5 هوش مصنوعی برای عکس گرفتن


اگر در زمینه تدریس، تولید محتوا، طراحی گرافیک، طراحی سایت یا هر زمینه دیگری که با عکس و طراحی گرافیکی سروکار دارد کار می کنید، باید با چالش یافتن تصاویر مرتبط روبرو شوید. در دنیای تکنولوژی امروز، هوش مصنوعی در عکس گرفتن می تواند تاثیر بسزایی در دستیابی به اهداف ما داشته باشد. پس بهتر است قبل از اینکه دیر شود این فناوری شگفت انگیز را در فعالیت های خود معرفی کنید.

در این مقاله به بررسی و معرفی بهترین ابزار هوش مصنوعی برای ساخت عکس می پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

1. از-E 3

می توان گفت که اکثر مردم انقلاب هوش مصنوعی را با OpenAI و ChatGPT تشخیص دادند. Dall-E 3 جدیدترین نسخه تصویربرداری این شرکت است که قدرت پردازش و ادغام تصویر را با قابلیت درک متن و ترجمه ChatGPT ادغام می کند که در نوع خود بی نظیر است. اما باید بپذیریم که این راه راه درازی در پیش دارد و همه این ابزارها نقاط قوت و ضعف خود را دارند.

Dall-E 3 به دو صورت قابل استفاده است:

1. طرح ChatGPT Plus را دریافت کنید که باید ماهانه آن را پرداخت کنید.
2. از بینگ چت به صورت رایگان از آن استفاده کنید. البته باید بدانید که محدود هستید و فقط می توانید تعداد مشخصی عکس در روز بگیرید.

2. عکس

از این ابزار هوش مصنوعی برای تبدیل کلمات و جملات مورد نظر خود به تصاویر شگفت انگیز استفاده کنید. همچنین می توانید سبک های مختلفی از تصاویر مانند عکس های هنری، کارتون، نقاشی رنگ روغن، سه بعدی و غیره ایجاد کنید. با تنظیماتی که دارید البته باید بدانید که اگر کاربر جدید این وبسایت هستید، تنها می توانید 8 عکس بسازید. این وب سایت علاوه بر بیان هوش مصنوعی، ابزارهای ویرایش تصویر فوق العاده دیگری را در اختیار شما قرار می دهد.

3. Adobe Firefly

Adobe Firefly AI بخشی از پروژه هوش مصنوعی Adobe است که پتانسیل ایجاد انقلابی در طراحی و تولید محتوای خلاقانه را دارد. این هوش مصنوعی به گونه ای توسعه یافته است که با نرم افزارهای Adobe مانند Photoshop و Illustrator به خوبی کار می کند و کار با این هوش مصنوعی را برای طراحان گرافیک حرفه ای آسان می کند.

4. Bing Image Creator

ابزاری رایگان برای ورود به دنیای هوش مصنوعی که برای دسترسی و استفاده از آن فقط به یک حساب کاربری مایکروسافت نیاز دارید. مرورگر مایکروسافت اج را باز کنید و Bing Image Creator را جستجو کنید. اکنون زمان آن رسیده که ایده های خود را به تصاویر خلاقانه تبدیل کنید. البته به این نکته توجه کنید که در حال حاضر فقط 13 بار در روز می توانید یک Prompt بنویسید و یک عکس خلاقانه بگیرید. پس با خیال راحت بنویسید و به آنچه می خواهید فکر کنید.

5. در اواسط سفر

Midjourney یک ابزار ربات مانند است که روی Discord اجرا می شود. بنابراین برای استفاده از آن باید این برنامه را نصب کرده و یک حساب کاربری در آن ایجاد کنید. این ابزار هوش مصنوعی رایگان نیست و برنامه های آن بین 10 تا 120 دلار است.

عملکرد و مکانیسم این هوش مصنوعی مبتنی بر الگوریتم های بسیار پیشرفته در زمینه پردازش متن و تصویر است. مزایا و کاربردهای Midjourney بسیار زیاد است، بنابراین هنرمندان و طراحان می توانند با ارائه توضیحات متنی، ایده ها و تصاویر خلاقانه زیادی به دست آورند. این هوش مصنوعی به طور گسترده برای خلق آثار هنری، ایجاد تصاویر واقعی، صنعت بازی و سینما و غیره استفاده می شود.

امیدواریم از خواندن این مقاله و استفاده از آنها در کار خود لذت برده باشید. از چه ابزارهای هوش مصنوعی دیگری برای ایجاد تصاویر خلاقانه استفاده می کنید؟

The post 5 هوش مصنوعی برای عکس گرفتن اولین بار در مدیر سبز پدیدار شد.