6 ویژگی برتر رهبران فروش موفق


توانایی بستن معاملات موفق به تنهایی شما را به یک رهبر فروش موفق تبدیل نمی کند. رهبری فروش موثر مستلزم توسعه مهارت های مختلف است. در این مقاله به بررسی 6 ویژگی کلیدی رهبران فروش موفق می پردازیم و راهکارهایی برای تقویت این مهارت ها ارائه می دهیم.

رهبری فروش چیست؟

رهبری فروش به معنای توانایی هدایت، ایجاد انگیزه و پشتیبانی است تیم فروش برای دستیابی به اهداف فردی و سازمانی. این امر مستلزم درک عمیق هر یک از اعضای تیم، آموزش آنها برای موفقیت، تقویت همکاری، تعیین چشم انداز روشن، ارزش ها و اهداف است.

رهبری فروش چه تفاوتی با مدیریت فروش دارد؟

رهبر فروش، فرهنگ، چشم انداز و استراتژی فروش سازمان را سازماندهی می کند و اعضای تیم را برای دستیابی به اهداف سازمانی و فردی تشویق و راهنمایی می کند. او همچنین مسئول تصمیم گیری در سطح بالا بر اساس داده ها، معیارهای فروش و KPI است.

چرا رهبری فروش مهم است؟

وظیفه رهبر فروش تنظیم چشم انداز فروش و هدایت تیم به سمت دستیابی به چشم انداز، اهداف شرکت و کسب درآمد است. رهبران فروش با ایجاد چالش های جدید و حمایت از آنها با تعیین انتظارات روشن و ارائه بازخورد منظم، به نمایندگان فروش کمک می کنند تا به اهداف خود دست یابند.

ویژگی رهبر فروش مدیر فروش
تمرکز الهام بخشیدن و ایجاد انگیزه کنید دستیابی به اهداف
توسعه تیم آره آره
فرهنگ مثبت و حمایت کننده وظیفه گرا
مهارت های بین فردی قوی میانگین
برنامه ریزی و اجرا میانگین قوی
رتبه بندی و بازخورد میانگین قوی
تخصیص وظایف و منابع میانگین قوی
مهارت های سازمانی میانگین قوی

6 ویژگی مشترک مدیران فروش موفق

در ادامه، نگاهی دقیق تر به ویژگی های مشترک رهبران فروش موفق خواهیم داشت.

هوش هیجانی بالا

“یک رهبر خوب کسی است که به دنبال نوآوری و خلاقیت است.” – ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا و اسپیس ایکس

هر کسی که در بخش فروش کار می کند با مواقعی مواجه شده است که فشار زیادی بر تیم برای رسیدن به اهداف تعیین شده وجود داشته است. در این شرایط، ویژگی هوش هیجانی یک رهبر فروش بسیار مهم می شود.

یک توانایی قوی

“یک رهبر خوب کسی است که به دنبال بهترین ها برای تیمش باشد.” – مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیس بوک

به عنوان یک رهبر فروش موفق، باید بتوانید ویژگی های مورد نیاز اعضای تیم فروش را شناسایی کرده و افراد با استعداد را در مرحله استخدام شناسایی کنید. نمایندگان فروش برتر خود را ارزیابی کنید، نقاط مشترک آنها را شناسایی کنید و به دنبال افرادی مانند آنها باشید.

به عنوان اختراع

بخش بزرگی از کار یک رهبر فروش دستیابی به اهداف شرکت حتی در مواجهه با موانع است. رهبران فروش موفق از روابط و منابع قابل اعتماد خود برای رفع موانع استفاده می کنند تا تیم را بر فروش متمرکز نگه دارند و موفقیت را افزایش دهند.

ایجاد تعادل بین برنامه ریزی و اجرا

“یک رهبر خوب کسی است که دیگران را قادر به رشد و توسعه کند.” – استیو جابز، بنیانگذار اپل

به عنوان یک رهبر فروش موفق، باید استراتژی و تاکتیک ها را متعادل کنید. ممکن است در انتقال دیدگاه و برنامه ریزی خود عالی باشید، اما باید در عمل آستین ها را بالا بزنید. ابتدا باید یک چشم انداز روشن ترسیم کنید و سپس برای دستیابی به آن یک برنامه عملیاتی دقیق تنظیم کنید. برای هدف گیری بهتر تیم، بهتر است داده ها را از آن جمع آوری کنید نرم افزار CRM بر اساس آنها تصمیمات استراتژیک بگیرید و بگیرید. سپس یک برنامه اجرایی دقیق ایجاد کنید و آن را به تیم فروش تحویل دهید و پس از آموزش به آنها اجازه دهید طرح را اجرا کنند.

داشتن ذهنیت عملیاتی

به عنوان یک رهبر فروش موفق، علاوه بر وظایف مدیریتی، همیشه باید به دنبال راه هایی برای بهبود بهره وری باشید افزایش بهره وری خواهد بود. تجزیه و تحلیل داده های فروش، بررسی تغییرات در عملکرد فروش، بررسی منظم روندهای عملکرد نماینده فروش برای شناسایی نقاط ضعف در چرخه فروش می تواند بینش ارزشمندی برای ایجاد سریع تغییرات لازم و بهبود تیم فرآیندهای عملیاتی به شما بدهد.

قاطعیت در تصمیم گیری

به عنوان یک رهبر فروش، شما تصمیمات مهمی می گیرید و باید مسئولیت نتایج را بپذیرید. وقتی چشم‌انداز روشنی برای هدایت فرآیند فروش، شیوه‌های استخدام، ارزیابی عملکرد، فعال‌سازی فروش و سایر عملکردهای کلیدی خود داشته باشید، می‌توانید آسان‌تر تصمیم بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که با ارزش‌ها و اهداف اصلی شرکت خود هماهنگ هستید. از آنجا که تصمیمات شما بر دیگران تأثیر می گذارد، با تیم خود هماهنگ باشید و به نظرات، ایده ها و بازخوردهای آنها گوش دهید و در صورت شک بر اساس داده ها تصمیم بگیرید.

منبع:

پست 6 ویژگی برتر مدیران فروش موفق اولین بار در وبلاگ پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید