Host Checker چیست و چگونه کار می کند؟


Host Checker به شما کمک می کند اطلاعات مهمی در مورد سرور میزبان سایت به دست آورید. شما می توانید دریابید که رقبای شما از چه خدمات میزبانی استفاده می کنند و یا اینکه کدام سایت های میزبانی سریع ترین سایت ها را میزبانی می کنند. برای به دست آوردن این اطلاعات کافیست به ابزارها و سایت های بررسی هاستینگ مراجعه کنید. برای استفاده از نظرات میزبانی، باید با موارد زیر آشنا شوید:

چگونه هاست وب سایت را بررسی کنیم؟

چه فردی کنجکاو باشید و چه به عنوان صاحب میزبانی وب سایت، باید به دنبال اطلاعات خاصی باشید. با استفاده از سایت ها و ابزارهای آنلاین، Host Checker یک راه سریع و کارآمد برای به دست آوردن اطلاعات در مورد سرور میزبان وب سایت است.

این سایت‌ها و ابزارها ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌کنند که به مدیران وب‌سایت‌ها و مدیران وب‌سایت کمک می‌کند تا سلامت میزبان و سرور و رقبای خود را به‌طور دقیق و جامع بررسی کنند. وب مسترها با کمک این ابزارها و سایت ها می توانند مشکلات احتمالی پیش بینی شده در هاست و سرور خود را شناسایی کرده و اقدامات لازم را برای بهبود وضعیت وب سایت انجام دهند.

بهترین و ساده ترین راه برای بررسی، استفاده از سایت ها و ابزار آنلاین Host Checker است. استفاده از این ابزارها بدون نیاز به دانش کدنویسی پیچیده آسان است. کافی است فقط به آدرس سایت مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. با وارد کردن این آدرس در ابزارها و سایت های مورد نظر، اطلاعاتی مانند سرویس هاست، ارائه دهنده DNS، آدرس IP، موقعیت جغرافیایی هاست و مدت زمان استفاده از دامنه را دریافت خواهید کرد. برخی از بهترین سایت ها در این زمینه در زیر معرفی خواهند شد.

برای شناسایی هاست از چه سایت هایی استفاده کنیم؟

برای بررسی میزبانی وب سایت می توانید از ابزارها و خدمات مختلف آنلاین استفاده کنید. پنج تا از بهترین سایت های بررسی میزبان عبارتند از:

Hostchecker

HostChecker یک سرویس آنلاین است که به شما کمک می کند ویژگی ها و اطلاعات میزبانی هر وب سایت را بررسی و مقایسه کنید. این سایت به شما اجازه می دهد تا هاست های مرتبط و محبوب وب سایت خود را شناسایی کنید!

سایت چکر

Sitechecker ابزار قدرتمندی است که به شما کمک می کند تا متوجه شوید چه کسی یک وب سایت خاص را میزبانی می کند. کافیست آدرس سایت مورد نظر را در کادر جستجو وارد کرده و بر روی گزینه تیک بزنید. در عرض چند دقیقه، یک گزارش تأیید میزبانی دریافت خواهید کرد که شامل اطلاعاتی مانند ارائه دهنده میزبان وب، نام سرور و جزئیات ارائه دهنده DNS است.

ریشاواپس

سرویس بررسی میزبان Rishavapps یک ابزار عالی برای تعیین میزبانی وب سایت است. برای استفاده از این سرویس فقط باید آدرس سایت مورد نظر را داشته باشید. پس از ورود به سایت، نام میزبان را دریافت خواهید کرد.

HostAdvice

HostAdvice یک سرویس مبتنی بر وب است. برای اینکه بدانید چه کسی میزبان یک سایت است، کافی است نام دامنه را وارد کرده و گزینه Find را کلیک کنید. استفاده از این سرویس بسیار آسان است و در کمترین زمان ممکن به اطلاعات مورد نظر دست خواهید یافت.

سیگنال دادگاه

Domsignal host checker یک ابزار مفید و کاربردی است که می تواند به شما در تعیین میزبان هر وب سایت کمک کند. فقط باید آدرس وب مورد نظر را وارد کنید و برای ادامه روی دکمه ((یافتن میزبان)) کلیک کنید. سپس پس از چند ثانیه اطلاعاتی در مورد شرکت میزبان خواهید دید. این اطلاعات شامل جزئیاتی مانند آدرس IP سروری است که در حال حاضر میزبان دامنه است.

بررسی میزبان دیجیتال

Digital Host Checker یک ابزار بسیار ساده برای کاربران عادی است. با وارد کردن آدرس وب سایت مورد نظر در قسمت ورودی، می توانید هاست آن را شناسایی کرده و به جزئیات دیگری مانند آدرس IP و نام سرور دسترسی داشته باشید.

راه های بررسی میزبانی وب سایت چیست؟

برای بررسی هاست یک وب سایت می توانید از ابزارها و روش های مختلفی استفاده کنید. بهترین روش معمولا استفاده از سایت ها و سرویس های آنلاین برای بررسی “میزبان” است که قبلا توضیح داده شد. اما اگر به دلایلی نمی خواهید از سایت های تایید میزبانی استفاده کنید، راه های دیگری برای تایید هاست وجود دارد که شامل موارد زیر است.

استفاده از دستورات خط فرمان

دستورات و کدها به شما کمک می کنند تا وضعیت هاست ها را بررسی کنید و اطلاعات مورد نظر خود را دریافت کنید. برای به دست آوردن اطلاعات مختلف باید کدهای خاص و منحصر به فرد بنویسید. برای استفاده از این دستورات باید Command Prompt را راه اندازی کنید. از انواع این کدها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

nslookup یا dig traceroute و tracert
این دستورات دو دستور بررسی استاندارد DNS (سیستم نام دامنه) هستند. می توانید از این دو دستور برای دریافت اطلاعات DNS برای یک سایت، از جمله میزبان (نام میزبان) استفاده کنید. این دو دستور به شما کمک می کند تا مسیر داده یک وب سایت را ببینید. به عبارت دیگر آدرس IP مبدا و مقصد را به شما نشان می دهد.

بررسی میزبان وب سایت به صورت دستی

راه دیگر این است که به جای بررسی هاست سایت ها، به وب سایت مورد نظر مراجعه کرده و از طریق آن اطلاعات مورد نظر را به دست آورید. این روش اطلاعاتی را که در صفحه وب سایت است در اختیار شما قرار می دهد. از جمله هدرهای HTTP و اطلاعات موجود در کد منبع صفحات.

این روش معمولا برای مشاهده اطلاعات کلی از میزبان وب سایت مانند نام سرور، نسخه سرور، وضعیت امنیتی و غیره استفاده می شود. البته برای استفاده از این روش باید مالک این وبسایت باشید یا دسترسی لازم برای ورود به سیستم را داشته باشید.

نتیجه

با رعایت استانداردهای اخلاقی، می توانید از Host Checker برای بررسی عملکرد رقبا و پیشرفت کار استفاده کنید. برای شناسایی سرور میزبانی رقبا یا سایت های محبوب می توانید از خدمات چک هاست، سایت ها و ابزارهای آنلاین استفاده کنید. این ابزارها اطلاعات مفیدی در مورد آدرس IP، موقعیت جغرافیایی و موارد دیگر به شما می دهند. با استفاده از ابزارهای مختلف ارائه شده در این مقاله ایران هاست، می توانید جنبه های مختلف هاست را بررسی کرده و اطلاعات دقیقی در مورد آن به دست آورید.

سوالات متداول

بر اساس چه معیارهایی Host Checker را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب هاست چکر معیارهایی مانند سرعت بارگذاری، قیمت، امنیت، پشتیبانی و قابلیت ها و اطلاعات نرم افزاری مهم هستند.

آیا استفاده از ابزارهای بازرسی میزبان مشکل امنیتی ایجاد می کند؟

نه، لازم نیست نگران امنیت باشید. زیرا این ابزار به شما کمک می کند تا هاست های امن سایت های موفق را شناسایی کنید.

برای استفاده از Hostcheck به چه مهارت هایی نیاز داریم؟

شما به هیچ مهارت خاصی نیاز ندارید. کافی است ابزارها و سایت های مربوطه را وارد کرده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

آیا Hostcheck رایگان است؟

آره؛ می توانید از سایت ها و ابزارهای رایگان در این زمینه استفاده کنید.