پرنده خطرناک تر است.

گرمای ماشین برای عاشقان خطرناک است.

کف اتاق یکی از عوامل تهدید کننده مرغ عشق است

پرندگان کوچک آموزش دیده گاهی در کف اتاق بازی می کنند و ممکن است هنگام راه رفتن و لگد زدن آنها را نبینید و باعث جراحت و حتی مرگ شود. به خاطر داشته باشید که اگر تنها 20 کیلوگرم یا حتی 5 کیلوگرم از وزن یک فرد متوسط ​​با وزن 75 کیلوگرم بر روی پرنده ای با وزن کمتر از 100 گرم بیفتد، اگر در دم نمیرد، احتمال زنده ماندن بسیار کم است. چی می خوای لگد بزنی به پرنده ی خوشگلت و بعد بدن رو به زوالش رو تماشا کنی تا بمیره. حتی اگر می دانید که حتی اگر او را به دامپزشکی ببرید، او نمی تواند کاری انجام دهد و به همین ترتیب باید مرگ او را تماشا کنید.
خواهد شد!؟

اگر پرنده آزادی در خانه دارید، همیشه آن را تماشا کنید و بدانید کجای اتاق است. دوم اینکه وقتی راه می‌روید، همیشه جلوی پایتان را نگاه کنید، سپس یک قدم بردارید. لگد زدن به پرنده در بیشتر موارد منجر به مرگ او می شود.

سموم باعث مسمومیت مرغ عشق می شود

الکل، مداد، جوهر جادویی و خودکار و دست خط، ادویه، چسب، روغن جلا و سایر مواد صیقل دهنده، نوار چسب، حلال ها، کودها، ورق های پلاستیکی، مواد پاک کننده، جیوه، اسپری ها، پودر لباسشویی، دود غلیظ سیگار، دود مواد مخدر، سمی گیاهان (اغلب گیاهان سرپوشیده)، داروها، مواد غذایی مسموم و غیره. می تواند با ورود به بدن پرنده باعث مسمومیت شود. اینها برخی از خطرات کمتر شناخته شده مرغ عشق در خانه است.

از قرار دادن انواع اقلام ذکر شده در بالا و سایر مواد سمی و خطرناک در دسترس پرنده خودداری کنید. طبیعتاً ممکن است پرنده از طعم یا بوی برخی چیزها خوشش نیاید و آنها را نخورد، اما از روی کنجکاوی و بازیگوشی و در حین بازی با برخی از این مواد و وسایل، ممکن است برخی از آنها وارد بدن او شده و مسموم شود. مخصوصاً هنگام جویدن و بازی با خودکار و غیره.

اگر یک خودکار را در دسترس طوطی قرار دهید، آن را به عنوان یک ابزار جویدن می بیند و جالب اینکه تمام قسمت هایش را می ریزد و شروع به جویدن نوک جوهر خود می کند. پس هرگز حتی یک قلم خالی یا یک ظرف خالی حاوی مواد خطرناک را به طوطی و پرندگان دیگر ندهید.

برخی از غذاها برای مرغ عشق سمی هستند.

کوره باز یا داغ؛ خطری برای مرغ عشق

اگر پرنده روی اجاقی که روشن است یا به تازگی خاموش شده و داغ است فرود بیاید، ممکن است به طور مرگباری بسوزد و در این صورت احتمالاً هیچ کاری نمی توانید برای بهبود آن انجام دهید. بدون مراقبت، یک پرنده هرگز نباید آزادانه در آشپزخانه پرواز کند. اگر پرنده شما در خانه آزاد است، پس از خاموش کردن حرارت، یک کاسه سرپوشیده آب سرد روی آن قرار دهید.

البته این موضوع آنقدر در کتاب های خارجی نوشته نشده است، برای خود پرنده خطرناک نیست، زیرا اولاً سطح اصلی بدن پرنده را پر می کند و ثانیاً پس از فرود آمدن بر چیزی، پرنده ای به محض اینکه بیشترین احساس ناراحتی را داشته باشد، حتی اگر یک پر باشد، آنقدر قوی است که از روی چیزی بلند شود و نه آنقدر ضعیف که بنشیند تا بسوزد یا در آب بجوشد و بمیرد. با این حال، اگرچه گاهی اوقات ممکن است چنین خطراتی رخ دهد، با وجود تمام توانایی های پرندگان،

اما پرندگان به دلیل توانایی خود در پرواز، مطمئناً بسیار راحت تر از حیوانات می توانند خود را از چنین خطراتی نجات دهند. اما در مورد پرندگانی که روی سماور یا کتری در حال جوشیدن نشسته اند، خطرات اصلی مربوط به افتادن کتری و ظروف مشابه و ریختن آب جوش یا چای روی شخصی است که ممکن است در نزدیکی باشد. با این حال، بهتر است در این مورد یا هر مورد بالقوه خطرناک بسیار محتاط باشید.

اجاق گاز باز برای مرغ عشق خطرناک است.

افزایش و کاهش دمای اتاق

در هوای سرد پرنده ممکن است سرما بخورد و در هوای گرم پرنده دچار گرمازدگی و حمله قلبی شود. به تدریج پرنده را به دمای اتاق بین 5 تا 25 درجه سانتیگراد عادت دهید. استفاده از دماسنج به شما کمک می کند همیشه دما را به دقت اندازه گیری کنید و از تغییرات ناگهانی جلوگیری کنید. قفس پرنده را مستقیماً در مقابل کولر یا منبع حرارت قرار ندهید. سعی کنید قفس را در جایی قرار دهید که کمترین تغییر دما وجود دارد.

دمای اتاق را روی یک حالت نسبتاً ثابت قرار دهید.

سطل زباله و گلدان های تزئینی

هنگامی که پرنده به داخل آنها می لغزد، ممکن است پرنده از ترس افتادن در تله گرسنگی بمیرد یا دچار حمله قلبی شود. از سبدهای حصیری به جای ظروف کاغذ باطله صیقلی استفاده کنید. همچنین گلدان های تزئینی را با ماسه یا چیزهای دیگر پر کنید.

گیاهان در اتاق پرندگان:

جویدن و خوردن بیشتر گل های سایه دوست آپارتمان خطر مسمومیت و مرگ طیور را به همراه دارد. گل پامچال، آماریلیس، انواع دیفن باخیا، آزالیا، سنبل، شب بو، نرگس، خرزهره، پوانستیا، مارچوبه زینتی، داتورا و بسیاری از انواع دیگر گیاهان خانگی و آپارتمانی برای پرندگان سمی محسوب می شوند.

برخی از گیاهان دیگر، اگرچه سمی نیستند، اما حاوی موادی هستند که برای غشای مخاطی دستگاه گوارش یک پرنده کوچک بسیار مضر هستند. مانند پیچک، گل فلامینگو، هیولا، گل همیشه سبز، آگلانوم، فیلودندرون و شفلرا. البته گیاهان غیر سمی هم وجود دارند که می توانید از آنها به عنوان گیاه زینتی یا درخت پرنده استفاده کنید. هنگام پرورش مرغ عشق بدون قفس به این نکته توجه کنید که برخی از گیاهان بی ضرر آنقدر مورد علاقه طوطی ها هستند که با جویدن آنها به سرعت آنها را از بین می برند.

گلدان های تزئینی برای مرغ عشق خطرناک است.

عاری از کاکتوس و قفس مرغ عشق

اگر در خانه پرندگان آزاد دارید، هیچ نوع کاکتوسی را داخل خانه قرار ندهید. زیرا ستون فقرات کاکتوس می تواند او را مجروح یا کور کند. قبل از خرید یک گیاه جدید، اطلاعات کافی در مورد تمایل آن به مزرعه آزاد کسب کنید و بر اساس آن اطلاعات عمل کنید.

کاکتوس ها باعث آسیب به پرندگان می شوند.

The post 12 خطرات یک خانواده بدون قفس برای مرغ عشق اولین بار در PetZip پدیدار شد. به نظر می رسد.